U susret 21.12.2012.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Mislim da su ovi svi filmovi samo skretanje pažnje od bitnog...
Nidže veze sa stvarnim tj. medijska manipulacija.
irie
boz :sun2:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
I ja se nadam da nitko ne brine oko "smaka svijeta".
To je samo opet neki novi "program", "fenomen" oko kojem bi se trebala obratiti pažnja.
U zadnje vrijeme je izašlo puno "conspiracy" teorija odn. teorija zavjere...
Svatko ima svoju teoriju; no u stvari čini mi se da je poanta svih tih teorija zavjere da nas potaknu da počnemo misliti izvan jednog ustaljenog okvira...
Ne želim da to zvuči k'o floskula , možda bolje reći "misliti izvan kutije", a recimo nakon 4 masne pljuge dobrog haša upravo mislim da puno toga postoji tamo negdje izvan kutije...
A i ovo je rublika "putovanje na mentalnim talasima" tako da i ja lagano putujem tam negdje po himalaji hehee...slobodno svatko nešto neka napiše.b
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
2000. - najavljivanje kataklizme.
2001. - smak svijeta (okretanje polova zemlje) -
2010. - smak svijeta, - nikome spasa
2012. - definitivno dokazano da je smak svijeta....

već nas "varaju" dovoljno dugo da bismo shvatili da je to "sranje"

Smak svijeta desit će se kad tad, sve je to u postupku što se vidi iz priloženog, jednostavno se raspada...
ali da je određen datum točan, u to ja ne vjerujem, malo sam paranoik na takve stvari, ali već sam se dovoljno izparanoizirao da mi je sad već svejedno! :icon_lol:
kad dođe dođe, jebiga, možda ćemo svi mi glumiti "heroje" kao u filmovima i uspjeti preživjeti kataklizmu, ....

sretno, nadam se da ćemo se družiti 22.12, za dvije godine :icon_lol:
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ako smo zaključili da je 21.12. 2012 veliki bullshit onda se možemo bar sprdati...
U to ime spremam džoju od 20 g slatke sensimilije pa da s time dočekamo smak svijeta :)
Počinjem skupljat od danas žižu k'o vjeverica kad buksa lješnjake.
Pa se weedimo za smak svita. :icon_wave:
boz :sun2:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
bozga,
evo i ja se priključujem radnoj akciji skupljanja!!

svi ćemo zamotat family size jointove, naći ćemo se, duvat ćemo i gledat SMAK SVIJETA ravno u oči....

ako već dođe do toga, meni je to želja :icon_lol:
 

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
evo sad sam čitao ono s onog linka u gornjem postu (NA VRHU)

spominju se neke UNDERGROUND BASES, spremanje masovne količine hrane u podzemne tunele, ljudi su počeli dizati paniku, pa sam se i ja malo sjebo,..
nesmijem gledat takve stvari, oduvijek me to plaši, što manje znam, to bolje....

20g. jointa je ok... nadam se da ćemo ga stić posmokat kad počne rokat po nama ....
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
HazeSeeker je napisao(la):
Ja bih volio da komet promjera 2-3km padne direkt na moje čelo ...
i ja

ma kakav smak svijeta, to nije nitko nikad spominjo osim holivudskih filmova i dramatičara bujne mašte. Maje nikad nisu spominjali ništa o smaku svijeta već o ciklusima svojih kalendara.

Ja samo znam da početkom 2013. više nećemo motat travu nego čisti dmt ;), a u boxevima ćemo imat chacrunu i ayu heh
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Ma to su tračevi o buksanju hrane; koliko znam službeno je objavljeno da se u podzemne baze negdje na sjeveru Norveške spremaju na stotine tisuća različitih sjemenki od raznog biljnog svijeta da se očuvaju. Sumnjam da baš Norvežani imaju neke loše namjere. Oni su jednostavni i rade jednostavne stvari.
Što se tiče kometa, bilo bi super gledati ga kako dolazi i onda čekati da me spljošti k'o palačinku :sun2:
Znači ne micati se i trčati k' pčikica nego ga točno gledati u "oči" hahahahaha :icon_lol:

sad vidio - motat čisti DMT!! whooooooooooooo hoooooooooooooooo engage warp! e to bi htio doživit!!!! :icon_lol:
 
