Water Curing ili ti Vodeno Stvrdnjavanje :)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Lijepi pozdrav dragi groweri :)
Odlucio sam upotpuniti ovaj nas forum sa malim uputama za water curing.
Ovo radim prvi put, naravno samo radi experimentiranja i sirenja svojih obzora :sun2:
Nacitao sam se po drugim forumima o toj tehnici curinga i sad kad sam ju isprobao mogu rec da sam zadovoljan.

Prednosti su: barem tako kažu oni iskusniji, koji se ovime duže bave.

- Za cijeli postupak vam treba 10 dana najvise, ukljucujuci sušenje. znaci, dosta brze je od klasicnog nacina.
- Postiže se maksimalan urod, jer nema ispiranja biljke zadnjih 2 tjedna, sto znaci da ju se moze gnojiti sve do zadnjeg dana.
- Prikrivenost, jer ovako osušena marihuana ima nekih 10 % mirisa, za razliku od one sušene na zraku. ( ja sam testirao kod svoje stare, i nije nista namirisala na meni, a inace me namirise na par metara kad pljugam :)
- Potentnost tj. jacina marihuane se poveca, jer THC ostane zarobljen u biljnom ulju koje se ne mijesa s vodom i tada se puno sporije THC rastvara na druge canabinole, dok se na zraku sve to puno brze odvija.
- Jos jedna prednost, je sta ce se sve ono lose iz marihuane, gnojiva, klorofil, ma sve otopiti u vodi,i time biti puno ugodnije za pusenje.
- Kazu da se izgubi oko 70% težine, kad se koristi ova metoda, nesto vise nego na klasican nacin, ali zato se nije izgubilo nista THC i prema principima matematike, time bi marihuana trebala biti potentnija.

a princip je vrlo jednostavan...

Svjeze ubrani vrhovi ce provest 7 dana porinuti pod vodom, s tim da se jednom dnevno voda mijenja.
Nakon 7 dana, vrhovi se stave u ventilirani prostor i osuse se za 24 - 48 h.



Evo, budem polagano uz fotke prikazao cijeli postupak, kak sam ja to napravio.

Ova prica zapocinje sa dragom biljkom zvanom Erik, koja nakon nekog vremena mi prestala biti draga :)

nono2sf1.jpg


Bio je on lijepa biljka, donekle zdrava i ponosita ali zbog manjka gnojenja, eto sav pozutio pred kraj cvijetanja.

nono1lh8.jpg


I rekoh ja sam sebi,ruzan si mi pa cu bome na tebi eksperimentirati, pa sam ga osisao lijepo i najvece budove odlucih potopit u vodi.

nono3uf4.jpg


Ovisno o tome kolko trave imate, tolka ce vam posuda trebat, za moj eksperiment sam koristio 1L vode.

nono4oi0.jpg


E evo je najvazniji dio, znaci kad polijete budove vodom, gledajte da ipak imate par cm vode iznad njih i onda ih necime potopite, da ostanu na dnu posude, jer ako vam ista izroni van, obecajem vam da ce popljesnivit :)
ja sam to riješio na ultra primitivan nacin, sa stvarima koje su mi bile nadohvat ruke, kao sto vidite na fotki. obicna kutija od cd spindla drzi budove potopljene u vodi,a metalna ljepljiva traka ga sprijecava od izranjanja.
Stavio bi i kamen ili ciglu, da mi je bila u blizini :)

nono7fc5.jpg


Ovako izgleda voda koju sam mijenjao prvih 5 dana, znaci tu bi se sad trebale nalaziti sve one lose, stetne tvari, koje nagrizaju grlo, prde i smrde :) ( nekima )

nono5.jpg


I onda nakon tjedan dana, lijepo ih izvadimo van, stavimo susiti blizu ventilatora, i nakon 24h, budovi bi izvana trebali biti dovoljno suhi za degustaciju.

nono6mk3.jpg


Evo za usporedbu, ako nekoga zanima, vodoravni bud je sušen na klasičan, naglavačke objesen nacin, a ovi ostali, su proveli tjedan dana u vodi. Pa sad vidite razliku.

eh...sad, moj osobni dojam.

Okus u ustima mi se stvarno nesviđa dok pljugam.
Predugo sam vremena proveo uz miris marihuane i jednostavno se nemrem odvojit od njega.
To je ipak osobno misljenje, nekome ce se garant svidjet i ovako isprana.
E, sad dok pusim feeling bi opisao, kao kad vam se filter zacepi pa frula slabo vuce.
E upravo tako je i meni, ali dim ide normalno, jednostavno ga jako slabo osjecate.
Prednost je sto definitivno mozete vise i lakse udahnut.
Miris je bome uvelike smanjen, trebat cu u javnosti to istestirat, ali mislim uz neke tobacco rizle ili blunt s okusom, bez problema bi mogao u bircu zapaliti :)

no.. uglavnom, stvarno nije tesko za napraviti, 5 minuta dnevno za vodu promjenit i to je to, a isplati se isprobat, makar za naku Stealth pricuvu marihuane.

