1st grow Vanilla kush + CBD Critical cure

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Jedan critical cure u plasteniku Fotografija0163_001.jpg prvo je pocela da vene najniza grana (leva) pa desna. Slikao sam I koren biljke Fotografija0162.jpg Sta da radim da se ne nastavi dalje na gornje grane. Svih 8 biljaka je u istim uslovima, ali samo na ovoj imam problem. Molim za savet ovo mi je jedna od najvecih biljki
 

amneziaHaze

AluGrow
Banovan
19.04.2014
1.783
2.490
188
ako je korijen toliko narasto koliko mislim da jeste trebat ce ti veca posuda
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.809
2.698
Weed California USA
Desilo mi se je to u proslom outdooru, mislim da ima slika negdje.
Nisam previse istrazivao sto bi to bilo, ali kolko sam uspio nac mogu biti neki nametnici ili virus u grani.
Ili moze bit da ti je biljka/korjen ostao bez vode koji put pa biljka "ugasi" dio nepotrebnih grana kako bi se zastitila.
To je sto sam uspio nac na internetu. Korjen izgleda zdravo. Odsjeci grane, zastiti sa voskom odrezani dio i pici dalje, meni se vise nije pojavljivalo to.
 

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Hvala vam. Stipe prosle sedmice su ostajale bez vode dva dana nadam se da je to razlog. Video sam na forumu(sad ne mogu da nadjem gde) nekome je se osusila cela biljka I krenula druga da se susi, zato se cimam. Veceras secem suve grane
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stipe

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
Malo mi je sumnjiva ta zelena boja , kako na korijenu tako i na dnu jupolke, ko da su se alge primile ,
jel se to beton mijesao u toj kanti prije nego sto si ju iskoristio za sadnju ?
 

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
@sharp zbog te zelene boje sam slikao koren. Kante sam uzeo od jednog molera I samo tu nisam mogao da ocistim, ali sam kontao da to nece biti problem. Sta mislis da li da zalijem sa nekim preparatom? Biljku sam vec prebacio iz kante ;)
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
nece trebati ako je isla direkt u zemlju kod one dvije . samo odrezi osusene grane.
Inace :respect:za grow.
Svijet za ove koje su ti u plasteniku,
Ostavi ga non stop otvorenog dan inoc. ako je zatvoren ,po danu imas cudnu kombinaciju klime. visoka temp. ujedno i izuzetno visoku vlagu. , a to nije dobro za biljke
 

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Kad sam na pocetku zatvarao plastenik uvece vlaga je u jutro izlazila I na 85% pisao sam o tome u prvim postovima. Secnuo sam te dve grane, valjda ce na tome I stati
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
znaci ostaje u plasteniku :puuuh:: .
nadam se ne u istoj posudi ! napuknuta je malo sa strane kanta.jpg
sunceve zrake,vlaga non stop + sloj betona i eto ti sr....a .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BobiMan

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Ostaju u plasteniku, ali ne u kantama ;)
Subotu sam ceo dan proveo u plasteniku... Bice I slika uskoro
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
sada sam tek naletio na ovaj dnevnik i sta se tice zelene boje u kanti, to su ti alge, te najvjerojatnije ti zbog toga problem na granama..inace alge se stvaraju u lužnatom,vlažnom mediju...malo ti je ph pobjegao gore, vjerojatno zbog prljave kante..moguce da je ostalo malo vapna ili tako neceg u njoj pa je skocio ph.. ne znam sad jesi li ju presadio ili nisi, ali ako te opet alge napadnu nabavi si IZOSAN sredstvo za dezinfekciju.. koristi se u ugostiteljstvu za ispiranje posuđa i u dozi od 2-3 grama na 5-6 litara vode, nema negativnog ucinka na ljudski organizam ni na biljku.. mozes u bilo kojoj boljoj birtiji nažicat malo tog izosana i problem rješen.. sretno ti dalje
 
  • Sviđa mi se
Reactions: BobiMan

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Hvala na savetu @fulldedarak, nesto novo da naucim. Biljka je vec presadjena u zemlju.
Posto su sve izbacile preflower definitivno je 10 devojaka, nisu me Slovenci zaje..li :)
Fotografija0176.jpg Ukoliko se pistle ne vide na slici, eto verujte mi na rec :djede:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ed Rosenthal

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Sad se I ja zabrinuh. Provericu sutra ujutro. Ne moze tel da pravi bolje slike pa je zato mutno :(
 

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
Definitivno su sve devojke. Biljke u divljini I one u plasteniku u zemlji dobro podnose vrucinu. Bioze u divljini sam samo 1 zalio od presadjivanja, a u plasteniku dva puta.
2 bioze koje su u kantama zalivam svako jutro I uvek im je pre zalivanja zemlja potpuno suva
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero

BobiMan

Cvrcpnin
03.05.2015
129
801
93
6 biljaka je presadjeno u zemlju u plasteniku pre 15 dana. U rupe sam ubacio mix 10l zemlje, 8l florabelle I 2l pregorelog djubreta. Zalio sam kad sam presadio obicnom vodom I pre 7-8 dana sa duplom dozom plantele. Jutros su izgledale zedne pa sam zalio sa po litar vode kao prva pomoc. Sutra treba da ih zalijem pa pitanje za iskusnije: Da li ubacivati plantelu I u kojoj meri s'obzirom da se listovi donji suse, a visi listovi zute po ivicama Fotografija0183_001.jpg Fotografija0181.jpg Fotografija0180_001.jpg
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ed Rosenthal
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.