21.06.2010
17
0
0
39
Čuo sam za ta sranja oko smaka svijeta koja se vrte od početka svijeta.
31.12.1999 kao kraj svijeta. Onda je na nekoj emisiji govoreno da na svijetu postoje neki ljudi koji vladaju svime, imaju kvadrilijune kvadrilijuna i govore svim vođama šta da rade. Kao oni su stavili Obamu za predsjednika i prije njega produžili vlast Busha. Uvijek postoje ljudi koji sve gutaju jer je to rekao neki profesor profesora na nekoj velikoj školi. Ljudi nikad neće biti ujedinjeni u jedno jer će uvijek neki manijak izvadit pušku i ubijati. Ljudi su takvi od postanka i uvijek će biti takvi i njih nije moguće promijeniti. Pogledajte tehnologiju. Ona nemora biti zlo, s njom možemo komunicirati s ljudima koje nikad nismo i nikad nećemo vjerovatno vidjet ali s njom možemo napraviti i oružje za uništenje samih sebe. Čuo sam na discoveriju da na svijetu ima toliko atomskih da možemo uništiti cijeli svijet par puta. Sad sam otišo s teme o 2012 no to neće bit ništ. Veća je vjerovatnost da u 3 svjetskom ratu uništimo sami sebe (nadam se da ga neće biti), nego da nas pogodi komet. U j americi u amazoni se ruši svaki dan šuma velikih kao 10 tak nogometnih igrališta (mislim čak i više no neželim dijeliti dezinformacije)
i nestaju zato jer neki ped****ć hoće lijep namještaj. Netko je napisao da je u prirodi sve free, je dok tog ima a ako sve uzmemo uništit ćemo našu Majku Zemlju.

PEACE!
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Bok Boris, dobrodošao na vutru! :icon_lol:
Evo ja sam napisao da je u prirodi sve besplatno jer zaista je tako, no nisam rekao da priroda nema svoje zakone.
Da ljudi nisu sebični i pzide sve bi mogli dijeliti i brinuti jedan o drugome i svega bi bilo na pretek i ne bi bilo velikih problema. Pogotovo da se udruže i da žive u svojim zajednicama tipa sela koja danas nažalost propadaju jer svi hrle u grad za "bogastvom i uspjehom".
Problem je u onim pderčićima koji žele baš taj komadić namješta... I tu je taj egoizam, zmija iz rajskog vrta koja je otvorila oči Adamu i Evi na nagovor Eve (čuda li) i rekla - bit' ćete kao bogovi i razlikovati dobro od zla.
Ugl. ljudski mozgovi su programirani da budu sebjani čim napuste rodilište.
Taj prvi grijeh je životinja u nama koja je divlja i koja razara. Tanatos. Ili Shiva.
Željeti znači i patiti. Uzeti sve od Zemlje je isto sebično. Ne treba uzeti sve, ima dovoljno za svakoga.
No u jednom gradu u kojem žive milijuni ljudi ničega nema dovoljno jer ih većina živi u gajbama u onečišćenom zraku... I zato je naša civilizacija poput velikog raka, virusa koji se širi planetom i siše. No Majka Zemlja je pretrpjela puno više toga kroz povijest, pa nas tako vrlo lako može potopiti i ostaviti Nou i njegovu arku da ponovo stvaraju novi svijet... Kad nije bilo svih novih tehnoloških sranja, ljudi su bar pričali neke priče i okupljali se. Danas nema ni prave priče da netko ispriča, već samo tračevi i žutilo. Svatko dobije svoju dozu neke usrane priče na e-mail ili Facebook.
boz :sun2:
 
14.06.2010
7
4
0
55
Lijep pozdrav dobri ljudi! (relativno sam novi na forumu, pa je nekako red da pozdravim:))

