u hu hu minijaturica

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Vrtlar, super ti je box, sfaka ti dala! :D Nego, nije li 18cm malo preusko? U tome boksiću bi mogao napraviti neki ultra SOG. Mislim da ti je to bolje od SCROG-a. Natrpaš 20 biljaka u posude od 0.5L ili 1L (ako stane) i od početka ih staviš na 12/12. Tako će ti od svake izrasti po jedan vrhić po par grama i od 10 ženskih se možeš približiti onoj priči o 1g po wattu. :D
Pozdraf, Boz :joint:
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
60 kapi 3% perkosida ide na 1.5L vode
ne brini nisi ih sprzio al nemoj pokusavat ponovno slican eksperiment :ludaci_lol:

btw.. vidim da si skuzio gresku.. pa valjda si isprao zemlju malo sa cistom vodom nakon toga?
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
weedman
na picturama vidim kako se krajevi listova lagano uvijaju za gore, kao da se grce . . .

inace to rade kad im je malcice pretoplo ! valjda nemas problema s temp !?

thx, jucer sam skuzio da su mi na manje od 10 cm od lampe a josh nisam stavio staklo pa sam ih spustio dolje malo, pa si mi ovim samo potvrdio moju teoriju. listovi kod te biljcice koja se kao grcila izgleda da se oporavljaju, vraca im se i zelena boja lagano u listove jer su izgledali jucer i prekjucer ko da su se malo spalili.

bozga
Vrtlar, super ti je box, sfaka ti dala! :D Nego, nije li 18cm malo preusko? U tome boksiću bi mogao napraviti neki ultra SOG. Mislim da ti je to bolje od SCROG-a. Natrpaš 20 biljaka u posude od 0.5L ili 1L (ako stane) i od početka ih staviš na 12/12. Tako će ti od svake izrasti po jedan vrhić po par grama i od 10 ženskih se možeš približiti onoj priči o 1g po wattu. :D
Pozdraf, Boz

ne kontam, sta fali ovom? 18 cm jer je toliko siroko tamo di cu ga buksat. josh nisam (ga buksao) jer cu morati popraviti filter zraka dodatno jer dismr. ne smeta meni (toliko) ali ce mi netko to provalliti. uostalom kontam sa svake biljke ako dobro odradim izvuci 20g. meni dosta...

elephant0r
60 kapi 3% perkosida ide na 1.5L vode
ne brini nisi ih sprzio al nemoj pokusavat ponovno slican eksperiment

btw.. vidim da si skuzio gresku.. pa valjda si isprao zemlju malo sa cistom vodom nakon toga?

necu ne, i meni se cinilo malo previshe...
sad stavljam 8 kapi na dva deca

sta bi trebao isprati? jer nisam bas u nekoj mogucnosti da to radim ali ako je neophodno cu morati nesto iskemijati. za sada im ne smeta a ionako i ovako ih presadjujem za dva tri dana...




anywayz, imate gore slike filtera kako mi izgleda pa ako ima ko kakvu ideju da ga poboljsam jer moram nekako suzbiti miris, slobodno neka predlozi.

novi photoupdate kad ih presadim

thx svima na komentarima i pomoci
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
524
555
113
balkan
Ja sam si razmisljao uzeti onaj ambi pur koji ustekas u struju pa mirisi po mjesec dana, nekad vise...

uzmes onaj tobbaco flavor i vjerujem da ce pomoci ubiti miris...
 

elephant0r

Vutra Veteran
17.09.2007
1.495
60
0
39
kemija :thumbsdown:

PS ovo pisem za pojedince koje zanima ocuvanje zdravlja.. ostali neka slobodno preskoce stivo.

Dugorocno udisanje tih sranja mora ostaviti posljedice po zdravlje..
Na kraju krajeva.. nacin na koji percipiramo miris je zapravo trenutak kad se odredjeni spoj nadje u krvnim zilicama nosa.. dakle substanca ulazi u krvotok i mozak ju registrira kao "miris".. Eh sad.. nekoliko sati udisanja toga mozda nece ostaviti primjetne posljedice, al svakodnevno udisanje i talozenje u krvotoku dugorocno neispitanih sintetickih spojeva je druga stvar.. po meni glupa.

Mirisne svjece, "osvjezivaci", ambi purovi razno razni.. tko voli nek izvoli.. ali neka se ne cudi na povremene migrene i slicne tegobe koje su nazalost kod vecine prihvacene kao:"to svi imaju." Naravno da je to daleko od istine i zdrav pojedinac nema NIKAKVE zdravstvene tegobe i netreba nikakve proizvode za te "uobicajne sitnice" za koje postoji citava industrija koja se hrani neznanjem. Jedni proizvodi te truju, a drugi ti pruzaju prividno i privremeno olaksanje i tako u krug pare, a sa njima vase zdravlje.

Da ne govorim o ozbiljnijim posljedicama karcinomi, tumori itd.. ne dolaze te bolesti IZ NICEGA..
Sintetika :thumbsdown:
 

Vuk_samotnjaK

nobody's puppet
22.07.2006
498
127
63
Fiji
Dobro kaže elephant0r...

A ako već pribjegavate tim metodama, držite se prirodnih supstanci kao što su mirisna i eterična ulja. Kupite uljanicu i to je to. Vrlo jednostavno. Ali nikako ne očekujte da će bilo koja metoda tog tipa ukloniti ili u potpunosti prikriti miris koji proizvode vaše biljćice, možda zakamuflirati ali to na kraju ovisi o sorti koju uzgajate - sa nekima se uopće ne isplati truditi već je jedino isplativo rješenje - karbonski filter. Sretno! :)
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
ma kakvi ti miomirisi, osvjetaci,.... stangica, opcenito mi bude loshe od toga

anywayz update i to iz razloga sta imam odredjenih problema

mislio sam da je ko zna sta ali evo prvo slike pa cu komentirati

sk


dd



neznam dali ce se primjetit na slikama ali evo i opisa. na gornjoj biljci su mi se deslile sljedece promjene. pocela je trulit po listovima po sredini poprimat neku smedju toksicnu trulu boju i listovi su se poceli susiti. listovi su ujedno i poceli zutjeti. isprva sam mislio da je mozda jer ne dopire svjetlo jer su to donji listovi ali se onda pocelo penjat prema gore.
nakon malo analiziranja sta bi moglo biti i koristenja vodica za bolesne biljke (moze neko od moderatora i linkati ovo, ja sam na faksu pa ne mogu jer radim sve kriomice) sam dosao do zakljucka da se vjerovatno radi o nedostatku kalijuma. sto je na kraju krajeva vrlo lako moguce jer uopce nisam gnojio.

vodic kaze: Premalo kalijuma u biljkama dovodi do retardiranog rasta listova i do pojavljivanja zutih pega po ivicama listova i uvijanja istih. Biljka ce poceti da raste u visinu i grane i stablo ce biti lako lomljivi. Stariji listovi mogu pokazati crvenkastu boju i uviti se na gore. Veliki (fan) listovi obicno dobiju nekrozu izmedju vena i osuse se i postanu braon i na kraju otpadnu. Stariji listovi imaju drugaciju vise zuckastu boju i takodje se uviju i otpadnu. Ako je biljka u vegetaciji rast ce biti vrlo usporen. U cvetanju se uspori rast budova. Najpre ce se pojaviti tamne fleke po listovima sto je cesto prouzrokovano malom vloznoscu vazduha. Ponekada previse kalcijuma ili niske temperature mogu da budu uzroci.

dakle, danas sam ih presadio i sad buduci da neznam kako treba gnojiti sam samo malo dodao tako da okuse a sutra cu ih bash da poshteno zamezu.

