Ventilatori

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

olidoboli

Trapavi
Poznanik Foruma
16.10.2012
352
812
93
istina i slažem se da je bolja od 250...ali već sam kupio prigušnicu ilampu za 150 w......htio sam mali box i na kraju ( a kako to ide ) sve veči i veći :)....mislim da ću nešto iskombinirati sa ovom od 150 i dodati neku jeftiniju bez prigušnice...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: HazeSeeker

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Poz svima,reko da ne otvaram novu kad ima ova tema.Danas(bar bi trebalo jer sa njima se nikad ne zna)mi dolazi stolar da se dogovorimo oko pravljenja boxa,on to naravno ne zna nego pravi veeliki ormar lol e sad to cemo lako.....ALI VENTILACIJA.....SVE STO SAM SHVATO KROZ CITANJE je da mi treba dobar vent za izvlacenje.Trazio sam odprilike sta mi odgovara i nasao nekoliko komada ali u nedostatku prakse(ne znam da li sam ikad video neki vent izbliza,iako jesam nisam obracao paznju na stvari koje me sad interesuju)moram malo vas smarati sa pitanjima.

BOX 400W HPS(bez CT)
Dimenzije nisu konacne(ceka se majstor)tj sirina boxa bi trebalo 1m ali ce mozda morati malo manje da se uklopi a duzna je je sigurno metar i visina dal ce biti skroz do plafona ili malo nize jos ne znam,zato cemo uzeti dimenzije 1x1x2m .
Nalazi se u trpezariji sa konstatnom temperaturom i zimi i leti 20-25 stepeni i danjom i nocom znaci ful izolacija prakticno, ali tu se pije kafa kad neko dodje onda dorucak rucak vecera opet tu tj BUKA moze biti problem.Procitao sam sve primere za smanjivanje buke na ovom forumu ali opet imam problem nedostatka prakse.

SAVET

VENTILATOR za izvlacenje treba da se ugradi direktno na otvor dimnjaka koji se nalazi u boxu na visini oko 2metra.
da li da uzmem
1 Mini turbo ventilator on mi se najvise svidja al ne znam dal je dosta(Prodavnica u BG ONA ZA NAS)
2 Turbina za izvl. vazduha 190w 1050 o/m polovna ocuvana
3 Turbina za izvl. vazduha 300w 2050 o/m polovna ocuvana
4 Ventilator turbina isto polovna evo slika

Ventilator-turbina_slika_O_3756593.jpg


5 Mala turbina nova proizvodjac AL-KO 290W

Cene su od 40-80 eura kako koja,koju da uzmem?Ova sa (PRODAVNICE ZA NAS) po podacima koji pisu mi se najvise svidja a i nova je i tiha dve brzine laka za montirnje i najjeftinie resenje.Sve sem nje je sa oglasa i to su podaci koje imam,ja se ne razumem samo mi lici na to sto meni treba i uklapa se u moj budzet za izlaznu ventilaciju.

pOz oD zLOg
 
04.11.2012
5
0
0
40
Pozdrav ljudi!

Evo zadnjih par dana čitam ovaj topic i neke stvari mi nisu jasne :D
Znači ako imam prazan box 80x80x150 i trebam 20 izmjena na sat množim 0,96m3 x 20 = 19,2m3/h. Čitao sam dnevnike i gledao uokolo što se prodaje sa boxem takvih dimenzija i uvijek je to nešto od cca 250-350m3/h. Ja bi išao na varijantu Filter-Vent-Crijevo-CT-Crijevo-Izlaz sa pasivnim ulazom. Po "ventilation in a nut shell" topicu sa strainhunters u obzir sam uzeo jos ove stvari: br. hlađenih lampi (1) 5%, broj filtera (1) 20%, klima izvan boxa cca 35% i snaga potrebna za hladiti 250W(215kcal/h) sa delta-t od 5 = 150m3/h. I kad sve to zbrojim ispada mi oko 181m3/h što mi se još uvijek čini malo. Znači nije da se nisam potrudio shvatiti čitanjem itd, ali mi još nije jasno.
Zato molim za pomoć da mi netko ukratko kaže koju snagu da uzmem i zašto.

Hvala!
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
evo vako :D
nemojte se smijat kad mi vidite dimenzije boxa, jer jbg, prvi grow, ne zelin odma previse ulagat (staru san jedva pridobija da popusti i ovome xD)
znaci PC microgrow bi trebo neki bit sa dimenzijama 18x24.5x45
po racunicama mi triba 0,3969 m3/h protocnosti haha, sad da stavin jedan vent samo ispuh, sa rupom na dijagonalno suprotnoj strani ili da ipak uzmen 2 i potenciometron ih nekako reguliram da bude tako mala protocnost, ili nema veze ako je protocnost veca od potrebne?
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
To je kupaonski ventilator sa timerom (vjerojatno). Skini taj plastični poklopac i ako možeš ukloni timer. Zapravo, vidi šta je tu ispod pa poslikaj i onda ti kažem što dalje.
Inaće, kupaonski ventilatori imaju samo dvije žice za spojit kad nemaju timer.
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Jel iz ovih zelenih stezaljki idu direkt u vent. žice? Tu odspoji, makni ovu elektroniku (timer) i direkt na mrežni kabel spoji-žuto zelena žica ti ne treba.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
sinoc sam trazio kao manijak o ventilatorima,tu i tamo se pominjali pc kuleri ..
...i znam da ima,vidjao sam ranije i ne verujem da u sticky nema nista konkretno o ventovima.

Ovo je bio power potez ;)
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
IMG20121116_009.jpg

Znan da nije najbolja slika za prikazati ventilaciju, ali ka šta se vidi, ja san doša do zaključka da mi je ovakva kombinacija odlična i za ventilaciju i za "hlađenje". Jedan ventilator je nakačen na reflektor s jedne strane i sa cijevi zrak ide van. Ista kombinacija i na drugu stranu. Ventilatori su najobičniji ventovi za WC (svaki centar ih ima, definitivno). Box mi nikad nije "hermetički" zatvoren, a ako neko baš želi totalni stealth, onda 3-4 rupice od 7-8 mm sasvin su dovoljne da bi svježi zrak ulazio.
A to šta su oba ventilatora na reflektoru uspilo mi je smanjit ukupno zagrijavanje boxa i lampe, tako da lampa može ić niže bar 10-ak cm bez da bude preblizu, a izmjena zraka je više nego zadovoljavajuća.
E da...box je dimenzija 65cm dubina X 120cm širina X 200cm visina. Žarulja je 400W HPS

Nije CT, ali eto...radi zadovoljavajuće:banana::samoja
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N