Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Hrvatska: Posjedovanje droge za vlastite potrebe više nije kazneno djelo

One koje uhvate s drogom za vlastite potrebe odsada će, umjesto do šest mjeseci zatvora, prijetiti samo novčana kazna od pet do 20 tisuća kuna

S druge strane Vlada izmjenama kaznenog zakona predlaže da se pooštre mjere za one koji proizvode, uvoze ili prodaju drogu pa se maksimalne kazne za to djelo podižu sa deset na 12 godina zatvora.

Ovako nešto se moglo i očekivati.

:thumbsdown:
 

Sativa Diva

miljenica bogova
23.04.2012
1.517
5.238
258
. hahahhaha, kakav paradox! ako niko nesmi proizvodit, prodavat i sl. jer je kazna pre nerealna, odakle za vlastite potrebe.. ? .. i platit 5 do 20 000kn jer si popušia komad biljke i nie neki potez za pofalit se.. evo in :fuck-4:.
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.255
10.213
358
Ustvari, jedino sto ce se promijeniti je punija blagajna. Mislim da je do sada najveca kazna bila 5 tisuca, a sad je to najmanja. Mora se, ipak, priznati da je zapravo velika stvar da se vise ni teoretski zbog grama nece moci zavrsiti u buksi, ali takva je praksa, manje vise, bila i do sada, osim ak nisi bas baksuz. E, da i zatvorske kazne su vece, a to je dobar razlog za poskupljenje.
Bas me zanima kak ce ta rasprava proci u Saboru, trebalo bi ih sad zasuti materijalima i nekako reagirati. Glupo je nikako ne reagirati, bez obzira kaj se, recimo, nista ne moze, promijeniti.
 

milutin

Aktivan Član
14.01.2012
168
41
28
82
Reacher je napisao(la):
oce li cijene pasti s novim zakonom ? logicki, trebalo bi, zar ne ?

ubije me ovaj karamarko cim ga vidim,idem pojest bananu sad

cijena moze ici samo gore.

1. zaostravanje kazni proizvodjacima
2. povecanje potraznje, novi krug kupaca, zbog mogucnosti pusenja bez da se ugrozi karijera i egzistencija (potvrda o nekaznjavanju)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowYourOwn

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Zadnji put kad su mjenjali zakon, gram trave je skocio s 3kn na veliko na 10 a male cijene su skocile s 5g za 50kn na 1g za 50kn.
Uskoro cemo pusit ko u EU, frula 15 eura, nema veze sto u njoj ima 0.2g prosjecne vutrice...
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.242
1.702
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Napušena Vjeverica;232573 je napisao(la):
Zadnji put kad su mjenjali zakon, gram trave je skocio s 3kn na veliko na 10 a male cijene su skocile s 5g za 50kn na 1g za 50kn.
Uskoro cemo pusit ko u EU, frula 15 eura, nema veze sto u njoj ima 0.2g prosjecne vutrice...

Ahahahahaahah , Di u europi dobiješ 0.2 za 15e .


Gram vrhunskog indoora u EU je 10e , a 10g je 60e .

Neznam gdje si ti bio u EU , da su te tako oderali :D
 

Reacher

Constant learning
18.09.2008
173
126
43
Zagreb
mislim da ce dileri nac rupu u zakonu, a i s vremenom ce se razviti veca tolerancija na konzumiranje, vjerujem da ce biti i pandura kojima se nece ni dat pisat prekrsaj nekom klincu kojeg je vidio kako otvoreno dimi.bit ce dozvoljeno nosit par grama za osobnu upotrebu bez da te kazneno gone, zar to ne znaci i da ce manje sitnih dilera padat npr. nosi paket nekom od par grama i ako padne pao je zbog osobne upotrebe a ne zbog paketica od par grama kojeg vec 10. puti danas nosi.kolicina za osobnu upotrebu nije ogranicena,receno je da se svakom slucaju pristupa individualno, mislim i da ce tu biti prostora za manipulaciju.ako je dileru manji rizik nosit pakete,šta cijena ne bi trebala past.a za ove krupne ribe.... one ionako rijetko padaju,da se malo javnost umiri ... hm
 

ajde

Aktivan Član
07.09.2011
100
9
0
110
veče kazne dilerima - po logici i veća cijena vutre
a kad te uhvate sa vutrom ideš na sud i sudac određuje dal je za kaznena ili prekršajna... ko i do sad, samo je sad to i u zakon upisano...
po meni nije neki velki pomak, eventualno psihološki... al kazne su još veće... a ak nemaš z aplatit 5000 kuna ideš ionak u zatvor...
isti kur... ak ne i gore još...

e i dans je dan kad je okrunjen Hallie Selassie!! Bless BBC - Religions - Rastafari: Holy days