Zanimanje/Fakultet

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.05.2014
42
78
18
U danasnje vreme kad su ljudi bez posla,gde je nemastina ne sve strane,jedan uzivalac kanabisa koji je zavrsio srednju skolu treba vasu pomoc sta da upise posto je prijemni za mesec dana manje/vise. E sad,volim biljke,prirodu,zelenilo,volim zivotinje itd. a ne znam sta ja to treba da zavrsim pa da npr postanem botanicar,sumar,itd? Koje su to jos profesije koje bih mogao da radim i da uzivam u prirodi? Na kraju krajeva,pa mogao bih i nesto drugo ali da ima posla za tu struku i da ne postajem robot. Dakle,koje su vase preporuke,cime se baviti,sta studirati? Srbija je u pitanju,mada mislim da je situacija slicna na celom balkanu... I da,od 40 poena iz skole ja vucem nekih 28,cisto da imate uvid kakva je situacija. Ovde pitam jer svi imamo nesto zajednicko ipak. :) p.s ako sam promasio podforum molim admina da prebaci.
 

Modesty Blaze

Aktivan Član
28.05.2014
97
449
63
34
Ma u Srbiji kako čujem je problem naći posao sa bilo kojom diplomom, čak i sa MA diplomom..I ljudi su primorani tražiti posliće van svoje struke..
Pa eto po tome što si naveo da voliš raditi, možda da probaš upisati Agronomski fakultet? :D

Ja ne bih nikome preporučila ovaj svoj, filozofski :D Puno ih završava a posla ni na pomolu..
 
28.05.2014
42
78
18
Za hortikulturu na poljoprivrednom u Beogradu treba 87 poena sto je stvarno bas mnogo,dok za istu u Novom Sadu na poljoprivrednom treba 70,i isto toliko na Sumarskom u Beogradu. Ja stvarno nisam cuo da je neko zavrsio hortikulturu,cini mi se da je interesantno.
Hvala na predlozima,voleo bih da cujem jos neka misljenja. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: malimarko

malimarko

Aktivan Član
08.07.2012
222
266
63
zg
Građevinu NEMOJ. :)
sam si već dao odgovor....upiši hortikulturu ili nešto slićno....bez obzira bilo posla ili ne,pusti to,upiši ono što voliš i što te zanima,ako si dobar u tome napravit ćeš si sam poso. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gazimir and Vu ing.
24.10.2013
48
18
8
A imas i PMF odsijek biologija ?
ja sam inače vet tehn i kren'o na vet fakultet pa batalim upisem srednju med i sad volontiram u domu zdravlja nije plaho lose
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.175
398
42
Tacna
Fakultet za primjenjenu ekologiju - FUTURA (bazira se na zaštiti životne sredine)
Prirodoslovno matematički - biološki odsjek (znanost o okolišu)
Poljoprivreda -smjer agro i hortikulture (zaštita životne sredine i prostorno uređenje)

Ima svega samo treba pameti i volje ;)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.928
358
Socotra Island
eelslap.com
Zanat nikada nece propasti ;)

A fakultet je super , zbog novog drustva npr. :D

Sve je individualno , gledaj da nadjes nesto gde ces se ostvariti i sto ce ti prijati ,a ne nesto sto ti predloze drugari ili roditelji .
Bolje napravi pauzu godinu dana ako ne znas gde si i sta si ...

Nekad smo vojsku imali ,to je bilo super za takve kao ti , godinu dana i dosta samoce da se dobro razmisli o buducnosti :)

Ehhh ,da ...U Beogradu ,katedra za ishranu i botaniku se nalazi na veterinarskom fakultetu ...

Sa srecom na prijemnom !!
 
24.10.2013
48
18
8
ja bi jednostavno isto volio sluzit vojsku sta znam volio bih da znam kakav je to osjecaj mislim tek tu se stekne karakter pravi kontate me ? malo sam ubro tračakinje haha ovo ode u off topic sorry
 
28.05.2014
42
78
18
Hvala vam puno svima na savetima i uputima,razmislicu o poljoprivredi generalno,o hortikulturi i odradio sam test koji mi je PowerSeed ostavio ovde ali cekam na odgovor 48h. I da,svidja mi se ovaj FUTURA ali previse sam raskantan da bih mogao da citam tekstove o njemu pa sam stavio bookmark da procitam sutra kad ustanem,procitao sam samo da prijemni nije obican veci neki intrervju sto mi se i svidja donekle. Ekologija je takodje zanimljiva :)
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.323
8.388
258
Veći je to problem od toga šta studirati. Lako bi ti znao i šta i kako da te bilo šta interesuje dovoljno. Došlo je do toga da ljudi odlučuju da će studirati pre nego što odluče šta, i to samo zbog diplome koja svakim danom sve manje znači. Radi ono što voliš i što te čini srećnim. Ako je to učenje .- super, nađi šta ćeš i piči na fax. Ali ako ćeš ići da studiraš zbog diplome ili društva koje je bolestno, bolje razmisli na šta bacaš godine, a i pare koje verovatno nisu tvoje.

Ja sam bio u istoj situaciji posle srednje i, da mogu, sad bih sam sebe savetovao da godinu dana ne radim ništa nego da smislim šta ću dalje kako treba, sigurno bi se bolje proveo, bar što se tiče studiranja.

U svakom slučaju, gledaj da budeš što srećniji, šta god uradio. :smoke18: