Vape - Generalna Tema - [Vaporizatori]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.883
1.098
Trøndelag
A e, nije kirnja ili zubatac al more proc :D

Kad sam tu da napisem jos par rijeci o aparatu. Vejp je bas ono sto treba za ovu namjenu. Vrhunska izrada i izbor materijala, nema plastike osim tipke za upravljanje. Fino lezi u ruci i moram reci izgleda jako elegantno. Mislim da od ovoga ne moze diskretnije, doslovno se ne razlikuje od e cigarete i prilikom izdisaja para se uopce ne konta (nema mirisa). Jucer sam odradio prvu seansu nakon prvotne incijacije uredaja. Krenuo sam vuci od jacine 2 (idu od 1 do 4) i zavrsio sa cetvorkom. Doslovno sam sve ispario sto sam stavio. Moguce da sam malo i pretjerao ali jbg fino je pa ne mozes stati vuci. Rukovanje je jednostavno, svaka sekcija se uklapa u drugu pomocu magneta tako da je sve click & go. Dvoumio sam se izmedu dvojke i petice ali meni je i ovaj vise nego dovoljan. Topla preporuka od mene tko treba vejp za vosak, ulje i sl. Cijena 54€
 
17.06.2018
23
40
13
Kupio sam Arizer Solo 2. Vaporizator je sam po sebi dobar, no muči me činjenica da je uvlačenje zraka kroz onu tubu zapravo dosta teško i restriktirano. Isto tako bih one koji koriste taj uređaj zamolio da mi kažu kako ga oni koriste. Koliko uvlačenja imate po jednoj temperaturi? Ja krenem sa 187 celzijusa, kad mi temperatura dođe na tih 187, pričekam jednu minutu i povučem, a nakon toga pričekam oko pola minute i povučem još jednoj na toj istoj temperaturi. Zatim ga dignem na 198 stupnjeva i opet povučem dvaput, na 209 dvaput i na 220 dvaput. Nakon tih 8 udaha grlo i pluća mi budu solidno skureni i to sve skupa mi je zamorno i predugo mi traje. Nakon jedne sesije više nemam volje za drugu jer ta jedna sesija traje čitavih 15 minuta, dok jedan joint popušim za samo 5-6 minuta. Što se tiče djelovanja, osjećaj napušenosti je dobar, Arizer u tom smislu zaista djeluje, prilikom svakog izdisaja iz pluća mi izađe određena količina pare, dakle sve radi kao što bi i trebalo. Ono što me zanima jest mogu li ja to parenje nekako skratiti. Moram li svaku tu temperaturu proći po dvaput ili je dovoljno samo jednom?

Kako izgleda vaša klasična "sesija" s Arizerom Solo 2?
 
Poslednja izmena:

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Bok Igy. Imam isti taj vape al ga ne koristim puno jer trenutno nemam svoju finu vutricu, međutim, logika nalaže ako hoćeš brže biti gotov - kreni sa većom temperaturom u startu. Nemoj pretrpavat i sabijat previse vutre kad puniš, i ne nabijaj pajp do kraja u vejp (odnosno nabij ga do kraja pa ga izcimni nježno malo van, cca 1mm) pa ce biti lakše za vuć.
Al mozda se javi neki iskusniji korisnik sa jos konkretnijim uputama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jolly Joker

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
@Igy_ZG

Start na 165 ili 170. 4 minute vučem na toj temperaturi dok se prvi put ugasi. Upalim opet, dignem temp na 190 i na toj temp vučem jos 4 minute. Trece paljenje od 4 minute ide na 200-210. Tad vise nema u punjenju sigurno.

