** Vodic za vanjski uzgoj / outdoor **

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
@Rođo crvenica tvrda i gusta i ima previse zeljeza ako oces dobar outdor u kamenozidu moraces crvenicu pomjesat dobro sa nekim glisnjakom/humusom crnim i pomogucnosti perlita,vermiulita ili kokos kore unutra da bude rahla i prozracna i da takva ostane ako nemas to onda sa crvenicom pomesaj humus i barem dodaj nekog pjeska da razrahli zemlju
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
@WeedWizard
eno biljka u vanjskoj galeriji. cvrsti mirisljavi vrhovi.. da napomenem da je kod mene bilo postavljeno u 2 sloja,jer jbg i mene przi :sun2: a njoj nije smetalo:) da sam samo jedan sloj platna postavio bilo bi i bolje.
znam da vam zvuci nevjerovatno al srecom imam dokumentovano,izvodljivo je;)
peace:rasta:
 
Poslednja izmena:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
Šta kažeš da crvenicu pomiješam sa kokošijm izmetom , perlit , komadici stiropola i hidrogel ? @WEEDetix
Pomjesaj sa nekim humusom odstojalim djubrem koji stoji bar 2-3 godine i perlit mozes stieopor netrebas ko ni hidrogel mislim a gore malciraj sa suhom treavom ili sjenom,a kokosi izmet mozes otapat u vodi i time zaljevati biljku pogotovo u vegetacij jer je bogato dusikom nemoj ga mjesat sa zwmljom mogo bi preoptererit biljku dusikom u samom pocetku
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
@WeedWizard
eno biljka u vanjskoj galeriji. cvrsti mirisljavi vrhovi.. da napomenem da je kod mene bilo postavljeno u 2 sloja,jer jbg i mene przi :sun2: a njoj nije smetalo:) da sam samo jedan sloj platna postavio bilo bi i bolje.
znam da vam zvuci nevjerovatno al srecom imam dokumentovano,izvodljivo je;)
peace:rasta:
Ne kazem da lazes druze.Verujem da ti je uspelo.Zasto da ne.Dobija ona sunca i preko mreze kao sto npr stavljaju tu mrezu preko krastavca jer od jakog sunca i suse krastavac zna da bude gorak.Samo sam rekao zasta se uglavnom koristi,a biljci kanabisa odgovara sunce pa ne vidim zasto bi se stavljala ta mreza.
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.480
8.748
258
out of space & time
ja sam je postavio iskreno radi sebe i ukucana,ne radi biljke:) inace moze biti korisna kod uzgoja na terasama i balkonima,jer przi brate odozgo,plocice usijane,bijeli zid oslijepljuje.. a dobra je i za stealth,ozbiljno razmisljam o urban gerilla growing uz pomoc ove mrezice..:zvizd:ne moras natkrivati biljku po cijeli dan,al recimo zaklonis je par sati kad je najjace sunce,ili samo saksiju omotas,napravis joj 'suknjicu':)
svakako bolji su rezultati bez hladovine:bocni::
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Šta kažeš da crvenicu pomiješam sa kokošijm izmetom , perlit , komadici stiropola i hidrogel ? @WEEDetix
Ja koliko znam storopor je sranye i nema veze sa perlitom, a kokošije đubrivo koristiš za cvjetanje. A ako si htio tako organski najbolje da si stajsko i rupe odradio prije zime. Ovako iskopaj što veće rupe i pomješaj sa zemlju sa kvalitetnom kupovnom zemljom (florabella, klasman, tm...). Perlit služi radi boljeg okorijevanja biljke i samim tim bolje vlage i prozračnosti. A hidrogel još bolje zadržava vlagu. E sad ja nisam koristio ni jedno ni druga pa ti ne znam reći više. Peporučio bih ti i koru od kokosa koju ću i ja po provjerenoj preporuci koristiti ove godine. Mani se komplikovanja. Prelistaj malo više tema, a posebno dnevnike vanjskog uzgoja gdje se najbolje mogu vidjeti mane i prednosti primjenjenih metoda.;)
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@Rođo ako staviš mahovinu ona će se osušiti i nisi dobio ništa. Nemam iskustva, ali razmišljam logično. Mahovina ne drži vlagu nego raste i uspjeva tamo gdje je vlaga. Neki su stavljali slamu oko biljke i donekle drži zemlju vlažnom. Prelistaj malo out dnevnike.
 

