White Widow 400W HPS - prvi grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.02.2013
5
14
0
37
Pozdrav svima!

Odlučio sam se upustiti u svijet growanja, pa bih to rado podijelio s svima vama, također potražio koji savjet ponekad.

Koristiti ću:
- sjeme White Widow fem. Green House seeds. X1
- 400W HPS dual spectrum SunMaster
- ventilator fi125 za ispuh zraka i obični kućni ventilator za cirkulaciju zraka po prostoru
- za početak će biti u posudi od 3l, kasnije se seli u 30 l
- Zemlja: Composana sa cca 25-30% perlita
- Hesi gnojiva (paket)

Box je ustvari pola male prostorije. Dimenzije su mu 1m X 1.3m X 2m Zidove sam obložio bijelom folijom.

Sjeme je niklo iz zemlje pred 2 dana, 24.2. i do četvrtka će biti pod štednom žaruljom 18W, kada bi trebao montirati HPS.



Svi savjeti, kritike, prijedlozi su dobrodošli. :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
sto smo jedna biljka pod 400w u tolikom prostoru... inace ok, sretno
edit
sad tek pogledao fotku, zemlja ti je ne vlazna, nego prevlazna
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Ma trpaj još biljaka unutra, imaš ogroman box imaš 400w za jednu biljku. bar još 5 komada zapikni u kaljeve i trpaj unutra. šteta tolke struje za jednu biljku. I ko što power veli prevlažna zemlja, ja bi prije rekao blato.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
s jednom biljkom ces morati vegetirati barem 2,3 mjeseca da to lici na nesto u tako velikom prostoru ...ili smanji prostor ili dodaj jos par kom..sretno :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: loop

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ja sam protivnik guranja velikih kolicina biljaka u boks. istina da je ovo dosta veliko (cak preveliko za 400W HPS), ali pobornik sam teorije: "Manje, ali vece biljke"

Sretno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Braix
11.02.2013
5
14
0
37
Pozdrav svima!

Prošlo je tjedan dana otkako je izašla iz zemlje i nažalost još je uvijek pod štednom žaruljom od 18W.

Sutra bi trebao napokon montirati HPS.

Napredovala je ok s obzirom na svjetlo. Dosta se izdužila, ali mi se ne čini kao neki problem koji se ne da lako riješiti.

Zalio sam je jednom od prošlog tjedna i sutra-preksutra bi trebao opet.

Uvjeti u boxu su otprilike 20-22 C i 40-55% vlage.

Mislim da ću poslušati vaše savjete i staviti još jednu WW u box. Više od toga neću. :)

Što mislite o dužini? Kada je presadim, dal da je malo više zatrpam ili?

Pozdrav do sljedećeg puta... ;)



 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.465
3.198
Bekaa Valley
naravno, zatrpaj stabljiku kad budes presadjivao, zasadi je dublje da bar 2/3 stabljike bude u zemlji, mada i sada mozes dodati zemlje obzirom koliko prostora imas do vrha posude
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Braix

Portgas

Aktivan Član
10.11.2012
71
16
0
34
Slazem se sa gore navedenim i nemoj napraviti gresku da ti stabljika bude previse daleko od svjetla, bolje je da joj sijalica bude sto je moguce blite a da je pri tome ne osteti jer ce se onda vise razgranati biljka i nece biti veliki razmak izmedju stabljika.
 
11.02.2013
5
14
0
37
Pozdrav ljudi, kako je?

Stavio sam je pod 400W HPS pred 2 tjedna skoro i od tad se fino razvila.

Zalijevao sam je svaka 2-3 dana

Pred par dana se pojavilo nešto smeđe na dva najveća lista. što je to i kako riješiti? :)







Uživajte do sljedećeg puta!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Na fotografiji ti se krije i odgovor...kapljice vode na listovima pod upaljenom lampom rade "hotspotove", odnosno termičke fokuse.

Mogao bi i presaditi, kažu da čim biljka pređe fan listovima okvir tegle da je vrijeme za presađivanje.

Inače jako lijepo raste. pozzz :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp and weedoye

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Ako ne gnjojiš..svakako poćni...također....HPS slobodno stavi 50-ak cm od biljkice....da se malo digne...ostat ce ti mala i grmasta a prostora imaš na bacanje....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: sharp
11.02.2013
5
14
0
37
Pozdrav ljudi,

danas joj je otprilike 40. dan vegetacije i dosta dobro napreduje.

Od prvotnih planova dosta se toga promijenilo. Necu gnojiti Hesijem, vec sam se odlucio za prirodnjaču.

Pred desetak dana sam je presadio u posudu od cca. 35 l u koju sam smjesao zemlje, perlita i glisnjak odokativnom metodom.

Od tad napreduje ko blesava. Zalijevam je svaka tri dana ugrubo.

danas sam je malo podvezao i raširio grane, vidjet cemo kako ce reagirati.

Evo i slikica:


Sva pitanja i komentari dobrodošli.
Pozdrav do sljedećeg puta.