#1 - Lemon Skunk [indoor]

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
posude veće ne mogu unutra, najveće moguće smo uzeli, taman stanu, možda ima 2cm lufta livo desno kad ih 3 stavimo u red, jedino da su četvrtaste, zemlju nismo punili jer jbg, neznan, mgoli bi sad ali...

presađivat će bit stresno, to je + 2 tjedna, a malo smo tisni s vremenon jer taman ćemo stić ovako cvijetanje 9 tjedana i onda 1-2 tjedna sušenja, a onda sve razmontirat i spremanje za posli lita

vidit ćemo još

P.S. sad ih malo maltretiramo sa nezalivanjen, jer dosad bi uvik zemlja na nikoj dubini (5-6cm) bila vlažna, a sad ćekamo (evo već 3 dan bez zalivanja), valjda ćemo većeras zalit ako bude suho...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
kako hocete al kontam da nebi prezivele neki stres veliki ako ih presadite mozes dopuniti zemjom do vrha al fora je to uraditi na samom pocetku posto dobijes na dubini a ovako neces nista dobiti ..

ako budete presadjivali onda samo izvadite sa svom zemljom i bam tako u te kockaste i dodate zemlju kolko treba al fora je da ti dodas dole zelju a ne odgore... znaci prvo stavis dole novu zemlju pa onda ubacis ovu sa biljkom staru posto mislim da se korenje vec dosta rasirilo i drzi zemlju u jednom komadu...

ja kad sam moje presadjivao ostavio sam da se zemlja osusi pa sam samo izvukao iz saksije al prvo malo ipritiskaj saksiju da se odvoji sva zemlja sa strane.. i nece biti problema..

ja navijam za presadjivanje posto znam kako ce biti muke ako nepresadite... moraces puno zalivati lako se ph poremeti ma sami problemi al kad su saksije vece tj. po mogucnosti dublje ti problemi se smanje na minimum...

jos sto sam skontao prvi znakovi da treba presaditi su da ce odole poceti listovi da se suse a kontam da tako pocnje koren da se gusi pa zbog toga listovi zute.. al to nista nemora da znaci ako joj pruzis dosta paznje pa bas zato ti kazem da tu paznju nebi posvecivao presadis i miran si ....pozzdrav
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
evo mene opet sad gledam malo bolje nisu tolko ni male te posude kontam da su od 5l ispraviteme ako gresim al steta sto zemlja nije do vrha jbg.. sta ces sad... sory sto davim.....
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
mislim da su posude 11l...
neznam, sad smo popricali ja i bakajoko, ako kroz par dana se ne popravi stanje vadi se vani, sipa se zemlja okolo i nazad. po tvome naputku
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
36
evo ovako, posude su više manje valjkastog oblika, promjera 25cm (znači polumjer 12,5cm, uzet ćemo da je 12 jer se izgubi pri dnu pa ajm reć da je to prosjek), visina je preko 25 cm, ne znam tocno koliko jer je trenutno mrak pa da ne otvaram ormar, al uzet cemo 25 u najgorem slucaju.

formula za volumen valjka je: radjus na kvadrat*pi*visina

tj.

1.2*1.2*3.14*2.5 = 11.3 dm kubna

1 dm kubni = 1 litra :)

pitari su znaci od 11 litara Q.E.D. :D

nekima pitarima fali mozda 2-3cm do vrha, mislim da je samo jedan malo problematicniji, evo kd gledam sad slikeizgleda da su ipak dva, i sve to cemo sredit odmah sutra...

p.s. ispricavam se unaprijed na ovakvom postu, al sam na tehnickom faksu pa je to valjda profesionalna deformacia :)
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
cuj nemoras to raditi mislim da je dovoljno ja sam kontao da su mnogo male :) jebiga sad izvinjavam se mnogo misleo sam da su posude od 2l smesno fotka me sj..ala nis sacekaj jos sta ostali kazu.. jbg
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
36
nisu posude male nego je ormar relativno velik pa se valjda dobija krivi dojam... :)

širina ormara je nekih 76-77 cm i taman stanu te tri posude promjera 25 cm
 

mr. Gucho

Aktivan Član
30.06.2006
251
17
18
35
ma tebe je zoki zavaralo to šta nemožeš vjerovat kolike su biljke bombe, pa si rađe u glavi prihvatio da su pitari manji :D:D

zajebavam se

a sad nešto da nije offtopic:
u 7 se pale svijetla, pa ce se tad otvorit ormar da se vidi šta je sa njihovom žuticom, jesu li sve prosr**i ili im se probava stabilizira

i koliko dana je limit zadržat mušu biljku u box da ne oprasi ostale, jer jos za onu domaju nismo sigurni šta je. racunao sam za 2 tjedna dat vam slike od nje pa da procijenite, jer mislim da je bilo da oko 3 tjedna od početka cvijetanja nije frx, a kasnije je već rizik...
 

badger badger

Aktivan Član
10.02.2009
159
13
0
36
pa mudonja ti nemodje nis oprasit dok mu se ona jaja ne otvore i dok ne pusti polen il stagod....
tako da nemas brige oko toga ono neznam zast svi vicu odma odma mudonju vanka bacit... ono netra njemu sad 2 dana da procvjeta a vidim bilje gledas vise manje svakodnevno tako da mslim da oko tog nemas nikakih problem. bez brige stignes ga skontat....
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ma pitare od 11l je više od dobro! Ak se toliko sekirate da joj nešto fali( prema mom mišlenju vaše su lijepotice zdrave, al ipak vi odlučujete)pola doze gnojiva bit će kul. E sad pitanje je kakvo će to biti- bogato azota ili fosfora- rekli ste( ak nise varam) da idu na cvjetanje...
A ovu raspravu o mudonjama...nemoj se toliko bojat muških biljaka nema šanse da puste pelud bez da ih vidite. Pravo vam badger kaže -dok se jaja ne otvore nema peluda. Seksualni život konoplja nije kao kod zečeva-vidi se tko kada će da svrši:D
Ako toliko želite sensimiju- nemoj se bojat mudonja nego hermića.
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Jebiga oprostite ako je kriva dijagnoza ja sam pomislio pošto je čovjek reko da ne gnoji da tek počinje bit manjak kalijuma,ali negdje sam ja imo tablicu sa svim poremečajima listova i tamo bi se lijepo vidjeo,vjerojatno je neki mikroelement u pitanju dok tako listovi žute i to treba riješit dok nebusde prekasno,ja sam prošle godine tako svoju biljku sjebo,samo što je meni žutila od sredine lista prema van,samo da sam prije reagiro mogo sam ju spasit,al na kraju sam cijelu biljku osim par izdanaka odrezo i stav io u novu zemlju al prov sam joj korjen ispro dobrnao i svejedno se prihvatila i dala mi 100 grama vrhova hehe outdoor rula!!!pozz i sretno
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
Ja isto imam dvoje lemon skunk femionizirane na prozoru,mene zanima pošto su ovi iz greenhousea ludi za niskom ph-om oće mi to utjecat na biljke jer kupovni humus ima oko 7,2 ph i voda mi je oko 7,2 ph dal ču ja morat stalno snižavat s ph minusom vodu na 6 ili ima neki način da snizim ph zemlje na odgovarajuči?
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
36
ma bili bi mi i sada kockaste uzeli, al ih jednostavno nije bilo, a na tri mista smo gledali...tj. bilo je nekih manjih, al to nismo htjli uzimat

sredit će se za drugi grow još jedna lampa od 200w, ista ovakva, zemlja composana i kockasti pitari...al poznavajući nas nabavit će se još dosta toga :D
 

SuperAngel

Aktivan Član
15.12.2008
375
66
0
41
Ko prvo: bravo momci: studiozno nema šta.

Šta se tiče dileme"kolko tu zemlje ima?", jednostavno; kolko zemlje ste iskoristili? Ako ste uzeli samo onu jednu vreću od 30 lit i nekaj sitno vermikulata. Računica je prilično jasna imate oko 6 lit zemlje po pitaru + drenaža.
 

bakajoko

Aktivan Član
22.01.2009
121
4
18
36
k vragu, crknuo tajmer :(

sva sreća da smo odmah jutros skužili u 9 pa je samo dva sata svjetlo radilo više nego li je bilo potrebno...
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Spojiš 5,6 tajmera jedan u drugi pa nek onda crkavaju mamicu im njihovu :)

Dobro je, nema grede jer ste odma vidili da je crka.Zna se ljudima to desit i zaebat cvjetanje.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.