Unutrasnje uzgajanje - Treba mi misljenje od nekog sa iskustvom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
07.04.2017
0
2
1
32
Pozdrav ljubitelji kanabisa :D Imam jedno pitanje ali prije svega da vam objasnim.
Prije 3 godine sam prvi put pokusao da uzgojim biljku i bila je odlicna na izgled, razgranata, rasla je prelijepo, kao jelka iz filmova savrsengo oblika, listovi sa 7 krakova. Na zalost imao sam neke probleme sa policijom koju su doveli do pretresa moje kuce. Posto sam bio 24h u pritvoru majka mi se odlucila na mudar potez i bacila je biljku (samim tim je i unistila) prije nego sto je izvrsen pretres kuce. Nakon toga sam jos u 2 navrata pokusa da uzgojim po jednu biljku i uspio sam. Medjutim zbog scena koje su roditelji imali, odlucio sam u oba navrata da dam biljku drugu da nastavi sa uzgajanjem. Rekao sam mu sve sto sam ja znao i sve sta sam ja radio na prvoj biljci, a odma da vam kazem nisam radio nista specijalno, zemlja je bila iz vrta, ne kupovan, zaljevao sam je 2 puta dnevno ujutro i navece i drzao je na prozoru, sto implicira da je svjetlost imala kad je dan, a nocu je bila u tami, mozda sam to sve pogresno radio, ne znam, ali ta prva biljka koju sam ja licno uzgajao u svojoj sobi je bas izgledala vrhunski bar na oko meni kao lajiku. Medjutim kod druga su biljke bile "odvratnog" izgleda iako je radio sve sto sam mu ja prenio, bile su izduzene bruka sa malo listova i rasle su ruznao (na dnu je bila tanka, a na vrhu predebela, mislim na njen cjelokupni obim) i na kraju su samo uvenule.

E SAD!

Napokon sam se odlucio u dogovoru sa roditeljima koji su razumni ljudi da ponovo uzgojim jednu biljku opet sasvim sam. Biljku sam posadio u malu saksiju u kupovnu zemlju koju sam nagrabio iz saksija gdje mama uzgaja cvjece (nisam skrt da kupim novu samo sam lijen da odem po to xD). Uspjela je i sad je bas mala, ali sam je vec danas presadio u veliku saksiju i presadjivanje je izvrseno uspjesno samo sto je zemlja u toj vecoj saksiji obicna iz vrta, nije kupovna, radim sve kao sto sam radio i sa svojom prvom biljkom koja na zalost nije dozivila svoj vrhunac ali sam u strahu da ce da mi se desi isto kao i sa ove druge 2 koje sam odnio kod druga.

Zanima me misljenje od nekoga sa iskustvom jer se pitam da li sam prvi put imao srece sa tom divnom biljkom i ako sam je sasvim prirodno uzgajao bez ikakavih primjesa djubriva i bez aman bas ikakavh posebnih tretmana ili mozda imam dara za to jer iskreno smatram da koliko ljubavi uneses u uzgajanje da ce takav kvalitet i da bude jer kao sto znamo i biljka je zivo bice, a moj drug kome sam druge 2 povjerio na cuvanje i nije bas neko ko se moze bas zadati u to jednostavno takav je xD

Kao sto rekoh planiram da je uzgajam kao sto sam i tu prvu: Velika saksija, obicna zemlja, dok je mala zaljevam jednom dnevno, kad bude jaka i cvrsca ujutro i navece. Na prozoru je tako da ce sunca imati kad ga ima, kad ga nema bice u tami.

Da li vi mislte da cu na taj nacin ponovo moci da uzgojim dobru biljku? Sjemenka Purple Haze.

FALA! :D
 
Poslednja izmena:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
koliko pratim, ni jednu nisi doterao do kraja, ne bi me cudilo da i ova vrisne. ja mislim da bi trebao da procitas nase tutorijale za unutrasnji uzgoj, niko ne zaliva 2x dnevno kanabis. od toliko teksta nista konkretno da pitas, tema nema svrhe i leti na yard. sledeci put ako bude pitanja postavi ih u adekvatnu temu a ne odmah otvarati novu. procitaj pravilnik foruma

https://www.vutra.org/threads/vodiČ-kroz-unutraŠnji-uzgoj-prerađeno-2014.7897/
https://www.vutra.org/threads/vodič-kroz-unutrašnji-uzgoj-by-marcopolo.10608/
https://www.vutra.org/threads/amaterski-vodic-za-indoor-uzgoj.1365/
 

Greenland

. . . majstor svih zanata . . .
11.01.2016
339
1.517
143
Greenland-a
Odgovor na tvoje pitanje, ocigledno ne. Moje misljenje.
A iskreno kazi ti meni, koliko godina imas?
 
07.04.2017
0
2
1
32
@PowerSeed Nazalost nisam, jer je splet okolnosti bio takav, bar za tu moju prvu biljku, za ove druge dve dajem glavu da je zasluzan moj nemarni drug haha. A pitanje je prosto samo sam ja htio malo da vas uvedem o svom malom iskustvu koje sam imao sa tim.
Da li je moguce uzgojiti biljku koristeci obcnu zemlju, zaljevanje i dnevnu sucnevu svjetlost i nista vise ? @Greenland Imam 25 godina.

Fala vam na saradnji :D
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Da li je moguce uzgojiti biljku koristeci obcnu zemlju, zaljevanje i dnevnu sucnevu svjetlost i nista vise
a sta mislis kako raste industrijski kanabis. napolju u zemlji, dnevna svetlost i kisa kad je ima. samo u prirodi kisa ne pada 2x dnevno koliko ti zalivas biljku + pricas o indooru a ja o outdooru, biljka u prozoru nije ni jedno ni drugo. kazes da je frend radio sve kako si mu kazao. naravno da se izduzila i deformisala i na kraju istrulila, tj propala. uz sve ovo da naglasim da nisi procitao pravilnik sto moze da dovede do odredjene vrste sankcija ako tako nastavis. evo jedan deo iz pravilnika
Nemojte pisati u množini i spominjati druge (frend i ja, prijatelj, kolega, ortak... mi, nama, naše, smo... dobio od drugara...), forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe.
citaj onaj materijal sa linkova sto sam ti ostavio
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.