imam neko od plantele za listanje i na njemu pise 15ml u 2 litre vode. znam da treba stavit pola te doze. ali kolko je to 15 ml? ja stavio dva cepica gnojiva u 2l vode protreso, ubacio peroksid i valjda bi trebalo bit ok. kao sta sam reko danas sam samo malo da okuse jer mi je vec bila mokra zemlja pa da ne isforsiram pa cu ih sutra zaliti s time.

javim za par dana dal su zivnule. samo josh pitanje, da otrgnem te sjebane listove?
 

rasmc

Aktivan Član
18.01.2008
76
15
8
46
Pa na poklopcu "plantelle" imaš dozer sa mjericama! Malo se slabije vidi ali je tu. Bar je na mojoj bočici tako.
Dva čepa je puno na 2 litre! Spržit ćeš im korjen!
Nemoj pretjerivati sa gnjojivom i čitaj upute na boci.

Meni se čini da bi one trebale veče posude.
aj pozdrav
:wave:
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
brown spots i jako zucenje listova je pregnojenje , ali ne mora biti . . mislim da si ti sjebo nesto s gnojenjem . prije sam cito da si malcice zafrko sa peroksidom....nikad ga nisam koristio i ne znam koliko je bilo posljedica za biljku .
vece posude im nebi smetale, ako imas mjesta presadi...ali ne odmah...
preporucljivo je da najprije rjesis problem a zatim presadis jer su bolesne i jos ako im sada uzrokujes stresa..hmm... zakljuci .

iako ne razumijem kad se takvi problemi pojavljuju tako rano . necu rec 100 % , ali 90 % da si ti kriv za to . nemoj me krivo shvatiti, samo mala kritika :) ali s gnojenjem treba biti oprezan .

ja biljkama 3 nedjelje nisam dodavao nikakvih gnojiva i slicno i bile su u savrsenom zdravlju ,bez ijedne tockice .

mozda je problem u ph . znas koliki ti je ? ako nije dobar moguce da biljka ima problema sa upijanjem nutrienta cak i ako su joj dostupni .
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
problem je bio nedostatak kalija, nakon gnojenja je prestalo mi pojedati listove, a stari listovi se nisu oporavili.

inace 29tog su stavljene na 12/12 i sad mi je cijelo vrijeme noica da nebudu jajani oba. a ni neznam to prepoznat, anywayz barem ne josh.

sutra kad pocne novi mjesec (zbog limita) stavim neke pics.
 

M_wEeDmAn_88

Aktivan Član
12.01.2008
330
1
0
35
a kako si to zakljucio da je bas nedostatak kalija ?

ne znam cime si gnojio, ali gnojiva imaju puno sastojaka . . i sad jedino ako nisi samo kalija dodao ?!

samo me zanima :p

jer moze opet biti (to ako nisi dodao samo kalija ) da je ph bio malo visok.....jer npr. ako imas vodu ph 7.0 i kad dodas gnojiva unutra taj ph ce pasti....i ako ph zemlje bio previsok to ga je spustilo zbog malih potova (ako nisi presadio ) i to je rjesilo problem jer je biljka mogla pravilno uzeti nutriente iz tla !

opet to je samo jedna od mogucnosti....jer nisi rekao koji je ph vode kojom zaljevas ni koliko je ph tla...

sve u svemu...drago mi je da si uspio rjesiti problem ! :))

p.s. malo vise podataka nebi skodilo :p
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
drago mi je da su se oporavile. ja svoje malo pregnojio
pa se jos lijece... trebas pazit kolko djubreta stavljas i
zato u apoteku 80 lipa ti je sprica sa preciznom skalom
do 20ml, za ubuduce.. nebi htio da jos netko uci mojom
metodom...
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
evo foto updejt

29tog su prebacene na 12/12
trebale bi vec pokazat spol al ja definitivno neznam sta da trazim
evo picsa pa ako neko moze pripomoc

sk



dd



komentari?
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
lol, tjedan dana?

nego da te pitam, listovi mi vec odavno lupaju u zidove a od nekih listova drugi djelovi biljke mi ne dobivaju svijetlo. ti kazes da si svoje sisao, nakon kolko?
 

gloss_zelenky

Vutra Veteran
01.09.2006
920
28
48
77
Ja sam čekao 16 dana da budem siguran...
Čekaj da ti pokažu spol...nemoj do tada ništa rezati da ne
napraviš dodatni stres.
Koliko si ih na kraju stavio u boks, u kolike posude, i kakva zemlja?

