V R T - ic MACADO

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
18.02.2015
37
18
8
Resio sam da otvorim dnevnik da bi' mogao neki savet da dobijem, jer imam samo 2 omanja growa.
SEME:
Radi se o semenkama iz paketa.Proklijale su 18.4 u casicama od jogurta, 26.4. su prebacene 16 najnaprednije bijke na sajt i stavljene su plasticne flase preko njih.
ZEMLJA:
To je stari sajt, pre 2 godine sam kupio neku crnu zemlju iz prodavnice i pomesao je sa onom obicnom, sad sam iskopao samo rupe i zemlju promesao sa malo pileceg i konjskog izmeta.
GNOJIVO:
Plantella list, za cvetanje jos nisam kupio. Imam i neko gnojivo za vege, pise 45po100 azota i ona iz prodavnice mi je rekla da ima jos cink, fosfor i jos 5-6 stavke, zaboravio sam ih.
Biljke su posadjene jedna od druge na oko 50cm razdaljine, nadam se da ce barem 5 da budu devojke xD E sad visoke su od 15cm do 35cm, ne razvijaju se sve isto posle casice, izgleda da sam ih rano presadio jbg.Neke su dosta prozvakane od insekata, nisam znao kako da ih zajebem, pa sam danas isprskao insekcid po onim najvecim biljkama, jel nisam sam sebe zajebo?
TRENING: Planiram da radim LST i toping
Za neki dan kad odem opet do sajta izbacujem slike
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Prater
18.02.2015
37
18
8
oduvek sam zeleo da budem VRTLAR, i da palim zdravu, organsku, domacu buxnu, iliti nije lose i prva ruka da se bude....salim se xD HVALA LJUDIII.....
 
18.02.2015
37
18
8
Sve 5 kolega... a ove sto su ti ovako izduzene,jel im nesto pravi hlad ili?
mogao si napravit veci razmak izmedu biljaka, sretno..
mislim da su malo vise izduzene jer su dugo bile u casi, dajte neki savet sta da im radim, a sunca imaju tokom celog dana.
mali razmak je zato sto su obicne semenke, kad pokazu spol vrv cu pola da ih pocupam....a i LST cu da radim tako da cu dosta da odvojim jednu od druge.

Kad mogu da pocnem da ih gnojim sa plantelom i kako?



* * *
nemoj pisati post za postom, koristi opciju Urediti, dole levo u postu
pwrsd
 
Poslednja izmena od urednika:

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Mogao si do prvih kotiledona da ih presadis,mada nece in ovo smetati ako su vec na suncu... ka moje posle 2 nedelje presadjivanja u out,(mesec dana od izlaska na povrsinu) krecem sa plantelom list... na 2l vode 10ml gnojiva...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ognjenizmaj
18.02.2015
37
18
8
Danas su prvi put gnojene Plantelom, kao sto ste mi rekli 10ml u 2 litra vode.Dosta su napredovale od zaddnjeg apdejta i mislim da su zrele za neki trening.

Dvoumim se izmedju topinga i FiM-a, sta predlazete?
Za neki dan slike....
 
18.02.2015
37
18
8
Jos jedno pitanje, jel ovde treba da secem biljku za toping jel moze makazama to da se uradi, nek mi objani neko pls.... untitled.JPG
 
18.02.2015
37
18
8
Danas sam topirao 7 biljke, ostale su jos 9, cekam malo da porastu.Donji listovi su na 3 4 biljke pozuteli malo, jeel im ima pomoci?
Da se zastitim od oluje proboo sam drvo u zemlji i vezao biljku zicom.Od grada nekog da se zastitim ako bude kupio sam najlon 5x5m.
Da li je dovoljno zalivati biljku gnojivskim rastvorom 750ml po biljci, jer mi je sajt dosta daleko nmg da nosim 20l do njega?

usvakom slucaju zadovoljan sam kako napreduju, zeleni se kao bor i jelka usred ziime XD
 
18.02.2015
37
18
8
Vec su jednom gnojene
Plantela list je u pitanju, da im kupim jos neku prihranu za vege?
a moguce da im i voda fali, juce sam ih polivao a zemlja je vec suva
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.