Tangerine dream strain

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Kenny Dalglish je napisao(la):
Nekom sranje - drugom zlato, tako ti je dosta toga na ovom svijetu. Nebih zemljani uzgoj nikada mijenjao, niti neću ...

Nego ovo s najlonom mi se ni čini nikako kao dobra ideja, jesi siguran da nema drugog rješenja?


Kad sam rekao da je zemlja sr..nje, ..(da se razumijemo nije loš medij za jabuke da posadim :vb_kez:, one bi rasle vjerojatno ko lude u mojoj zemlji:)), ali cannabis je druga priča.. mislio sam prvenstveno da je teška kao medij i još neke stvari koje ću navesti.., ja imam 60 litara posudu i kad zalijem uz sve napore ne mogu je ni mrdnut u boxu ( a da ne srušim box :))
Drugo , ako se kupi loša zemlja u startu, onda je teško ispravit više pH i cijeli grow je upitan, osim kao šta sam rekao ne umjesi/doda kore od drveta, piljevine, mahovine ili lišća iz šume, što sam ja prekasno shvatio. Kore i treseta ima u trgovačkim centrima u vrećama, a ovo lišće iz šume rađe nebi nosio osim ako ga ne bi ispekao dodatno jer ko zna šta ima unutra, ali složit će te se teško je više to zamjesiti s postojećom zemljom da se ne ošteti cijeli korjen. Jedino rješenje dok je biljka mlada izvaditi i posaditi u novu zemlju a kasnije je više nemoguće ispraviti. Zato loša zemlja -u startu upropašten grow.
Zatim kao što sam naveo u ranijem postu, s vremenom se talože/skupljaju te soli oko korjenskog sistema koje treba temeljito ispirat.
Kad zaljevaš na regularnoj bazi recimo 1 tjedno tako da ti voda prodre i isteče kroz posudu i imaš kvalitetnu zemlju, znači rahlu tipa tera magma (koja je u biti iz neke duplje izvađena + dodan lava granulat), onda to kako tako ispireš.
Međutim ako ko i ja imaš "lošiju" zemlju i k tome veliku posudu onda stalno tako ispirati je nemoguće jer bi stalno biljka bila u vodi a zbog loše strukture zemlje.
Međutim mana ove terra magme je što se brzo potroši, znači nije ko ova šta ima đubra itd..
Pa onda se moraju nakon mjesec dana dodavati umjetna gnojiva jer je zemlja ubiti "prazna", između ostalog zato šta se i sa svakim zaljevanjem ispire dio sastojaka, osim što ih biljka brzo iscrpi.
U biti kao šta sam rekao to onda nakon mjesec dana postaje medij i to loš medij koji tako- tako provodi kisik, koji nema nikakve svrhe nego da drži korjen.
Pa sam zato rekao da bolje stavit onda kantu perlita i zaljevat s gnojivom :)
Šta mislite vi o svemu tome?
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
MarcoPolo je napisao(la):
za bube....kupi si prah neema (u apoteci 35kn), pospi prahom povrsinu zemlje i dobro zalij da prah prodje cijelim volumenom zemlje i ponovi kroz tjedan dana postupak...u medjuvremenu mozes koji put poprskati povrsinu zemlje jacom otopinom peroksida (1 dio peroksida, 4 dijela vode)
imas i ulje neema, ali ako se bube pojavljuju samo na zemlji mislim da ti je prah bolje rjesenje

inace odlicno to sve izgleda, malo se oduzio grow al bit ce ti sladji plodovi :)

fala za savjet za preparat,, mislim da ću ovo izgurat još par dana, danas je subota do ponedeljka ništa od ljekarne, a valjda će ih najlon ugušit. nadam se da ne će biljku puno zagušit.. peroksida i ono malo sam potrošio, mislim da ih je nešto ubilo, ali nie to to..
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
thc boss je napisao(la):
Kad sam rekao da je zemlja sr..nje, ..(da se razumijemo nije loš medij za jabuke da posadim :vb_kez:, one bi rasle vjerojatno ko lude u mojoj zemlji:)), ali cannabis je druga priča.. mislio sam prvenstveno da je teška kao medij i još neke stvari koje ću navesti.., ja imam 60 litara posudu i kad zalijem uz sve napore ne mogu je ni mrdnut u boxu ( a da ne srušim box :))
Slažem se 60 L u indooru je problem, ali to je bila tvoja odluka, mogao si ti odabrati i 20-25 L, možda bi urod bio manji ali vjerojatno i puno manje problema. No kao što rekoh, tvoja stvar.
thc boss je napisao(la):
Drugo , ako se kupi loša zemlja u startu ...
Tko priča o lošoj zemlji, neke osnove uzgoja postoje za svaki medij, ni hydro ti neće uspjeti ako imaš lošu vodu. Mislio sam da pričaš o zemlji kao općeniti medij ( a tu se podrazumijeva kvalitetna zemlja)
thc boss je napisao(la):
Međutim mana ove terra magme je što se brzo potroši, znači nije ko ova šta ima đubra itd..
Pa onda se moraju nakon mjesec dana dodavati umjetna gnojiva jer je zemlja ubiti "prazna", između ostalog zato šta se i sa svakim zaljevanjem ispire dio sastojaka, osim što ih biljka brzo iscrpi.
U biti kao šta sam rekao to onda nakon mjesec dana postaje medij i to loš medij koji tako- tako provodi kisik, koji nema nikakve svrhe nego da drži korjen.
Pa sam zato rekao da bolje stavit onda kantu perlita i zaljevat s gnojivom :)
Šta mislite vi o svemu tome?

U prirodi biljka raste iz zemlje pa će tako i u mom ormaru. Nije savršeno, zato je još i slađe. Ajd da ti ne spamam dnevnik, sretno s biljozom, čestitam ti na growu i strpljenju. Uživaj
 

matia

Aktivan Član
13.04.2011
590
260
83
45
Otima se pa ga vežeš, nemogu vjerovat koja grdosia :)
Ogroman REP+ od mene!


edit: You must spread some Reputation around before giving it to thc boss again.

sorry care, drugi put
 
  • Sviđa mi se
Reactions: huana.meri

nenash

Aktivan Član
14.11.2011
225
69
0
98
Počesto svratim i na "strane" forume al' ovakav top se rijetko viđa,rep care.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
stari ovo je vanzemaljski, se ne bojiš da te napadne preko noći, strawa, buwahahahah, svaka ćasš, imaš rep...:alien555:
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
woooooooow ovo je nevjerojatno.....

a tebi stvarno svaka čast na strpljenju ja bi vjerojatno u ludari zavrsio...... :rofl:
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Fala ekipa..:icon_smile:
Još ne znam koliko bi mogao dobiti grama, ali morao sam zavezati sa svih strana da se jednostavno ne prelomi, već davno mi je pala..
Sad samo flusham i čekam da s još udeblja..
Miris je ne previše intenzivan izvana..
Međutim kad se malo protrlja o ruku onda ima super miris onako malko kiselkasta narandža-limun, grejp, osvježavajući mentol obojan navedenim okusima, malo meden,..

Eto i još koji dan i :prof10:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Snjezana1971

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Svaka čast kolega lijepo to izgleda i evo ti rep+ vrijedi to truda i baš me zanima koliko ćeš dobiti gramića:maryjane:
 

hendrix&frusciante

Aktivan Član
22.10.2011
113
62
0
30
You must spread some Reputation around before giving it to thc boss again

savršeno!čestitam ti i sad zasluženo uživaj u plodovima rada... :clap:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.