I malo poradi na fotkama ;) imaš opciju makro, super makro...pogledaj :D

:maryjane:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
nice znači i ti počinješ neki scrog nego što sam ti htio reći brate daj malo te nokte poštedi :vb_kez:

pozz i samo tako nastavi naravno ne sa noktima :) - šala mala
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41


ovako izgleda u boksu

stavio sam 2 biljke s tim da sam odradio vegetaciju dok nisu dosle na 30cm (veca) tj 20cm (manja). sa ssvake strane ima josh mjesta za 2 biljke ali to cu tek u sljedecem growu, sad pokusavam neku test bonzai spiku (sa reznicama bonzai stabla a ne vu, inace sam bonzai freak, i da znam da se pise bonsai...) isfurat ali nemam onaj hormon za klonove pa i neide bas nesto ali eto...

nalaze se u 2 litarskim posudama a kad josh malo narastu cu napravit nesto slicno tvom gloss, znaci double poting s josh 2 litre zemlje.

mix je 60-40 zemlja za povrce-perlit (nisam naso vermikulit nigdje)

digitalac nije moj tako da nebih znao za te opcije jel ima il nema

@stoner

sta se tice noktiju, frende ja ti nisam sjeko nokte u zivotu, nemogu si pomoc. sad josh izgledaju dobro kako to zna bit! :icon_biggrin:
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
da hormon bi bio poželjan no reći ću ti ja koristi jiffy za klonove i ako uspiješ odgurat tjedan dana da ti je vlaga klonovima oko 80% imat ćeš 100% cloning rate naravno klonovi moraju biti po nekim vutra certifikatima:) ono na recimo treću internodu jel :) ? nakon tjedan dana mogu ići na normalnije uvijete znači 40 pa na više % vlage . a to ti znači konstantno šprickanje po njima sa šricalicom i po zvonu ispod kojih ih držiš sad bilo to zvono od clonera ili odrezana boca od coca cole
nije bitno bitno je da klon ima vlažnost tih prvih par dana jer drukčije nemože primiti vode pošto korjena nema folijarno je jedino . tako da mislim da se može i bez hormona naravno lakše je uz poticaj :) btw box ti je uredan sve izgleda na svojem mjestu.
da i dobro je to ako razmišljaš o klonovima jer tebi sa tako malo prostora nije baš ljepo gubiti bezveze vrijeme otkrivajući koja je fem a koja nije tako da klonovi su idealni za tvoj grow pa makar i da nemaš vege box mogao bi možda probati uzeti svaki put klona od svake koju staviš na flowering i ako ispadne da su i ta recimo dva još klona staviš i njih odmah na flowering i oni će naravno završiti kasnije no imat ćeš harvest za harvestom.
malo sam se raspisao al to je neka vuvica nova koja očito ima neki turbo sativa rad koji lol :) xeeexexexe

pozzz
 

vrtlar

Aktivan Član
21.11.2007
194
10
18
41
fucking jebena katastrofa, PUKLA MI JE BILJKA!!!

ova veca koja je bila vezana je pukla, ocito sam isforsiro ili sta. what to do, what to do?
tu na slici od boksa di je ovo vezana u sredini mi je napukla na 75% stabljike, sa ostalih 25% se josh drzi. ja sam ju zavezo ali brijem da stanga od toga. dali je kasno sad za ono da se isfura da dobije grmoliki oblik a da ovaj gornji dio pokusam isfurat na foru kloniranja?!? kako sam sad izbediran... :sick: a bas sam ih lijepo mazio i pjevao im... smrc

help