Sto se tiče protoka zraka, gledaj da ne nabijes ko konj u komoru. To može znatno utjecati na komplet doživljaj.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.012
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Upalim ga i ostavim na na neku odredjenu temp,kad se dobro zagrije gurnem pajp u grinder i vratim ga u arizer,nakon toga vucem i sto je bitno da vuces sto duze. Meni je 5-6dimova dosta,vise volim cesce pononoviti radnju,imam vremena za sjesti i uzivati kad pusim nema mi neke zurbe
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
i ja imam već nekoliko godina Arizer Solo 2 i nisam se baš združilia, a i pretpostavljala sam da će tako nekako biti...nego ono više iz nekih zdravstvenih razloga jer je takav unos puno cjelovitiji, pa ono...

pratila sam upute i odmah nafrljila na, da sad ne foolam, temp. koja je najiskoristivija...i nema uvijek pare van , al ja ga morem pusaugat više nego odsaugat :D, pa..."doovam" i po 20 sek :D
nije mi isti high, više onako calm down, šta nije loše, opuštena normala neka

ali okus je....ono šta me oduševljava i upotrebljavam ga pri svakoj novoj berbi...nešto šta se ne može kroz pušenje dobit...kad putujem i kad ne mogu zapalit jox iz xy razloga, tu je :)

puno ljudi ima problem s tim da ne mogu raditi kolutiće i to, a oni odgovaraju da nisu tu zbog toga :)
nije da nije u upotrebi, ali ne tak baš često :spliff:

ne brojim i ne gledam minute ::vapor::
 
Poslednja izmena:

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.249
10.190
358
znam...ne štedim tu...pa sve je unaprijed naštimano, ne mijenjam temp. niš, sve je ok :), baterija traje i više nego šta treba...
frend je pitao pa šta sam dala tolke pare kad je on kupio rabljeno na sajmu...
muž mu je iste sekunde odgovorio pa šta bi vozila fiću ak može BMV :)
 
17.06.2018
23
40
13
@Igy_ZG

Start na 165 ili 170. 4 minute vučem na toj temperaturi dok se prvi put ugasi. Upalim opet, dignem temp na 190 i na toj temp vučem jos 4 minute. Trece paljenje od 4 minute ide na 200-210. Tad vise nema u punjenju sigurno.

Sto se tiče protoka zraka, gledaj da ne nabijes ko konj u komoru. To može znatno utjecati na komplet doživljaj.
Probat ću ovako. Iako, 12 minuta parenja za jedno punjenje mi je nekako previše. To ako se hoćeš pošteno napušiti očito traje i po 45 minuta. Puno previše.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.391
27.883
1.098
Trøndelag
Ovo je dobro rijesenje, em hladis kroz vodu em vidis kolicinu pare koja izlazi iz vejpa i tako reguliras temp. Ja vejpam samo na 190c konstantno i zadovoljan sam. Ugasim jednom bateriju tih 6-7 min i meni dosta. Tu ima 10ak dugackih cugova sa pauzama izmedu i bude taman. Bitno je vuci konstantno a ne puckati kao e cigaru ili obicnu cigaretu. Kad hocu jos jace ponovim jos jednu rundu i to je to. Toplo preporucam ovaj nastavak.
 
13.02.2014
28
44
13
Pozdrav ekipa!

Evo nije me bilo odavno s nečim pametnim, pa rekoh dok čekam novi grow da se malo počastim s kojim novim gadgetom. A možda i nekome dobro dođe review.

CRAFTY - STORZ & BICKEL

Pogledajte prilog 24916

VELIČINA, TEŽINA, STEALTH: Kao što vidite, otprilike je veličine i težine iPhonea 5 (136 g)... Lako stane u ruku (kad vučeš viri samo cjevčica) i lako se prenosi okolo u džepu. Vejpao sam u kafiću i u šetnji ulicom, na moru - nema šanse da netko skuži.

UPORABA: Možda me najviše privukla ova iPhone (i Android) aplikacija pomoću koje se mijenja temperatura zagrijavanja (i booster temperatura), tako da ovisno o vrsti i suhoći vutre mogu uvijek namjestiti temperaturu po svom guštu. Posudica za travu je metalna i moze drzati oko 0.2 - 0.3g - dovoljno za 5 do 6 (konjskih) udaha prije nego što moram uključiti boost temperaturu za još 1 - 2 udaha. Iako, ako ste malo konzervativniji sa uvlačenjem može potrajati i 10-ak udaha. Treba mu oko 1.5-2 min da dosegne željenu temperaturu (obično 180C). Nakon minute neaktivnosti ide na stand-by (uz vibraciju), ali ako registrira veći pad temperature (kod povlačenja) resetira to vrijeme, tako da mi se rijetko događa da mi se za vrijeme serije ugasi. Rezime - jednostavan, pouzdan, konstantan... Svaki put jednako dobri rezultati i količina dima, bez obzira koliko ga napakirate.

