Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Koliko ja znam o politici a neznam baš puno to ide otprilike ovako ugrubo.

Predlagatelj zakona daje nacrt zakona na čitanje u sabor, onda oni laprdaju dan-dva ( ovisno jeli sjednica ide uživo to zna potrajati) i tek onda ide na glasanje. Kada se izglasa zakon onda još treba proći neke procedure da taj zakon dođe na snagu i da se objavi u nn.
Neide to tako baš brzo, eventualno zakone koji vladajućoj većini ide u korist ( npr krizni porez ide u tjedan dana bez hebem ti :))

Ali kao što rekoh nepratim nešto politiku u zadnje vrijeme, zgadila mi se tako da je to sve onako okvirno i moje mišljenje.

Prije jeseni po meni teško da će doći to snagu, a možda ni tada :-/ Ne vjerujem ja više nikome ništa, a pogotovo ne našim "foteljaškim" političarima.

Izvinjavam se na oftopiku
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Alo ekipa ovak prvo j lakse progurat neke medicinske spike jel ce ministarstvo vjerujem prije dopustiti kanabis z kronicne bolesnike...da ne duzim sad doci ce sve na red sve i rekreativno pusenje ..ajmo stepenicu po stepenicu pa cemo lako ,a na preskakat stepenice da nebi slomili nogu ;) ae ekips pozzz
p.s. sve u svoje vreme...i kad dodem doma cu vam detaljnije opisat rad udruge i nase planove posto sam i sam jedan od osnivaca iste
 
10.11.2008
42
7
8
37
Da, ekipa ce lakse progutati, i pokoja baba se nece uzrujati kad to cuje ali pridonjeti rekreativnoj upotrebi sigurno nece. Budimo realni adderal, ritalin i more drugih amfetamina su dozvoljeni za medicinsku upotrebu pa jos nisam vidio nekoga da smatra da je vrijeme za legalizaciju u svrhu rekreativne upotrebe.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
Ok ali ce se maknuti tabu sa te biljke i pokazati kolko toko "normalnom" i starijem dielu populacije da nije stetna ,pokazati koliko dobroga moze izaci iz te biljke...a neprimjereno je kanabis usporedivati po stetnosti sa ritalinom ,amfetaminima i slicnim supstancama...prvo i osnovno kanabis koji se koristi u med. svrhe se ne pusi a najblize pusenju u tretiranju medicinskim kanabisom je vaporizer
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
I svaka čast Marti na javnim istupima i zalaganju za promociju medicinskog Kanabisa. :thumb:

Ali mogli bi joj vi koji je poznajete skrenuti pozornost da malo olabavi s promoviranjem Bedrocana
i privatne proizvodnje pod standardiziranim strogo kontroliranim profesionalnim uvjetima.
Pa onda može spomenuti tu i tamo da u svim državama koje imaju programe medicinskog
Kanabisa, pacijentima je dozvoljen uzgoj za vlastite potrebe i da zapravo nema nikakve razlike između Bedrocana recimo, i Kanabisa iz bakina vrta tretiranog prirodnim gnojivima.

cheers

:hippy:
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
He-Man je napisao(la):
I svaka čast Marti na javnim istupima i zalaganju za promociju medicinskog Kanabisa. :thumb:

Ali mogli bi joj vi koji je poznajete skrenuti pozornost da malo olabavi s promoviranjem Bedrocana
i privatne proizvodnje pod standardiziranim strogo kontroliranim profesionalnim uvjetima.
Pa onda može spomenuti tu i tamo da u svim državama koje imaju programe medicinskog
Kanabisa, pacijentima je dozvoljen uzgoj za vlastite potrebe i da zapravo nema nikakve razlike između Bedrocana recimo, i Kanabisa iz bakina vrta tretiranog prirodnim gnojivima

cheers

:hippy:

Nazalost im razlike jel je medicinski kanabis standardiziran i uvjek je strain isti nema odstupanja...uvjek dobivas identicni ljek ..sto je gotovo nemoguce postici bez vrhunske opreme za grow i analizu istog...sumljam d pacijenti mogu doma stvoriti labaratorijske uvjete...nemora to biti bedrocan nego i drugi proizvodaci
med. kan. ..koliko sam uspio poloviti cak niti kofishopovi nemogu ponuditi takvu standardiziranost vrste(lijeka),ali tome niti me sluze, al hvla na savjetu viditi cu sto misli o manjoj promociji bedrocana,ali sumnjam jel su joj oni mentori i sponzori ovog projekta koji se trenutno odvija kod nas i na kojem mao intenzivnije radimo zadnjih nekoliko tjedana i imamo u planu nastaviti tako....tako da mislim da ce joj ipak bedroan ostat nit vodilja...premda se moram sloziti sa vama da treba omoguciti pacjentima da sami uzgajaju svoj ljek (ali oni koji pate od kronicnih bolesti tesko mogu sami proizvoditi svoj ljek pogotovo ako ga uzimaju u nekom drugom obliku osim dimom ili parom npr. tablete ,cokoladice,ulja,kremama...ali slazem se da ima i blazih slucajeva kojima bi cak i taj novi hobi mogao skrenuti misli sa bolesti...) al dragi kolege po hobiju i majdrazoj sporednoj stvari na svijetu vidjeti cemo sto ce nam vrijeme donjeti
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
slažem se u potpunosti sa he-manom. Ljudi moraju imati mogućnost da sami uzgajaju svoj lijek, sve ostalo je bullshit kojem ću se vječno protiviti. Naravno da je najsigurnije kupiti od nekog proizvođaća koji garantira kvalitetu, ali ljudi moraju imati izbor taj. A od svake biljke koja ima dobar rad može se napraviti dobar lijek.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
-1. ispričavam se na svojoj polupismenosti, večinu pišem sa moba ,a nemam pravu kibu pa jbg..
...ma naravno da se slažem sa vama al mislim i dalje da prvo treba rješiti neka bitnija zakonska pitanja pa ču sa guštom rješavati problem od kojeg ču dispensory-ja uzimat travu il se borit da ju sam uzgajam jel mi je bolja il mi je ova preskupa il...neznam nešto, uglavnom mislim da smo na dobrom putu i da čemo te detalje rješavati kada za njih dođe vrijeme, čak mogu reči da sam uvjeren da če nam to proči jel smo stvarno ozbiljno ušli u to i udruga je na razini (što god neki od vas mislili)...i to če vam vrijeme sokazati, pa sami znate da se do toga ne dolazi preko noči
..i vjerujem da pacjentima koji če moči konzumirati med. kan. niko neče zamjeriti ako doma imaju par biljki makar za ukras ak ništa drugo
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
cita sam danas u slobodnoj dalmaciji, ali im nazalost nemogu nac link na web-u od teksta, smanjenje kazne za droge i osobnu upotrebu.
kako tamo stoji, prvi put se dakle prolazi sa novcanom kaznom samo (sto je i do sada najcesce bio proces kod padanja sa manjom kolicinom), slijedi vam drustveno koristan rad ili odvikavanje. drzava vas moze prisilno poslat na odvikavanje sto pise da ce najcesce i biti slucaj. kod drugog pada ne gine vam zatvor. gledajuci laicki, nisu smanjili nista samo nas jos vise utopili, sta bi zbog jednog jointa trebao ici na odvikavanje?? o cemu oni pricaju? isto tako dr. Sakoman je izjavio da ce se smanjivanjem kazne ili dekriminalizacijom povecati broj "ovisnika". imamo primjer nizozemske gdje se potpunom legalizacijom smanjio broj ovisnika, naravno da ce se statisticki povecat, kada ce te zbok manje kolicine marihuane odmah evidentirat kao ovisnika i poslat na lijecenje. i da onaj tko uzgaja ostaje kaznena prijava zbog uzgoja droge!!!
jos jedan cudan podatak na koji sam naletio je da bi se kolicina za osobnu upotrebu mogla kretati oko 0,10 grama za travu, a 0.5 za teze droge. nadam se da je pogreska jer budimo realni sto je 0.1 gram, to nije niti jedan joint :S
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
Ispričavam se Green, tvoja tvrdnja je točna

legalno je samo kupovati i pušiti u coffeshopovima, ostalo se dosta toga tolerira ali nije legalno

Još jednom isprika i NHF
 

dite_splita

Aktivan Član
04.05.2011
228
261
63
somewhere in space
Green znam slucaj kada je bio da im se murija zalila sto nemogu radit naduvani toliko o tome lol
koliko sam ja upucen ako pusis na ulici i punoljetan si ne da ti nece nista nego nemogu. a mozda se i varam tko zna, ugl bitno je da se moze duvat bez straha :D

ako koga zanima clanak javite da znam ocu li skenirat stranicu i spajat ili ne, da neradim zak***c ;D
 

gargamel

Aktivan Član
25.11.2007
385
18
18
eco je napisao(la):
Nazalost im razlike jel je medicinski kanabis standardiziran i uvjek je strain isti nema odstupanja...uvjek dobivas identicni ljek ..sto je gotovo nemoguce postici bez vrhunske opreme za grow i analizu istog...sumljam d pacijenti mogu doma stvoriti labaratorijske uvjete...nemora to biti bedrocan nego i drugi proizvodaci
med. kan. ..koliko sam uspio poloviti cak niti kofishopovi nemogu ponuditi takvu standardiziranost vrste(lijeka),ali tome niti me sluze,..
samo da kazem, mislim da ne postoji legalan nacin da kofi shopovi nabavljaju toliko trave (cak ni tamo), pa je za ocekivat da nece sve bit "ko u apoteci"...