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Uzmeš zeolit,nešto perlita i kupovnu zemlju koju pomiješaš sa zemljom sa sajta i na konju si.Još da hidrogela nabaviš pa i njega ubaciš,milina.
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Lepo kaze Felt.Samo bih napomenuo da treba voditi racuna kad je hidrogel u pitanju.Ponekad je dovoljan perlit i malo kokosa uz kupovnu zemlju za bolju prozracnost zemlje i vlagu.Ja sam prosle godine zbog silnih kisa i sajta pored reke imao prevlazno zemljiste i te autose sta nije sve snaslo od hrdje listova do budji.Ne znam da li je hidrogel uz vlazno vreme doprineo svemu tome,ali ove godine ga necu stavljati sigurno
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
A vidi drug svakako je dobar za mesta gde su leta dosta suva i topla jos plus ako nemas reku pored sajta.Meni je reka bila na 10m od biljki i jos sto je konstantno bilo vlazno.Jutra maglovita plus mnogo kise plus samo isparavanje od reke.Mozda nije hidrogel bio problem.U svakom slucaju ove godine cu probati bez hidrogela pa cemo videti razliku
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Pa vidi ja jesam imao vodu blizu sajta,ali sajt kompletno mi je bio na 20km od kuce i nisam mogao ici stalno da zalivam.Voda nije bila problem,ali ici svaki treci dan da zalivam to nikako nisam mogao.Zbog toga sam i koristio hidrogel.Logicno da ne treba stavljati hidrogel ako imas mogucnost obici redovno svoje biljke.
 

WeedWizard

true rastaman
29.07.2011
149
900
93
Zato sto iz iskustva od prethodnih godina znam da biljka na tom podrucju gde sadim ne moze izdrzati po letnjim vrucinama nedelju dana bez vode.Obicno leta budu vrela pa moram da zalivam na svaka 3-4 dana.Pre par godina sam bio na moru 2 nedelje i bukvalno ostala samo stabljika od par domacica.Bez obzira sto je reka blizu
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
ja sadim pored reke,znao sam ih ostavit po 2 nedelje,bez vode i hrane... kad bi dosao zateka bi horor ;)
zedne,gladne,al sve na broju:razvaljen::... u outdor-u sadnja gde je vlaznost uvecana,mora se obratit paznja na bilje sto formiraju cvetove,inace se znaju budjave stvari desit samo u nekoliko dana... iz mog iskustva hidrogel je duplo bolji od zeolita sto se tice odrzavanja vlaznosti zemljista... perlit mozete izbacit u outdore ako imate vermikulit na raspolaganju,kani te se puno mix-a u outdore... dovoljno je vermikulit,kokos i ako je potrebno hidrogel :) sto se tice kupovnih zayebancija....
e svasta, zasto stavljati hidrogel ako mozete zalivati redovno bez nekog crnackog rada? to ide samo gde nema vode u blizini, bar po meni.
sve ovisi o terenu uzgoja,ako je kamenito zemljiste,peskovito,hidrogel bi ubacio pa i da mogu zalivat svaki dan... to je samo jedan primer,a naravno ima jos nekih,a puno i nijansi:razvaljen::... primer gde si ti radio outdore,tebi nije potreban,pa i da ti je nepristupacna voda :D :D :D :p :rasta::rasta::rasta:
elem,dobro zemljiste je bitna stvar u outdore,svake godine imam dosta mixeva zemljista,sto se tice naseg bilja(marije) i ostale hortikulture :fuck::fuck::fuck::fuck::rasta::rasta::rasta:znam i ja kupit zemlju pa napravit 2 ili 3 rupe,sa kupovnim preparatima i definitivno kokos i vermikulit mi igraju jaku ulogu u zemljistu...
a ima i mixeva samo organic,ljubav je to... al ga ja ispisa,ojhaaa:rasta::rasta::rasta::rasta: stej haj
 
28.03.2013
14
16
3
Moj problem nije zemlja, nije ni voda(potok je nekih 200-300 m nizbrdo), sunca u izobilju..nisu ni "houbari", mada je ovde nacionalni sport(posle hokeja) branje pečurki, sajt je na čovjeku teško pristupačnom mjestu, moja glavobolja su divlje svinje i srndaci.. Masa ih je, pojedini djelovi šume kao njiva izrovani, svinje prilaze i do naselja, a jelenskih utabanih staza bukvalno svuda..juče sam u grmu probudio svinjsku familiju, srnu vidio kraj potoka..Zato sam se odlučio saditi u sred "plantaže" trnja, one drače što isprepletano raste nisko po livadi(ne znam kako se zove)..tuda ne može ni puž, svinja ne rije, a vjerujem da nece ni srndaci.. Sajt je skrivena čistina blizu oboda livade koja se ne kosi, na vrhu brda..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: zxw