Tezak je prvi korak :(

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.02.2007
24
0
0
42
Pozdrav,

Nakon 6 sati citanja po forumu svaki dan sve sam vise zbunjen, vjerovatno zato sto nisam elektricar pa mi je potesko skontat. Molim moderatore da mi oproste ako krsim pravila, ali teze ce mi biti da zeznem sijalicu koju sam cekao mjesec i po :)

Naime sijalica je HPS 400w, narucena putem neta iz USA, marke eiko.
Eh sada ev par pitanja nadam se i zadnjih u vezi klepanja box-a :)
-posto je sijalica iza USA sigurno je na 110V - ali to mi nije problem jer vec imam pretvarac struje sa 220 na 110V jacine 1600W - jel mi treba jos sta ovdje jer jos uvijek ne smijem da je prikljucim da nebi prsnula :)
-cooltube - nasao sam link na forumu kako ga napraviti, medjutim na tom sajtu slike sse ne ucitavaju :( a kupovina ovog itema je preskupa, pa molim nekoga ako ima fresh link da mi posta.

Nadam se da nisam ugrozio pravilnik :)

Pozzz...
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Da bi upalio HPS treba ti prigusnica iste snage kao i sijalica i okidac, a sto se tice povezivanja imas slika koliko hoces na forumu.
I ljudi, koristite malo search, sve vise kontam moderatore sto pizde. Dzabe cimate ljude, svi pomislimo nesto novo kad ono, corak. Upropastavate ovaj forum. Zamislite situaciju, dodje neko novi clan i krene da cita, kad ono sve isti postovi sa pocetnickim pitanjima, i covek pomisli da ovde nema nista pametno, a ima poprilicno pametnih stvari. Da me ne shvatis pogresno, i ja sam pocetnik i sve sto me je interesovalo sam nasao bez nepotrebnih pitanja.

Evo ovde imas sve objasnjeno, a tema je jos i sticky http://forums.vutra.org/oprema-za-unutrasnji-uzgoj/1155-propratna-oprema.html

Aj sad pozdrav i trazi malo sam.
 
07.02.2007
24
0
0
42
nisam ni ocekivao bolji odgovor, by the way search opcija izbaci hiljadu tema, a ako smatras da je pitanje nepotrebno, onda ti je odgovor bio nepotreban
 

neko

Aktivan Član
25.01.2008
73
4
0
47
Kao prvo nisi ni procitao moj odgovor, jer da jesi video bi link ka temi koja se bavi tom tematikom. Kao drugo nepristojan si i lenj da procitas tih milion tema a hoces da se bavis uzgajanjem. Lenj i uzgajanje (pod uzgajanje mislim da uzgojis nesto kvalitetno) ne ide zajedno.
 
07.02.2007
24
0
0
42
Kao prvo, daj molim te okani se ove teme, ako nisi vidio kulturno sam se izvinio moderatorima ukoliko je tema recimo 10-dupla, znam dobro da to njima ide na zivce, ali zato i jeste forum tu da nam pomogne, kao drugo da sam "lenj" sigurno nebih ni napiso temu, kao trece opet te molim da ne odgovaras vise na temu

no offence.

pozz
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
ja mislim da ti je neko lijepo odgovorio da ti treba prigusnica
i upaljac za hps. i za ct da koristis search. zar ocekujes da netko
drugi upise u search cooltube, pregleda tih hiljadu tema, i onda tebi
okaci link ovdje, jer ti nisi skroz lijen nego si napravio novu temu?

edit: evo search na icmagu je izbacio samo pet stranica sa
popisima tema, medju njima i ova:
http://www.icmag.com/ic/showthread.php?t=62161&page=1&highlight=diy+cooltube
sve skupa 5min. nemoj se naviknut na to.
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Iskreno mrzux, nije mi jasno kako nisi mogao naći HPS negdje blizu tebe ... ako ništa, mogao si naručiti u nekom europskom grow shopu.

Žao mi je šta sam sebi daješ posla bespotrebno. I šta kad ti žarulja rikne ? Onda ćeš opet čekati da stigne iz amerike ? Ta 110V armatura ti je onda defakto zaqrac ...
 
07.02.2007
24
0
0
42
bongash sad si me razocaro pravo, uzet cu sijalicu i frljaknut je krz prozor :(, trazio sam po evropskim shopovima ali kriticno, gdje god sam pokuso da narucim - katastrofa ili cijena neprihvatljiva ili ne dostavljaju :( propade mi sad sve, a na ebayu vec odavno kupujem, pa ugleda i kupi (dosla za 16 dana), e jesam budala, al nejse hvala ti na pozitivnom odgovoru, jedino mozda da nadjem prigusnicu iz USA?

by the way, ako mozes da pomognes, ev ti link tacno sijalice koju sam kupio, pa bih molio da pogledate i kazete mi dal da je bacim ili mozda i moze se sta od nje uraditi

http://www.eiko.com/Products.aspx?CatID=220&ProductIndex=LU400

THNX
 
07.02.2007
24
0
0
42
mozes mislit, zivimu manjem gradicu, no, u cijeloj drzavi trazio sijalicu, nisam mogo nac, i neki dan se uvratim u lokalnu elektro radnjicu, kad tamo cijeli set za samo 40Eura (LAMPA 400W, Prigusnica 400W, i potpaljivac) :S,
ovu cu sijalicu uokvirit :) jes da su se pare bacile, ali koristit cu je kao umjetnicki predmet :D hehe, a ko zna mozda jednog dana i upali :D
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
Novac i tariguz imaju dosta dodirnih tocaka.. papir su, lako se trosi, zapaljivo, smrdi kad je mokro i naravno da oboje najvise vremena provedu u drustvu govana.

Don vori bi hepi :fishing:
 
07.02.2007
24
0
0
42
hehehe, istina je, al nea veze, znao sam potrositi za noc po 300 eura, pa sutra ruke u dzepove nikakav bash ko ***** :), najbitnije je da sam uspio otpocet i da cu se uskoro pridruziti ovoj ekipi na dnevniku uzgoja :), dobio sam od prijatelja semenke od neke purple biljcice, doneseno iz Amsterdama ni manje ni vise, samo da ih uspjem dobro odgojit :)

za par dana idu reporti

yoooppieeee :)
 
29.02.2008
14
0
0
35
strasiladbk.blog.hr
dude svi kompliciraju..stavis u salvetu ...mokru, sjemenke pustis da bace klicu nakon toga u neku vecu kantu (bez rupa na dnu) da je uvjek valzno "obicna" zarulja pazis da ti mam ne vidi i eto najgluplji nacin ...ali meni uspio