Vijetnamski grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
U pitanju je grow jednog mog prijatelja koji treba vasu pomoc...Znam da je protiv pravila da ispitujem za druge, ali ova osoba se nalazi u Vijetnamu gde je cenzurisan internet, i nema pristup forumu...On tvrdi da cak ni gnojiva i zemlju, niti bilo sta drugo, ne moze da uvozi i narucuje preko interneta, i zato ima odredjenih problema i nedoumica.
U vijetnamu je, kako on kaze, rezim svetla 12/12 cele godine, i za sad sve biljke sto je sadio bile su mnogo male,mada mislim da mu rezim svetla nije bio jedini problem...uglavnom, sad je instalirao box, pa planira da ih drzi neko vreme u vegetaciji u njemu, pre nego sto izbaci biljke napolje.
Zemlju koristi neku xy kupovnu, koja je izgleda i jedina u ponudi, poslace mi ambalazu ali cini mi se da ce ona biti ok...Ono sto je naveo kao nedoumicu jeste gnojivo, jer nema nigde da se kupi tecni npk, nego je nabavio neko gnojivo u prahu sto se rastvara u vodi, koje je dobio u obicnoj kesi, bez ikakve ambalaze, i recepta kako da ga dozira...Dakle, ima jednu kesu nekog praha koji je navodno "N", jednu sa "K", i ima punu kesu govana od sismisa...Seme mu je od neke vutre iz Kambodze, za koju tvrdi da je bila mnogo fina.:)
Koliko se meni cini, to moze biti sve super, narocito ovo sa izmetom od sismisa, medjutim, ja ne umem da mu posavetujem, kako da dozira ova gnojiva i kako da krene sa njima? pretpostvljam da ni vi ne umete da mu date recept za tacno doziranje tog nepoznatog gnojiva, ali mozda neko bude imao neki savet, kako da krene, kako da testira djubrivo i.t.d.
Znam da nisam morao da otvaram celu novu temu, ali moguce da ce vijetnamac imati jos raznih problema, a i nekom ce biti zanimljivo, kao meni, da vidi kako nam omiljena biljka raste na drugom kraju planete... :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: publicenemy

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Hahaha, e jesi lud.xD naravno,to je drugar sa kojim sam odrastao,tamo zivi vec godinu dana, I ne planira da se vrati...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
mnogo price a nikakvih saveta, ako i dalje ne bude neceg konkretnog tema se zatvara i ide na yard, i ovako je mimo pravilnika a ja sve nesto kao ajd, da pokupi savete pa cu sklonim. sve mi jedno, vjetnam, kambodza, zimbabve il burundi, pravilnik je jasan:
Ne postavljajte pitanja u ime "drugara".
nisam ja bas tako rigidan al tema ovakva kakva je ne koristi nikom, il pomozite ako neko zna il da se gasi prica
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.597
2.598
23px-Flag_of_Vietnam.svg.png
Vietnam

Illegal Illegal Illegal Illegal
po svim točkama :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: budalin

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
nadam se da je frend, koji je tamo godinu dana, svjestan kazni i njihovog zakona....jako brzo se san pretvori u moru od 20 ili više godina...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BLONDinaNINA

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.426
1.098
a sta tamo nema djubriva za paradajz, ili bilo koje povrtlarske vrste?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
opet spama vise neg neceg pametnog. ajd kad niko nista, ja nisam koristio guano u prahu ali koliko sam citao koristi se u odnosu 1:10 kad se razmucuje u vodi. znaci, nek stavi 100gr. na litar il 500gr na 5 litara itd. za ono praskasto N i K ne znam sta da kazem jer ne znam o cemu se radi, koliki procenat N i K je u toj smesi. moguce da ja taj N zapravo urea a to ti dodje 46% N. al kako da znam da li je urea il nesto trece. ako je urea onda se pravi rastvor sa 0.5 do 2%, pa da ne pretera mozda bi bilo najbolje da napravi 1%-tni rastvor. ako na ovo moje ima jos neko nesto pametno da doda nek se javi, ako faca ima jos koje pitanje nek pita na brzinu pa da zatvaram i sklanjam temu. blesavo je ovako pokusati pomagati kad ni on ne zna sta ima a kao ima nesto na cemu nista ne pise. unbelievably
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe and Corleonev

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
hvala power, ja cu mu prekopirati ovo, pa sta mu bog da.:)
A tema onda nek' ide na groblje, nemam za sta da se ljutim, pravila su sasvim jasna.
 

lukas

Aktivan Član
20.06.2015
167
590
93
Sajt u vijetnamu,nakon godinu dana boravka,hmm,ako nece van na balkon s njima,jel zivi u ruralnom ili urbanom dijelu vijetnama,mozda da proba sa kokosinjcem i kokosijim djubrivom,mislim da se oni dave piletinom i pernatim zivotinjama,a i taj vijetnam je prilicno sj...a zemlja ako nema ni gnojiva ni zemlje ni interneta,kakav je zakon sto se tice uzgoja i vutre uopste,da li je pametno tamo grovati,zelim vam sve najbolje.
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
Ajde da nastavimo sa spamom,kad I onako ide u smece tema.:D zakon je jaaako rigorozan,ali drugar tvrdi da je to samo na papiru...u praksi te niko ne dira,a vutra se purnja na svaka dva metra,doduse uglavnom losa,nalik nasoj albanki...on je iznajmio kucu sa dvoristem velikim,I tu sadi,valjda zna sta radi.... ovog za zivinom se nisam setio,to nije losa ideja...:)
 

BLONDinaNINA

Holland
11.12.2013
194
528
93
Naravno da nije pametno tamo growati... ja sam u par navrata nesto malo boravila na tajlandu i tamo su zakoni jako,jako rigorozni i strogi pogotovo o narkoticima ,nazalost da oni i nasu biljku ubrajaju u tako pogrdan naziv a verovatno da je i u vijetnamu isto tako ako ne i jos gore...neka batali tu pricu jer zaostali su oni tamo i nisu za zezanje,ako nemisli za par biljcica da ostane tamo dozivotnoo....
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.557
228
Ova tema je nemoguča misija, ako je tamo cenzura onda je cenzura i za tebe autore.
Whatsapp organi reda prisluškuju i čitaju to je pouzdana informacija, skajp isto nije siguran kao prije a ne vjerujem ni da je viber bajan.
Možete imati problema oboje a i stvarno nema smisla tolerirati pitanja u ime nekoga jer forum to ne dopušta pa neče ni ovdje biti iznimka pogotovo u ovakvom slučaju.
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.