U vezi 21.12.2012. treba imati na umu mnoge stvari.Prva bi mogla biti ta, da fama, saga ili priča oko 2012 dolazi preko medija svih vrsta.A što da medija nema, barem hipotetski?Vjerojatno ne bi bilo ni priče o tome.Druga stvar, vjerojatno ste upoznati sa lažima koje je iznosio amerikanac Al Gore u vezi globalnog zatopljenja.Tim lažima prodavao je u stvari proizvode svojih tvrtki koji navodno služe 'majci zemlji' i u skladu su sa 'prirodnom ravnotežom'.Radi se naravno o ciklusu sunčevih pjega koji oscilira svakih 11-12 godina, pa podkraj ciklusa kada pjege jačaju, pada i 'globalno zagrijavanje' itd.Treba pogledati eto, prošlu zimu i njenu dužinu.Isto tako i zimu koja nadolazi za koji mjesec.Također meteorolozi imaju u svojim analima jedan ciklus tkzv. malog ledenog doba iz sredine 19. st. kada je bio jedan period veoma snažnih i dugih zima koji je nastupio nakon jednog perioda vrućih ljeta itd, samo onda nije bilo rječitog čovjeka kao Al Gore da svijet 'upozori' što smije a što ne smije raditi.Zatim treba imati na umu masu drugih stvari.Točnije laži i predrasude koje se prenose preko medija i koje ljudi prihvačaju bez razmišljanja, kao bogom dane.Glob. zagrijavanje, svinjska gripa, financijske krize kojima se želi uništiti srednji stalež, psihofarmatici koji se danas prepisuju kao odgovarajuća rješenja za stres i 'moderan' način života itd,itd.Sve ovo u stvari, pogledajte dobro, prenose 'slobodni mediji' koji više prenose dezinformacije nego informacije.Mnoštvo različitih novina i mišljenja formira jedno kolektivno, tjeskobno mišljenje i iluzornu svijest.Također sve ovo djeluje na moral ljudi.Moral je u padu sto posto i nikakav 'pojačani' vjeronauk u školama i sl. ne može popraviti sferu morala.Niti se vidi 'zvijezdano nebo nadamnom niti moralni zakon u meni', tako je danas čovjek u položaju da gleda u mraku, mračne stvari koje su oko njega u obliku iluzornog i fantastičnog mišljenja, kako kolektivnog tako i pojedinačnog.Pogledajte jednom, ako budete imali prilike, nekog starijeg čovjeka u nekoj čekaonici ili slično kako npr. čita čuveni tabloid "2x12(24) sata".Pogledajte dobro.Stariji čovjek koji nosi u sebi neke prošle moralno-idejne vrijednosti bulji u taj tabloid i kao da ne vjeruje što se danas događa (čitaj piše u novinama), od golotinje do suludih 'informacija' o ovome i onome, samo ne o ničem objektivnom i stvarnom.Vidi se kao da taj čovjek jednostavno ne vjeruje svojim očima što čita, a ako i vjeruje, tada mu i u tome slučaju ta vjera ne pomaže, jer sve to je tako nabacano da u stvari čita priče iz zemlje Dembelije, priče koje zdrav razum na ovaj ili onaj način odbacuje.
Pravo je u stvari pitanje:Može li se spriječiti raspad srednjoeuropske kulture?Ako ima imalo istine u tome da mediji danas kreiraju psihološko-sociološko stanje svijesti nekog naroda, narodnu i individualnu ljudsku kulturu, tada je odgovor očit, jer medije se ne može zaustaviti.Oni su oruđa jednih još skrivenijih sila koje djeluju iza kulisa svjetske pozornice.Europa kulturološki, također i moralno propada, tone.Zapad je obuhvaća, uvlači u sebe svojom materijalističkom eutanazijom svijesti.Svijesti o čovjeku, čovjeku koji je svjestan, koji misli – to je ono što se želi uništiti.Zato kada se pogleda dublje iza famoznih priča o 2012. godini, tu se nešto krije.Ljudima, narodima serviraju se proročanstva jedne davne i u religijskome smislu gotovo neutralne duhovne baštine, tako da se ne povrijede osječaji krščana, muslimana, hindusa i drugih a istovremeno dobiva se na potenciji jer Maye su uistinu bile razvile jednu izuzetnu pogansku kulturu koju su prenijeli sa jednog još starijeg kontinenta koji je potonuo u vodama atlantskog oceana.Kaže se:Nisu to nikakve priče, to su dokazi crno na bijelo, evo ih tu i tu i tu…međutim svaki se dokaz i činjenica može interpretirati i 'po potrebi'.Npr. početkom 20. st. živio je jedan čovjek koji je iznimno volio pse pasmine njemački ovčar.Također je bio i odličan, samouki slikar i ljubitelj umjetnosti, arhitekture, glazbe itd.Osim toga nosio je male brčiće.Mislim da znate na koga se misli…međutim da li je to potpuna slika o njemu?
Treba imati na umu još neke stvari.Svojevremeno su se iz ustiju bivšeg am. predsjednika čule riječi:perzija (Iran) je osovina sila zla.Hm, sile osovine, sile zla, asocijacije na ww2, zatim riječi da je 11.09. novi Pearl Hearbor…zatim se može postaviti pitanje:Koji je danas najopakiji narod i pripadajući mu režim koji svim silama nastoji napraviti atomsku bombu (poput recimo njemaca '45)??Pa da, ima jedan tamo na istoku, Iranci su ti!Njih treba satrti.To se želi u stvari provuči kroz svijest čovječanstva, kao 'činjenica' da je neprijatelj vidljiv i lociran itd.Perzijanci a možda i liliputanci žele napasti Ameriku.Eto jedne laži koju je teško proniknuti jer sve govori da je tome tako.Zatim laž o slobodi.Laž o demokraciji.Vladavini naroda, čovjeka pojedinca.Zatim dolazi doba vodenjaka i konačnog oslobođenja od dogmi..a istovremeno je ratna prijetnja sve veća, strah i materijalistička nervoza u punom zamahu.Zaista, sve se priprema tako da se pojavi netko ili nešto da donese 'potpunu slobodu' narodima svijeta, ako ne prije onda oko ili poslije 21.12.2012. godine, to nekako zvuči logično.Taj netko ili nešto uistinu priprema sebi teren na masovnome, globalnome planu.Samo je pitanje što to donosi, taj netko ili nešto recimo pred kraj 2012. godine.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
Europa kulturološki, također i moralno propada, tone.Zapad je obuhvaća, uvlači u sebe svojom materijalističkom eutanazijom svijesti.Svijesti o čovjeku, čovjeku koji je svjestan, koji misli – to je ono što se želi uništiti.

Logos, hvala ti na razumu! Super tekst, tek sam ga sada vidio.
Imao sam sad diskusiju s majkom i iznio joj neke svoje ideje.
Ona ih je prihvatila, što je dosta čudno.
Iza fenomena 2012 se radi o nekoj numerološkoj situaciji ili nečemu što je možda zaista bitno, ili pak možda skroz irelevantno tj. nebitno.
No buđenje pojedinaca iz okova mentalnog ropstva "emancipate yourself from mental slavery, no one but ourselves can free our minds" uzima maha i kako bi moj prijatelj Yami_Z rekao, globalno zabrijavanje uzima sve više maha!
Toliki razvoj, tolika umreženost i tolike informacije su dostupne ljudima da to može dovesti po prave revolucije znanja i osvješćivanja o ulozi čovjeka u običnom životu.
Moć onih koji imaju novac i silu koju mogu upotrijebiti raste jer su ljudi ovisni o sistemu.
Sela su napuštena i svi bježe u gradove doživjeti nekakav "američki san" ili realizirati neke svoje fiks ideje koje su došle iz džungle dezinformacija koju prenose mediji.
Stvari su krivo postavljene i borba se odvija na višem planu.
Na onom planu koji podrazumijeva svijest i znanje.
Moćne institucije znaju znanje i čuvaju to znanje kao zmija noge te na tome iskorištavaju populaciju da radi za korporacije; ovisnost o kreditima i smanjenje životnog prostora tjera ljude da se iscrpljuju da bi preživjeli. No veliki gradovi nisu idealno mjesto za život, bar ne za mene. Jer život u gradu podrazumijeva ovisnost o svemu; javnom prijevozu, parkingu, vodi, struju, smeću, režijama.
To je jedan sustav koji kad jedna karika pukne; kad oni koji su na dnu piramide poput čistača ulica koji odluče ne odvoziti smeće; za koji tjedan, mjesec, grad više neće biti mjesto u kojem je moguć život.
Amerika je zlo jer su pobili milijune indijanaca i autohtonog stanovništva koji su živjeli u skladu s prirodom.
Ništa nisu radili kockasto, kako to radi zapad danas.
Glob. zagrijavanje, svinjska gripa, financijske krize kojima se želi uništiti srednji stalež, psihofarmatici koji se danas prepisuju kao odgovarajuća rješenja za stres i 'moderan' način života itd,itd.Sve ovo u stvari, pogledajte dobro, prenose 'slobodni mediji' koji više prenose dezinformacije nego informacije.Mnoštvo različitih novina i mišljenja formira jedno kolektivno, tjeskobno mišljenje i iluzornu svijest.Također sve ovo djeluje na moral ljudi.Moral je u padu sto posto i nikakav 'pojačani' vjeronauk u školama i sl. ne može popraviti sferu morala.Niti se vidi 'zvijezdano nebo nadamnom niti moralni zakon u meni', tako je danas čovjek u položaju da gleda u mraku, mračne stvari koje su oko njega u obliku iluzornog i fantastičnog mišljenja, kako kolektivnog tako i pojedinačnog.