Uzivajte
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Zanimljiva metoda, i jako logična. Voda ne otapa THC, ali zato otapa klorofil koji i daje onaj "šugavi" okus.
Jesi koristija običnu vodu iz slavine ili destiliranu? Destilirana bi trebala imat veču topivost.
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Samo sekudn koliko sam svatio nesto 10 dana spominjes, nisi valjda uzgajo biljku 10 dana pa onda radio ovo, i kakva je kvaliteta kad se pusi mislim da je ipak slabija od standardnog nacina. Ajde to ako ti nije tesko objasni od pocetka do kraja, znaci od sadjenja mislim ako se razlikuje od klasicnog sadjenja i uzgoja mislim ako ovoliko kratko traje to bi meni idealno bilo. Al mislim ipak da sam pogresno svatio.
 

EXARP

Aktivan Član
10.12.2006
488
66
48
50
Rasta_Man je napisao(la):
Samo sekudn koliko sam svatio nesto 10 dana spominjes, nisi valjda uzgajo biljku 10 dana pa onda radio ovo, i kakva je kvaliteta kad se pusi mislim da je ipak slabija od standardnog nacina. Ajde to ako ti nije tesko objasni od pocetka do kraja, znaci od sadjenja mislim ako se razlikuje od klasicnog sadjenja i uzgoja mislim ako ovoliko kratko traje to bi meni idealno bilo. Al mislim ipak da sam pogresno svatio.

Ma nema veze sa rastom biljke. Riječ je o "ispiranju" budova prije sušenja.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
Dali mi se to čini ili su ovi water cured budovi sačuvali više trichonoma nego ovaj koji je normalno sušen i cure-an ? Čitao sam o toj metodi ali sam primjetio na stranim forumima da se nekad može sj.. stvar no bilo kako bilo svaka čast na ovako dobro dokumentiranim post-u stari zaslužio si jedan :leafblunt:

PS : Linkao sam Post Sušenje i curing metoda sa ovim postom
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
za Hasan bin Sabah-a

Koristio sam obicnu vodu iz pipe, gdje sam citao upute, kaze coek, da je i takva sasvim dovoljna, vjerojatno budem probao i sa destiliranom jer mislim da okus ipak moze biti malo bolji.
Hvala sto si odgovorio Rasta Manu

za Ing-a

Molim i nema na cemu, zadovoljstvo mi je ciniti ovaj forum kvalitenijim.

i Stoneru, prijatelju.

Pa prema teoriji da, ovaj vodeni bi trebao sacuvat vise kristala, i biti potentniji, ali i laksi isto.
Ovaj vodoravni bud, tek se susi 10 dana i nisam ga jos ni probao pusiti, tak da nemrem usporediti potentnost s ovim drugim, ali budem.
.....i hvala na fruli :)
Koliko sam ja skuzio, shebali su oni, koji su poklopili budove koji su bili pod vodom.
Vazno je da posuda s budovima bude otkrivena, sve dok su potopljeni.
Neko kaze, da ispravaju iz vode stetne tvari pa zato mora biti otkriveno, inace sve ode kvragu!
Slobodno linkaj, ovo je onako drustveno dobro :)
 
25.01.2007
44
22
0
Super ako ne zivite sami pa se bojite mirisa. Napravite water curing i nitko nece znati da susite. Dim je laksi i ne grebe za grlo.


(ja osobno ne volim tu metodu jer ubije miris cvjetova)
 

Splitsko dite

Aktivan Član
25.01.2007
179
7
0
36
... di da držim posudu sa vodon i hedovima.. na suncu.. u mraku???? ...i još kad stavin hedove u vodu dali da ih pritisnen sa posudon i da ostavin okolo malo lufta ili da ih pritisnen i da nebude lufta ili da ih uopće nepritišćen..... ????????:====:sick:
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
ovako....
posudu sa vodom i hedovima drzi otvorenu, mislim da bi bilo preporucljivo u mraku, ali dovoljno je valjda da nije na izravnom suncu.
temperatura, ne igra ulogu ovdje, jedino predpostavljan da voda u kojoj su hedovi nebi smjela biti ledena, da se nebi kristali otpali, kao kod bubble hasha, jer u ovom slucaju zelimo kristale zadrzat na vrhovima.

nemoj nista sa silom ni pritiskanjem raditi, na hedove koji su u vodi jednostavno stavi nesto sta ce ih drzat par cm, ispod vode.
Znaci treba biti dovoljno tesko da potone ali ne pretesko da ih zdrobi. Jedino ako zelis zgnjeckane hedove, mislim da ti na potentnosti nebudu izgubili ako su zgnjeckani.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Naravno da sam probao :)))
Moram jos par puta napraviti water curing da bi mogao ciste duse dijeliti savjete!

Iskreno nisam bas osjetio razlike u potentnosti, ali mozda da je bila neka kvalitetna sorta, rezultati bi bili drugaciji.
Jednako se mogu napusiti, jedino mi na klasicni nacin ima bolji okus.
Ali zato na vodeni nacin ima puno slabiji miris.

To je prevelika dilema za mene, pa zato imam oboje.
.... pa kad zatreba... zatreba
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Naravno da mogu, samo kaj nije Sunce vani ? :)
Ono ce im škoditi :)

Meni su za 30ak sati bili skroz suhi uz mali ventilator od kompjuterskog kucista.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Lijepi pozdrav dragi groweri.
Sad cu vam malo ispricat cime se bavim u posljednje vrijeme, osim što vodim ratove sa svim mogucim nametnicima :)

No uglavnom, pojavila mi se ogromna najezda spidermita (iliti koprivinih grinja) i ta odvratna mala gamad u kratkom roku od par dana mi zaposjela veliki dio moje najvece biljke Sushi Boy-a. (ujedno klon moje najbolje domačice Linde)

to je on. (upravo je išao na branje pa sam skinuo špage koje su držale grane, pa biljka sad izgleda obješeno)

sushiboytrim001ds4.jpg


evo i jedna macro slika da vidite kako lišće izgleda kad se ta mala gamad na njemu nastani i počne cuclat sav život iz njega.


Kako je sam biljci bilo ostalo samo par dana do berbe, nisam imao bas puno opcija kako se upustiti u rat s njima, a procitao sam, da baš nije ugodno pušiti travu na kojoj se ta gamad nastanila.

Pošto sam naučio da gamad mrzi vlagu i da ih ona ubija, odlučih cijelu biljku(vrhove i lišče) podvrgnut water curingu, tako da i njih i sva njihova jaja ispere i ubije voda.

Manji dio , boljih vrhova sam potopio u destiliranoj vodi.
waterfallbong003hy0.jpg


Evo i slike kako sam odlucio par slojeva alu folije koristiti da mi drzi vrhove potopljenje pod vodom. Samo jos dolijem vode na sloj folije i sve je okey, nista nemoze izroniti i popljesniviti.

waterfallbong010ka1.jpg


Velika vecina biljke je završila u velikoj kanti gdje curing obavljam sa podzemnom vodom, koja nije tretirana, stavljan klor .... itd.

Mislim da se ovdje definitivno nalazi preko 50g trave, naravno kad se osuši.

waterfallbong004ar1.jpg


Svaki dan dok mijenjam vodu, provjeravam i listove, i vidi se da vise nigdje nema ni traga spidermitima niti njihovim jajašcima.

Y A A A A Y :)

E da, i još par boljih vrhova se nalazi u sušioni, koji ce proci redovno sušenje i curing.

Jos mi je ostalo 2-3 dana do kraja water curing, što znači da ću za nekih tjedan dana vec moci degustirati i uvidjeti razlike i prednosti ako će ih biti.

Lijepi pozdrav.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Inq je napisao(la):
Svaka cast za biljke... Nego... U kolikoj ti je kanti sushi boy? litara?


Hvala Inq.
Sushi boy je kao klon vegetirao nekih 90 dana u tegli od 2L i kad sam ga na cvjetanje poslao, presadih ga u ovu kantu kaju ima nekih 25 litara.
 

Schlomo

Aktivan Član
26.07.2006
123
65
28
Ovo je rezultat curanja u destiliranoj vodi 7 dana.
dest-water-cure-011.jpg

destwatercure011ws0.jpg


a ovako su izgledali zadnji dan, prije nego sto sam ih stavio susiti.



Ovo su nakon nekih 2 dana sušenja.
Izvagao sam 9g suhih vrhova.



Naravno, tu su i dvije macro fotke. Kod jedne je korišten blic, a kod druge nije.
Od blica su puno vidljiviji kristali :)


 
  • Sviđa mi se
Reactions: šaran

Svizac_:)

Aktivan Član
13.08.2006
110
6
18
39
Zanima me da li se može već osušena trava (npr. ovo sranje koje se kupi od lokalnih dilera) koja je uglavno jaaako suha i dim je odvratan; od tog dima glava nekad doslovno izgleda ovako :sick:....potopiti u vodu da se iz nje ispere sve nepotrebno i onda fino osušiti?