Trebam vase misljenje!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.12.2014
353
246
43
30
Pozdrav ekipa, evo pridruzio sam vam se sa growanjem tocno na novu godinu (mozda bude nekako veseliji urod, jel? :D).
Znaci box 40x40x140 otprilike, hps 150 unutra, dva DC venta, dolje usis, gore ispuh, temperatura izmedju 27 i 29C, iako mi se jednom desilo da je na sat vremena skocila na 35 jer sam zaboravio usisni ventilator upaliti tj. nisam se na vrijeme probudio. (timer switch je na putu, za lampu vec imam jedan, ali je onaj staromodni di se L i N spajaju direktno, a kuciste sa izlazom za 12V je od prijatelja pa mu ne zelim kidati zice).

Nego da se vratim. Zahvaljujući Tamari, ovaj grow je krenuo jako dobrim putem, malena je super, ali se nekako cudno pocela ponasati pa sam htio sam pitati dali ovo mozda nagovjestava neki moguci problem?

Nikada gnojena, posadjena u novu zemlju, raste ko metak, ali od dva velika lista radi propler. Naravno slikao sam vam, u nadi da cete mozda uvidjeti neku od gresaka koje radim i da vidite bolje o cemu pricam. :)

WrC0CdS.jpg


Veselim se vasim odgovorima. Hvala unaprijed!

Inace domaca dilerica, nikakva posebna sorta. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Daj joj malo vjetra da lakše diše, pa neće pravit propelere od listova :D
Ozbiljno, ubaci jedan ventić da malo piri po njoj ;) Inaće sve pet ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo and CilI
16.12.2014
353
246
43
30
Pozdrav, zao mi je sta dizem staru temu iz mrtvih, ali direktno je povezana s problemom koji imam, tj radi se o istom problemu kao i prije.
Evo proslo je tjedan dana, vec smo i LST poceli, medjutim ona i dalje po svome, saljem vam jednu sliku od jucer pa recite sta vi mislite...

qLIHzi1.png


Nema zutog lisca, nema suhog, ona samo igra twister ili nesto hehe....
Salu na stranu, ako imate savjet, i vise je nego dobrodosao :)
Mislim da nije zbog boxa jer joj kolegica ide ko luda.
 
16.12.2014
353
246
43
30
Da, da, naravno, danas sam zalio malo vise nego inace, a cini mi se da se problem lagano smanjuje jer novi listovi koji izlaze izgledaju zdravo.
Temperatura 27C, instrument za vlagu dolazi unutar par dana (naruceno s ebaya).
Vidjet cemo, ja cu udariti jos koji sliku kroz par dana pa procijenite. :)

Hvala!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: irieman

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Da joj nisi možda oštetio korijen? Imao sam takvih neproporcionalnih i ufrkanih biljaka, gotovo indentičnih toj tvojoj i razlog je bio oštećenje korijena. Nije ništa što biljka neće preživiti, oporavi se i nastavi dalje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara
16.12.2014
353
246
43
30
A ima neki nacin da joj pripomognem u tome ili najbolje ne dirati?

Evo nakon malo obilnijeg zaljevanja, prosao je vec koji dan, pa ovi novi listovi cak i ne izgledaju toliko lose...

CjLHHxm.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: t@mara

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Moguce da si ostetio korijen prilikom savijanja kak No Joke veli.
Tu nemas kaj osim cekat da se oporavi. Postoje preparati za to tipa hesi root complex ili nesto za ukorjenjavanje...al pricekaj jos.
Provjeri ph vode i vlagu u boxu. Pise da si presadio u drugu zemlju. Koja je to zemlja?
I kolka je temp na dnu boxa? tj zraka koji ulazi? Ako je gore pre vruce a korijen hladan, biljka ce stat sa rastom. Malo vjerovatno, al opet pitam :)
 
16.12.2014
353
246
43
30
Ne ne, krivo si shvatio, pod novu sam mislio kao kupljenu. Kupio sam ju u vrtnom centru, pitao sam da mi da neke skuplje zemlje 10 litara, ona mi je dala neku sta je 15 kuna ili tako nesto kostala, to je to.
Nije bilo nikakvog presadjivanja.
Sonda je malo iznad biljki i kaze 27 stupnjeva uglavnom, zna biti na 26.5, a ponekad i na 27,5.
Vlagu mogu provjeriti kada ovo stigne, tako da sam ti to duzan, javit cu kad sanznam :)
Box je u ormaru i vuce zrak iz sobe u kojoj spavamo, nema grijanja, ali nije hladno, mi smo non stop u kratkim rukavima tako da mislim da to mozemo prekriziti :)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Ta zemlja mi smrdi do tud :) Skuplja zemlja moze bit za svasta(za druge biljke). U tom slucaju i je i nije mjerilo. Jel znas ime zemlje ili da nadjes sliku?
Temp je ok. Al usred zime bez grijanja u kratkim rukavima??? Ili ste Rusi ili zivis u Australiji :D :D :D
Sumnjam na zemlju. Pricekaj jos koji dan pa ak se ne popravi napravi flush sa reguliranim ph oko 6.5 te na onom sljedecem zaljevanju 1/3 ili 1/2 doze vege gnojiva tipa zelena plantella.
Iskreno nemam pojma sto se dogadja, osim da "neka" zemlja moze radit velike probleme. Ja samo pisem sto bi ja napravio ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: No Joke
16.12.2014
353
246
43
30
Imam Slavol gnojivo (ili sta je to vec :p), sta se tice zemlje, pogledati cu sutra pakiranje pa cu ti znati tocno reci.
U Rijeci mi je od ovog vremena utrnulo cijelo tijelo, vise mi temperatura nije ni vazna hehe :D
Imamo radijatore u boravku, ali u sobi gasimo jer nam je grijanje skupo ko vrag

Hvala za savjet :)

Eh, zaboravio sam pitati...
Mi mozes linkati neku dobru temu di je flushing pojasnjen?
 
Poslednja izmena:

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Netreba ti link samo u kadu sa njom i količinu zemlje koju imaš pomnoži sa 3 i sa toliko litara vode isperi :)
Znači ako imaš 10 l zemlje isperi sa 30 l vode :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and PowerSeed

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.998
34.384
2.598
Gabrijela..puno taj info znaci ;) losa zemlja i ako hoces nesta uzgojiti nju izbaci iz upotrebe .