Jako mi se sviđa ovo.
Vatra pojačava moral! Upaliti vatru negdje u prirodi u krugu prijatelja i pričati priče...To je najbolje način za podići moral. Vatra osvijetljava put!
Tradicija, imaginacija i promatranje su tri najveća izvora znanja.
Treba samo vjerovati da je sve moguće. To je dobar put za evoluciju...
Boz :sun2:
 
14.06.2010
7
4
0
55
Osvrnuo bih se na ovo:
Toliki razvoj, tolika umreženost i tolike informacije su dostupne ljudima da to može dovesti po prave revolucije znanja i osvješćivanja o ulozi čovjeka u običnom životu.

Prema mojim promatranjima, to je dvosjekli mač.Konkretan primjer - tvrdim da su audio-video 'ekspertize' Zeitgeist i Zeitgeist Addenum itd. u stvari zamagljene fantazije i da su u svojoj pravoj prirodi u službi zamagljivanja mišljenja.Mnogi će osjetiti ovakovu tvrdnju kao dogmatsku i slično.Ali pogledajmo dublje.U tim ekspertizama iznose se mnoge istine a pokraj njih ili zajedno s njima, recimo i jedna ordinarna laž o evoluciji Božanstva i povijesti Božanskih osobnosti.Kratko rečeno:Bog nije ništa drugo nego imenica ili pojam uzeta iz promatranja prirode i kretanja nebeskih tijela.Drugim riječima i Buda i Krist samo su preslikane astrološke slike i ništa više niti manje.Time se u stvari na podsvjesnome planu želi reči:Bogovi ne postoje, ljudi, sve je igra materije i sve je kaos.
Bez da ulazim dublje u problematiku 'prosvjetljujučih' video gurua 21. st., ovo je samo primjer, jedna slika kako se 'to radi' da ljudi konačno 'progledaju' u 21. stoljeću.Dakle, da konačno uvide da nema duha, imaginacije, karme, Bogova i da se sve svodi na puko preživljavanje i egzistencijalizam.To je bit svega.Još kada je:
Moćne institucije znaju znanje i čuvaju to znanje kao zmija noge te na tome iskorištavaju populaciju da radi za korporacije; ovisnost o kreditima i smanjenje životnog prostora tjera ljude da se iscrpljuju da bi preživjeli. No veliki gradovi nisu idealno mjesto za život, bar ne za mene. Jer život u gradu podrazumijeva ovisnost o svemu; javnom prijevozu, parkingu, vodi, struju, smeću, režijama.
tada se sve ljudsko mišljenje usmjerava samo na materijalnu egzistenciju.Slobodno mišljenje koje promatra bilo što, neovisno i bez predrasuda tada je umrtvljeno.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
549
113
Ne sjećam se
tvrdim da su audio-video 'ekspertize' Zeitgeist i Zeitgeist Addenum itd. u stvari zamagljene fantazije i da su u svojoj pravoj prirodi u službi zamagljivanja mišljenja.Mnogi će osjetiti ovakovu tvrdnju kao dogmatsku i slično.

Također mislim da je Zeitgeist glupost. Puno stvari u Zeitgeistu mi zvuče banalno i jeftino. Dio o novcu je donekle zanimljiv, no cijeli dio u Zeitgeistu o religiji i slično je po mome mišljenju jednostavno loš i zao.
Buda i Krist... Odgojen sam u kršćanskoj tradiciji...
Uskrs se i slavi tamo u proljeće, kad dolazi novi život, zelenilo, pupoljci.
Zima, hladnoća i mrak nestaju i život se budi. I tako svake godine...
Nije Božić glavni blagdan za pravog Kršćana kako se prikazuje u Zeitgeistu, već Uskrs. To bi bar Kršćani trebali znati. I slavi se u proljeće nakon proljetnog ekvinocija 12/12.
Meni ponekad slavlje blagdana predstavlja pomalo neku tlaku, no to je vrijeme kad se obitelji i ljudi sastaju i druže.
Puno puta je znalo biti ugodnih trenutaka i sjećanja. To je tradicija i kultura, zašto se toga sramiti i zašto bi neki glupi amer napravio film tipa "Zeitgeist" i natjerao me da vjerujem da je to točno ili istinito. To je nešto sasvim irelevantno u cijeloj priči.
No ponekad, "vjernici" uopće nisu vjernici već samo ovce u toru. Jednako glupe i jednako slijepe.
Mir i ideja mira nije ista stvar.

