Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
07.10.2012
7
0
0
41
i dalje mi nije jasno što trpaju u ove tekstove "smanjeni IQ" ... to je nebuloza ... mislim ljudi posle 40 godina ili se mentalno razvijaju ili zakržljaju ... nije da svako od njih čita knjige redovno ... besmislica, čisto da i dalje traže rupu za zabranu
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.433
188
Eternia
Nije nebuloza u ovom slučaju.
Od prekomjernog duvanja u razdoblju kada se mozak još razvija (14-22/25) kanabis sigurno nema
dobar utjecaj na sam taj proces razvoja. Sigurno da tu postoje i drugi faktori koje treba uzeti u obzir,
ali u tom periodu je iznimno bitno da mozak bude što više neometan od takvih nekih utjecaja, budući
da se tada razvijaju kompletno nova područja mozga koja do tada nisu bila u "tako važnoj" funkciji.

S tim rečeno; alkohol, duhan, kava u velikim količinama također imaju negativan utjecaj.
Alkohol na način koji se tada upotrebljava ima sigurno gori utjecaj od kanabisa.
 
07.10.2012
7
0
0
41
@
He-Man
pa u ovom slucaju jeste ... mislim. to sto kazes da psihoaktivne supstance i ostali "legalni" opijati utiču na razvoj osobe to stoji!!
ALI ... realno kada se pogleda šira slika .. to je navedeno u prethodnom tekstu kao nešto što direktno utiče na "osobu" i da ga formira u razvoju ...
a takvu analizu ne možeš da napraviš samo ako nekome daš da duva .. i onda sačekaš 20 godina i kažeš
- ajde da vidimo kolko si glup/pametan
na to sam mislio :)

Poenta je da se sada svi već polako hvataju za slamčice i traže samo način kako da diskredituju dobar uticaj iste, a pri tome se realno ni ne raspitaju o njenom celokupnom delovanju.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.255
10.215
358
Prenosim ono sto je Mazar zaljepio u linku na Medicini. Ne bi ni znala da tamo nisam procitala, a cini se bas interesantno. Pa za one koji ne idu na Medicinu: R. Simpson besplatno u Zagrebu Blog - Preko ruba
 
15.06.2012
42
15
8
33
PowerSeed je napisao(la):
hehe, "Pušač bi teoretski trebao konzumirati gotovo 700 kilograma marihuane u petnaestak minuta kako bi izazvao smrt" oce neko da proveri ;) ...

po onoj temi ko koliko pusi, mozda bi ,napusena veverica' mogao XDDD
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Nema straha od predoziranja, jasno je da je nemoguce popusit 700kg, eventualno da se napravi ulje pa da se popije nekoliko litara odjednom, to bi onda bio pravi overdose.
Ali treba biti oprezan, sve ovisi o pojedincu. Nisu svi bazdareni jednako, isto kao alkohol, neko moze popit vise neko manje. Neko se "predozira" i od grama, bude mu muka i povraca a neko popusi 50g na dan pa uopce nema osjecaj da je naduvan.

Jedino postoji opasnost od gutanja mokre, neosusene trave. Neki dan sam htio pojest mokri vrh auuuuuu brate mili NEMOJTE TO RADIT NIKAD.
Pece ko da te osa ubola u usta, ne mos ni isprat, popio sam soka i soka pa sam jedva nakon desetak minuta isprao okus. Uzas jedan.
Znaci ako covjek pojede nekoliko grama mokre trave ko zna sta bi mu bilo, mozda bi se i srusio. Ja necu probavat. I ono malo sam moro ispljunut kolko je jako bilo.


http://www.jutarnji.hr/u-skoli-se-d...ijatriji--a-nitko-nista-ne-poduzima-/1061990/
 

pecurko

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.06.2009
211
156
43
41
Ja ne mogu da verujem da su oni opet kroz ovo provukli kanabinoide kao jedan od uzročnika trovanja tog klinca...
Aj sad nek zabrane belladonu ili daturu...