KVALITETA DIMA: Vrhunska... 10/10. Kao da pušite nekakvo "esencijalno ulje" od trave. Rijetko šta me može natjerat na kašljanje, ali na ovo sam se morao priviknut. Dim je gust i širi se u plućima tako da sam prvih par puta iskašljao dušu. Okus je odličan prvih par udaha, kasnije prelazi u nekakav okus i miris prženih kokica (nije neugodno ali treba se naviknut).

BATERIJA: traje do sat vremena kod konstantnog korištenja, ali se može koristiti i dok se puni... Punjenje traje oko sat - dva. Ima USB punjač pa sam ga držao uključenog i u autu (možda najbolja opcija - ne da mi se zezat s motanjem i pepelom u vožnji).

DODACI I ODRŽAVANJE: Dolazi sa odličnim grinderom, praktičnim punjačem za komoru (posudicu), priborom za čišćenje i dodatnim gumenim prstenovima i manjim zamjenjivim dijelovima. Lako se otvara, čisti, gornji odvojivi dio se može posebno naručiti - dakle napravljen da traje jako dugo. Kvaliteta izrade - njemačka - nemam šta dodati na to. :)

ZAKLJUČAK: Pošto je poprilično skup ne mogu reći da bi ga preporučio svima jer to bi bilo bezobrazno, ali tko si može priuštiti - neće naći bolji. Redovito dobija najbolje ocjene po svim vape critic stranicama, kažu da po kvaliteti ne zaostaje ni za puno većim stolnim modelima... Ne može mi nikad zamijeniti dobar joint (valjda zbog navike), ali jako je blizu (a to puno govori).

:vutra:
Pozdrav, planiram danas naručiti crafty+ pa daj možeš li nam nakon par godina reći jesi li imao nekih problema, primjedbi , sugestija itd

Probao sinoc flowermate mini.Ako razmisljate koji vape uzeti toplo ga preporucujem.Kod mene je prvi na listi cekanja za kupovinu Pogledajte prilog 132967
Jesi u međuvremenu imao kakvih problema ili nešto slično , neki novi vejp za preporučiti ili nešto . LP
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Zato sto se proizvodi u SAD a UK nije u EU, pa ujedno nema trgovinske sporazume kao ostataka EUROPE. Šta to znaci? Carina se ili ne plaća ili se plaća u znatno manjem iznosu. :) naručiš taj uredjaj iz UK pa javi koliko si “jeftinije” prošao.
 
13.02.2014
28
44
13
Ne citiraj ako odgovaras na post iznad ! PROCITAJ PRAVILNIK
Uh što se striješim od tih navodnika, to mi nešto smrdi opasno kad tako kažeš smiley9934 .
Ma samo što nisam kliknuo crafty+ s web sajta im oficijelnog 212e ili pax 3 za 185e , prije da će crafty+ , valjda me za bosnu neće carina lupiti po džepu :zvizd:
 
Poslednja izmena od urednika:

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Reci im kad naručiš da obavezno stave račun u kutiju i da stave cijenu dostave takodjer na račun. Ako prelaziš 300KM imas šanse jbg da će ti naplatiti carinu, medjutim ako ti oni naprave račun bilo kakav do 300KM neće, jer nemaju zakonski osnovu do 300KM. Ako ideš ti preko granice do 600KM je limit. I to ne na svu, medjutim na većinu robe.

Pošalji im mail za “request for quote” i napisi šta je zahtjev. Da ti pošalju ponudu i da ćeš platiti po ponudi, medjutim Da u wordu ili gdje mogu, naprave račun na kojem će biti sve stavke, samo da cijena sve skupa ne ide, jel, preko 300 maraka.