tada se sve ljudsko mišljenje usmjerava samo na materijalnu egzistenciju.Slobodno mišljenje koje promatra bilo što, neovisno i bez predrasuda tada je umrtvljeno.

Varšavska? Prosvjedi? Varšavska me podsjeća na puno ovaca u toru koje bekeću tamo po Cvjetnom. Također, jednako glupi i jednako slijepi.
Gube vrijeme i rađe neka idu kopat' kanale nego da tamo stvaraju probleme sebi i drugima.
Što oni mogu napraviti jednoj korumpiranoj vlasti? Ništa! Mogu eventualno završiti u buksi.
Rađe nek' se probude i idu posaditi jedno lijepo drvo koje će podsjećati na njihovu borbu.
No neka posade neko veliko, visoko i trajno drvo, a ne mimozu.

Umjesto da već ako su napaljeni na pojam moći i ljudskih prava, neka se organiziraju u političku stranku i neka osvoje izbore. Bolje bi im to bilo nego da troše energiju i resurse na ovakve gluposti.
Mogli bi sve te ljude skupit kao sindikat radnika i jednim civiliziranim putem, putem potpisa skupiti članove i aktivirati se u igri moći. Mladi su i puni energije, glasao bih za njih odmah! Koliko pametni, u to nisam siguran.

boz :icon_lol:
 
14.06.2010
7
4
0
55
Potpuno si u pravu! :respect:
Što se tiče ovih iz Varšavske kojima su puna usta demokracije i ljudskih prava i prava drveća - to je prividno dijametralno suprotna 'političko-narodna' volja onoj političko-narodnoj volji koja je iz pritajenih dubina početkom 90'ih iznjedrila 'konačno slobodnu i demokratsku državu'.U stvari ta jedna te ista, političko-narodna volja nikada nije ni imala veze sa stvarnošću jer se podavala osječanjima i fanatizmu a njeni očevi i 'tvorci' lopovluku i bahatome bogačenju.Još je i Platon zakasnio sa opisivanjem loših strana navodne i licemjerne, korumpirane demokracije kojoj je svjedočio u svoje vrijeme.Veliki filozofi prije njega skeptično su se smješkali na sva moguća 'idealna državna i politička rješenja'.Iluzorni ideali slobode zamjenjeni su iluzornim idealima novca.Nažalost, ljudi dobrovoljno glume u jednoj ljudskoj farsi na ulici misleći da se bore za bolje sutra.U stvarnosti djela iz prošlosti oblikuju današnji dan.A pošto su ideali današnjih ljudi uglavnom materijalno-ekonomske prirode, tada se i posljedice takovih ideala i želja vračaju na ljude u materijalnome obliku, neki puta u obliku pendreka.To zna biti ponekad i ljekovito jer udarac ili stres može čovjeka odvratiti od slijepog materijalizma i uputiti ga na neke druge, možda spiritualne staze.
 

Bob _Marley

Aktivan Član
17.05.2010
159
6
0
42
Danas je zivot takav izgleda lijep,a pak sa druge strane neznamo ni 5% onog sto se desava,zasto?Jer nam je mozak zasteko,zbog manipuliranja,a to sve prositjece zbog ekonomije(novca i medija) i to je danasnja bit zivljena sve se vrti,tu smo stali...Ljudi nekoriste ni 20% svog mozga (uma) ,otome mozemo raspravljati danima...
Lijepo bi bilo da bude jedan lijep procvat 2012. da se spoji materija i duh u cijelinu,tu bi se stvorilo savrsenstvo zato smo i stvoreni,tesko je vjerovati ali lijepo se nadati...
-nadam se i ja da ce ova tema zivjeti do 2012.ako nebude nista bilo,jos jedna stvar medija :)

-sve se vrti u krug
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bozga
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.