Vesti iz medija, slobodno dopunjujte :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
A u spomenutom Prijedlogu Zakona u čl. 3. st. 1 mijenja se i glasi: “Zabranjuje se uzgoj biljaka iz kojih se mogu dobiti droge te izrada, posjedovanje i promet droga, biljki i dijelova biljki iz kojih se može dobiti droga te tvari koje se mogu uporabiti za izradu droge, osim pod uvjetima određenim ovim zakonom u medicinske, prehrambene, industrijske, veterinarske, znanstvenoistraživačke i nastavne svrhe.
Ajde da vidimo šta će napravit. Iz ovog prijedloga se da naslutiti da će biti i određena medicinska liberalizacija. Rekoh ja da mi nećemo ništa promjeniti. Samo stranci i "mainstream mediji" imaju tu moć u glupoj...pardon, lijepoj našoj.
Živi bili, pa vidili ;)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Nije samo potrebno pozvati stručnjake i slušati mnoga nesuvisla tumačenja i djelovanja dakako ima i onih pozitivnih ali treba i pozvati ljude dakle korisnike koji su si pomogli korištenjem iste što je dokazivo kako lječnićkom dokumentacijom prije i za vrjeme liječenja klasičnom medicinom te nakon toga upotrebom marihuane kao alternative, kakvo je trenutno stanje istih i kako funkcioniraju na takvoj terapiji.
Dakako pomaka sigurno ima i to znatnih,uvjerljivih što je vidljivo iz inih znanih i onih neznanih slučajeva za koje se nezna iz straha od sustava, a problema sa istim ima sve više nažalost......

Uglavnom svatko bi trebao imati izbor kako se hoće i želi liječiti te bi mu to trebalo biti omogućeno



Zašto zgranuta pa vrlo vjerojatno zbog napisa 22kg i naravno pošto je izvješće takvo kakvo je i stvoreno u negativnom kontekstu što izaziva zgražanje i navodi odmah na "dill" nažalosttako se nesenzibilizira javnost već izaziva gnjev onih koji nepoznaju materiju......
 
  • Sviđa mi se
Reactions: roower

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
mazar je napisao(la):
[SIZE=11pt]http://www.hrt.hr/enz/labirint/262381/[/SIZE]

[SIZE=11pt]Od 07:55....[/SIZE]

gledala ga tu vecher...kada su najavili antichevich-marionovich..pomislila sam..hmm..pravnica..ok..mozhda chujem neshto ok..
ali kada je zhena zapochela sa ..neshto u stilu : postoji preko 700 znanstvenih istrazhivanja koja dokazuju medicinske uchinke kanabisa...
nisam bila sigurna dali haluciniram ..ili koji vrag se dogadja..
a kada je rekla kako che u skorj buduchnosti vlada pochet raditi na rjeshavanju tog problema..ikako ne vidi razlog da se to ne uredi i kod nas..
ne znam...mislim da sam bila u stanju shoka i nevjerice.
i..naravno kako mi je odmah u glavu uletio sakoman i bagra..

zato..trebali bi nekako pritusnuti...da se ipak poslusha i pacijente..jer..strah me da bi nashi mogli preuzeti slovensko..ili,josh gore,nizozemsko rjeshenje..
mozhda bi mogli pochet zatrpavat mailovima i porukama ( npr.ova antichevich ima i FB stranicu )..ljude za koje pretpostavljamo da bi mogli sudjelovati i utjecati na odluku tko che uopche biti u toj skupini koja che razmatrati chitavu stvar.

+ nedavno sam spomenula kako marta gold radi super stvari..i kako je puuuno uchinila do sada...ali..kako me strah da je sada postala..praktichki..izaslanik firme za koju radi ( a koja bi na nashim prostorima mogla nachi izvrsno trzhishte..ali i ostale poslovne interese-oko proizvodnje )...a...nama kao pacijentima,ne odgovara nizozemski model.
nizozemski model je praktichki monopol..u kojem jedna firma drzhi chitavo trzhishte med.kanabisa i potpuno ga kontrolira..kod njih mozhete dobiti kanabis u apoteci..ali samo par sorti koje proizvodi ta firma..
dakle..izbor bi nam bio skroz ogranichen ( u biti.nebi ni bilo izbora ..vjerujte..razgovarala sam sa ljudima koji imaju recept u nizozemskoj..i koji svejedno kupuju lijek po shopovima ) + ostaje veeeliko pitanje same cijene -uostalom..znate shto znachi monopol.

ali..da ne trchimo pred rudo..prvo bi trebalo uchiniti sve shto je u nashoj mochi...da se chuje glas obichnih pacijenata..jer..za sada oni chuju samo neke istaknutije pojedince..a koji su, uglavnom, na neki nachin u tome svemu i iz nekakvog financijskog interesa..
ne mislim nishta loshe o tim ljudima..ali..budimo sigurni da oni neche podupirati nishta shto bi njima vadilo lovu iz djepa i loshe utjecalo na njihov posao..
trebali bi jednoglasno trazhiti ekakav model po kojem bi svaki pacijent imao pravo uzgojiti odredjeni broj biljaka..i to je to..na vlastima ostaje pitanje kako che to kontrolirati..+ to je za njih josh i najekonomichnije rjeshenje
+ sprema se josh jedna reforma zdravstva..tochnije financiranja zdravstva-bolnica...i..doktori su svjesni medicinskih uchinaka kanabisa..pa bi i njima logika ( i interes..tj.smanjenje troshkova koji odlaze na neke bolesti/stanja ) mogla rechi da je pacijent koji sam uzgaja svoj lijek..najisplativije rjeshenje i za njih i za nas.

btw.u zadnjih 10tak dana sam obishla 10tak lijechnika ( zbog zdravstvenih problema )...i..ni jedan nije protiv legalizacije u medicinske svrhe..teme smo se doticali..jer svakome sam rekla da sam uzimala ulje i koliko mi je pomoglo..
jedinu bojazan koju su spominjali..je upravo situacija tipa Dr.Zhivkov...

( iznenadjujuche je koliko lijechnici zhele znati o kanabisu..otvoreni su za to..ali..zhalosno je shto oni nemaju vremena za pruchavanje i ischitavanje 100tina stranica o tome...pa mislim da bi bilo jaaako dobro kada bbi se odrzhavala predavanja po zhupanijskim centrima..koja bi bila informativna upravo za lijechnike i pacijente...znam da se to vech radi..ali..mislim kako nije dovoljno..i kako se rijech o tome shiri uglavnom u "nashim krugovima"..a pozivnice bi trebalo slati na adrese lijechnika ...)

i...sorry na duzhem postu...ali..nekako osjecham ooogromnu dozu entuzijazma..i..mislim kako ovaj trenutak nikako nesmijemo propustiti..jer..klima se zaista mjenja drastichno i brzo...budale smo ako odluchimo sutjeti i ashu bitku prepustiti drugima...mi smo jedini koji zaista imamo korist od toga..nebi smjeli dozvoliti da se na nama..po tko zna koji puta..okoriste nekakve kompanije..koje se ne razlikuju puno od farmaceuta ( kanabis je OGROMAN biznis..a nashe trzhishte nije zanemarivo..znamo da na svim podruchjima koja su proshla kroz rat..pojava bolesti-karcinoma i autoimunih bolesti..drastichno raste..pa naravno da na to rachunaju i oni koji zhele zaraditi na tome )

+sorry na (vjerojatno ) masi tipfelera..nekako sam ovo ispucala u 1dahu
 

mario339

Medical Grower
Urednik
Grow Support
26.08.2012
2.148
8.324
258
i ja nisam vjerovao svojim usima kad sam cuo da razmisljaju i da imaju namjeru pocet radit na legalizaciji med canabisa e sad izbori se blize a narod je navikao slusat lazi koliko od toga ce biti istine i koji ce model uzet razmatrat to ostaje za vidjeti ali da se slazem sa tobom da treba vrsiti pritisak da se cuje i uvazi glas pacijenata tu si u pravu 100% jer jedino vama je potreban za zdravlje svi ostali ce gledat korist...Najpravednije bi bilo dopustiti pacijentima da si sami uzgoje uz naravno strucnu pomoc i edukaciju ali to sigurno nece ni pomisliti al bilo kako bilo i ovo je veliki pomak da vladajuci priznaju cannabis kao lijek tu mora da nesto bude jer nebi samo tako izletili u javnosti da nemaju ozbiljne planove za skupljanje glasova oboljelih i njihovih obitelji i to je jedini razlog zbog kojeg bi mogli tako nesto da urade i naravno da preteknu druge kandidate koji su imali ozbiljnu namjeru uvrstiti med cannabis u predizborna obecanja....Gade mi se kao i uvijek al moj glas ima tko god da legalizira :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and He-Man

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
Ne vjerujte politicarima djeco draga :)
Sta god da se desi i dalje cemo biti u ilegali :)
Kakva marta,kakva ingrid,mirela...ajme gluposti.
Politicarke se raspricale o gandzi.
Cudi me kako nije ni jedna spomenila kako legalizacija med.kanabisa omogucava otvaranje novih radnih mjesta.
Zato dragi moji robovi,lopate u sake i na proljece u sumu u ilegalu,jopet :)
Pipl Mast Trast As :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
Odobren uzgoj za osobne potrebe, a za one koji nisu u stanju uzgajati za sebe omoguciti cannabis caregivers opciju.
Takav kvazi-legalni sistem uzgoja za medicinske svrhe je najpovoljniji za pacijente, sve ostalo je prevelika/nepotrebna kontrola države ili monopol.
 

kokomarin

Aktivan Član
06.11.2013
88
422
53
Sativa,prirodne droge su sve ljek,samo ih tribas poznavat,djelim tvoje misljenje,ali nas se ne pita,a jos nam se manje viruje.
A u realnom svjetu stav nam neprihvatljiv i nikad ga ne spominji jer ti moze donit velik odmak od uobicajenog drustva prema sebi,.
Rijec droga znaci ljek,pa ko se s tim kako nosi..
Prije nekoliko godina u dubokoj starosti, neobicno vitalan, vrlo bistar preminio je tvorac lsd,acid.
Uzima je svoj proizvod cili zivot.
Ako nisi,procitaj knjigu "dnevnik jednog narkomana"by aliester crowley, autor djeli isti stav.