Water Curing ili ti Vodeno Stvrdnjavanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

SiD

bože petra!!!
Vutra Veteran
15.01.2008
1.091
648
138
36
definitivno isprobavam ovu tehniku ove godine... jako mi se sviđa

svaka čast na ovome kolega, odličan post!!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: martinica
S

silikolor banda

Guest
ja sam koristio water curing za moju indoor berbu i bas sam je upropastio time. hedovi suseni klasicno su bili ubica, kidali su, a ova sto je prosla water cure ja bila ko boza. sta je u pitanju?
 

vandalx

Aktivan Član
11.08.2008
113
14
0
37
Casper je napisao(la):
uuu nisam znao da je tako... od sad samo water curing.

zajebo sam se nije 50% nego 5%(manje vise) ^^
nije da zelim rec da ces dobit jacu travu ako je water cure-aš nego...

uzmi za primjer da imas 100 gr vec osusene trave i znas da ta trava sadrzi 15% THC-a
15% od 100 gr je 15 gr, dakle u ovom primjeru nasih 100 gr vuve ima 15 gr THC-a u sebi
primjenis water cure na tome i ostane ti 70 gr (sve one necistoce i sranja su isprane i vise ih nema,a THC je jos tu)
vutra iz primjera ima 15 grama THC-a u sebi.. 15 dijeljeno 70 = 21.42%

stvar radi tako da imas manje vutre(u gramima) sa istim postotkom THC-a kao i prije, ERGO stvar je potentnija nego 70 grama te iste vutre koja nije bila na water cure-u

dakle imaš "povećanje" potencije za 21.42%-15%=6.42%
 

svizac71

Aktivan Član
06.03.2010
70
5
0
57
quote_icon.png
Originally Posted by Doktor
oko biljke na ono 50 cm recimo napravis prsten oko nje od pepela jer puzevi nemogu da predju preko praskaste povrsine nego se zaglave tu i slajfuju :D

off topic ali je za upisat se od smjeha.... hahahahaha

+rep za objasnjenje w.curinga.... ja sam imao s tim problema i nadam se da cu s wc na slijedecoj berbi rijesiti se poteskoce prilikom pušenja...
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Isprobano :)
Water curing je super ako nemaš šta dimit.Voda izvuče sr*nja iz budova i odmah su spremni za konzumaciju,ali sad mi je ostao još samo mali dio koji je prošao regularni curing i u usporedbi sa W-curanim je definitivno bolje i finije za pušit,a miriše sve u šesnaest :),a rad je također bolji regularno curanog,tako da...moje preporuke za W-curing,ali samo ako nemate šta dimit u tom periodu koji je potreban za regularno sušenje i curanje.
 

tatin

Banned
Banovan
24.08.2010
33
3
0
56
budim staru temu ali imam jednu foru, nije losa. Pravio sam ulje od marice i to alkoholom. Nerviralo me sto se otopi citav hlorofil, i razna sranja osim njega. Odradio sam water curing PA ONDA u alkohol. Ulje je bilo perfektno...

p.s. odakle ova tema u unutrasnjem uzgoju?
 
02.09.2011
1
0
0
30
Ovo cu da probam...

Nezz dal je ovo tema za pitanja koja cu postavit, al et...

Kako da prepoznam ŽENKU ili MUŠKU biljku?...Cuo sam da se Muska ne moze pusti, tj. nije efekat toliko jak kao u zenske...
Imam 3. biljke i vec su oko 2-3 m narasle, lagano berem vrhove itd. i sad cu da probam ovaj nacin susenja, jer mi je ono previse gubljenje vremena i onda mi se i ne pusi jbg...

Sa koliko vremena mozes je citavu skinuti (naravno na vrhove mislim) ?


Peace..:)
 

DrGreen

Aktivan Član
17.09.2011
57
12
0
37
Water cure is THE SHIT!!!! UBIJA, znači UBIJA PO NJONJI! Samo što vrhovi nakon water curinga izgledaju ko neki schwagg, ali ubija :D
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
DebeliNemac je napisao(la):
Svaka cast na objasnjenju,
Imam jedno pitanje u vezi ovoga,da li smem raditi ovo u otvorenoj flasi tj balonu od 5l i ako ne,zanima me zbog cega?

Pozz

Bitno je da bude skroz potopljena i da moze isparavati.

Primer veci lonac manji poklopac. Stavis vodu da ti ostane mesta ne napuniti, prekrijes sa poklopcem i on padne na vodu jer je manji nego lonac, serpa i onda sa trakom oblepis tako da poklopac gurne hedove pod vodu a ostaje ti sa strane slobodnog mesta gde isparava. Svaki dan menjati vodu ( obavezno ) ne hladnu ne toplu.
Najbolje da se radi u necemu staklenom ili u onome sto nepovlaci nikakve mirise i drugo.



Ovako to izgleda ( otprilike nisam neki umetnik ).

Dobijeni hedovi nisu bas lepotani a i puno se smanje, ali koncetracija kanabidola i ostalih smesnih stvari ostaje ista. Miris je manji za jedno 75%, pa se moze i u javnosti zapaliti;)) ( ko sme ).
Nadam se da sam vam dobro opisao a crtez kao crtez.
 

DrGreen

Aktivan Član
17.09.2011
57
12
0
37
DEDE je napisao(la):
Pozz

Dobijeni hedovi nisu bas lepotani a i puno se smanje, ali koncetracija kanabidola i ostalih smesnih stvari ostaje ista.

Da izgledaju drugačije, ali definitivno se koncentracija kanabinoida poveća jer se smanje skoro za duplo volumena vrhovi, a količina smole ostaje ista.... Potrebno je vrlo mala količina za kvalitetno se uduvat.
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
a sta ako se pretjera? drzi gace jel?
naime bio mije bratic maloprije i dao(poklonio) sam mu koji 20 g. i napomenuo mu da treba manje stavljat bas zbog ovih razloga koje spominjete. osobno nisam probao pa ....
cekam da mi javi kako je bilo:snupi: naravno ako ce bit u stanju javiti hehehehe