zepter posude i termometar vs kuhalo za rizu

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.12.2012
7
0
0
69
Pozdrav

spremamo se prvi puta kuhat ulje od konoplje pa tako gledamo da ne kompliciramo previse

naime mene zanima dali bi mogli iskuhat to isto u zepter posudama (one se slazu jedna na drugu,u jednoj bi se kuhala voda i zagrijavala drugu posudu u kojoj bi bila konoplja sa otapalom i termometrom kojim bi mjerili temperaturu) ili da se kupi kuhalo za rizu.
Nije nam problem nabavit kuhalo,ali ako bi islo i na ovaj prvi nacin onda ga nebi uzimali
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.540
298
Moglo bi proći... imaš ono za kuhanje na pari ili ćeš samo "na kat" kuhat? I ja sam razmišljao o toj soluciji, ali sam ipak na kraju radio sa butanom za probu.
Probaj neko ulje zagrijati tako, da vidiš koje će temp. biti u igri ;)
 
09.12.2012
7
0
0
69
eh ovako,znaci nabavili smo termometar (nije bas neka kvaliteta,nekih 80-100kn ali mjeri) i isprobali smo nekoliko nacina :

1.lonac s vodom i gore lonac s uljem - temperatura nakon nekoliko minuta dostize temperaturu od 100-110-120 C°

2. stavio sam lonac s uljem direktno na kuhalo ,temperatura zacas prelazi i 140C°

e sad mene zanima na koji nacin radi to kuhalo za rizu,i zbog cega je ono ustvari bolje?
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
sitter je napisao(la):
eh ovako,znaci nabavili smo termometar (nije bas neka kvaliteta,nekih 80-100kn ali mjeri) i isprobali smo nekoliko nacina :

1.lonac s vodom i gore lonac s uljem - temperatura nakon nekoliko minuta dostize temperaturu od 100-110-120 C°

2. stavio sam lonac s uljem direktno na kuhalo ,temperatura zacas prelazi i 140C°

e sad mene zanima na koji nacin radi to kuhalo za rizu,i zbog cega je ono ustvari bolje?
Kuhalo za rižu ima dva moda cook i warm, prvo je na cook, zatim se automatski prebacuje na warm kad ostane mala količina otopine (alkohol i ulje). Ukoliko radiš s većom količinom, a nisi zadovoljan s količinom alkohola koja je ostala u posudi (previše ga je). Onda ga možeš manualno još prebaciti na cook, pa kad ostane stvarno malo otapala, onda prebaciš na warm. I sve iz ricea prebaciš u malu inoxicu pa nek se pomalo ostatak alkohola isparava.
Tanka je granica, tj. odjednom alkohol ispari pa onda ulje sagorijeva – ako manualno radiš pripazi. I nemoj da te to sad uplaši, moći ćeš to:thumb:
Nisam nikad radio s posudom u posudi, ali znam par ljudi koji jesu. I uspjelo im je bez problema:vb_wave: