1st indoor; komplet pirate box 80x80x160 HPS 250W; auto mix

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
26.05.2014
79
25
8
Poštovana ekipo, evo moj prvi indoor dnevnik i prvi indoor uzgoj uopće (počeo s problemima) :)

Sjeme je NL auto i 2 autosa nepoznata iz automixa (royal blue i royal crush čini mi se) i ta oba su već krepali te sam stavio nova 3 sjemena na klijanje (svo sjeme je RQS od prošle godine). Nova 3 sjemena su Dizel automatic i Royal blue.

Gow box kupljen u kompetu, dakle radi se o:
set piratebox 80x80x180; lampa 250W HPS, izlazni vent bez upuha (ima otvore otvorene na 3 mjesta) sa filterom na ulazu.

Posude su od 18L. Zemlja je biobizz light.

Slike stavljam sutra, a opis problema sada :)

Dakle,
jedna je preživjela i ta napreduje ali sporo (sutra slike). Visoka je oko 15ak cm što mislim da je premalo za cca 20ti dan od klijanja. Druge dvije su krepale jer se korijen nije uopće razvio.

Sjeme je klijano u jiffy coco i s tim presađeno u zemlju.

Lampu inače držim na cca. 25-30 cm.
 

Prilozi

  • 6.jpg
    6.jpg
    227,5 KB · Pregleda: 138
  • Sviđa mi se
Reactions: Joe1234 and Mo1

unearth1984

Aktivan Član
09.09.2014
261
802
93
Sta nisi napunio pitare do vrha zemljom? Bit ce t i opaka guzva, ja imam jednu u 60x60 i box je pun ko brod.
Sretno do kraja
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.996
34.379
2.598
Puno je to zemlje za taj box i tu lampu,ali ok
Nesta nije u redu sa zaljevanjem ;)
 
26.05.2014
79
25
8
50 litara sam rasporedio na 3 tegle i toliko je ispalo. Trebao bi još jednu vreću onda uzeti da ih dopunim, ali nadam se da će i ovo biti OK?

Kakav bi režim zaljevanja trebao biti od početka? Koliko često?
Uglavnom sa špricom špricam svaki dan po povešini zemlje čisto da se navlaži i svaki 3-4 dan po litru-dvjie u tegle. To OK?
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Eto kolege su ti rekle sve sta i kako ,koji im je dan sada ovih cura sto su na slikama.Jesi li merio ph vode...;)
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Trebo si to prvo u male neke posude,od 1l ili 2l... kakva je vlaga u boxu,nije valjda da ti brzo isusuje zemlju... ja male curice u pola litre casice,zalijem jednom,pa ne diram 5-6 dana... ne trebas ih kupat svaki dan... pusti ih da disu...:razvaljen::
I naravno kupi jos zemlje,nemoj ih drzati u rupi,nema potrebe... sretno nek bude i stej haj...:vozdra:
 
26.05.2014
79
25
8
OK, dakle očito sam sje*** sa zaljevanjem na početku. Radio sam identičnu stvar u outu (out sam odrađivao u istim teglama na isti način) i nikad nije bilo nikakvih problema, ali očito ovo nije isto.

Zemlja nije prezalivena to je sigurno, gurneš prst na 2 cm dubine i jedva da se malo vlage osjeti. Svaki dan doslovno sa špricom pošpricam vrh zemlje da se ovlaži (možda pola deci vode po biljci max).

Iznikavale su u onim pizdarijama od kokosa za proklijavanje sve. Ova minijaturna što sam fotkao u ruci je krepala da joj korijen nije probio par cm. Ova treća u boxu skroz iza gdje mi proklijavaju nove ista priča kao i ta, čim proklija nova ovu vadim i stavljam drugu. Dakle od te prve serije gdje sam 3 sadio samo ova jedna je preživila koja je 10-15cm visoka. Ne vidim na njoj nikakve probleme i znakove prezalivenosti ili nedostatka nečega, jednostavno su sve minijaturne kao bonsai.

Moje neko mišljenje je da je nekakav problem sa tim sjemenom. To je od RQSa od prošle ili pretprošle godine. Skladišteno u tamnoj ladici i orginal pakiranju, ne znam može li problem biti u tome?

pH vode oko 7, čak sam zadnje zaljevanje odradio s kupovnom destiliranom.

Svjetlo je OK jačine, čini ti se na fotki jer je to HPS pa zato... blješti inače kao ludo.

Po meni su uvjeti idealni koliko čitam tu po forumu, od vlage, temp, svjetla... jednostavno više ne kužim u čemu bi mogao biti problem. Pomagajte ljudi :)

Evo friških slika od jučer.
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    61,4 KB · Pregleda: 118
  • 2.jpg
    2.jpg
    64,7 KB · Pregleda: 118
  • 3.jpg
    3.jpg
    272,2 KB · Pregleda: 121
  • 4.jpg
    4.jpg
    250,1 KB · Pregleda: 123
  • 5.jpg
    5.jpg
    93,8 KB · Pregleda: 126
  • 9.jpg
    9.jpg
    208,8 KB · Pregleda: 131
  • 8.jpg
    8.jpg
    93,4 KB · Pregleda: 131
  • 7.jpg
    7.jpg
    167,9 KB · Pregleda: 131
  • 10.jpg
    10.jpg
    64,3 KB · Pregleda: 129
  • 11.jpg
    11.jpg
    66,2 KB · Pregleda: 112
Poslednja izmena:
26.05.2014
79
25
8
Dođem danas u box kad eto ova koja je proklijala 22.4. krepala... koji k*** se dešava stvarno mi nije jasno. Dakle, ova jedna i dalje uredno raste i napreduje, ove sve ostale krepavaju ili budu kao mali bonsai...

Jel moguće da je problem u tome što su sjemenja stara godinu/dvije dana ili da imaju neki genetski premećaj? Napominjem svo sjeme je bendirano nije ulično, automatici od RQSa, uredno zatvorena u orginal ambalaži i država u ladici svo to vrijeme?
Što može biti uzrok takvom masovnom krepavanju nikako mi nije jasno... da li je netko imao sličan slučaj?
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    272,2 KB · Pregleda: 60
  • 2.jpg
    2.jpg
    181,5 KB · Pregleda: 50

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.264
35.805
2.698
Weed California USA
Damping Off imas. Gljivica ili 2 gljivice su problem koje napadnu sjemenku/biljku. Te 2 gljivice vole mokru i toplu zemlju bogatu dusikom. Vidio sam to par puta al se ne sijecam kako je proslo. Probaj zatrpat ovaj bolesni dio sa zemljom i ostavi ju tako na zemlji pa vidi da li ce se oporavit ili ce krepat. Svjetlo takodjer digni da joj nije previse dok/ako se oporavi.
 

Zli Azra

The Good, the Bad and the Ugly
Poznanik Foruma
12.11.2009
540
2.374
163
46
Nema leka.To ti je poleganje rasada,stabljiku tik iznad zemlje kao da je neko stisnuo,ona klone a zelena i dalje.Ako hoces ponovo nesto da bocnes u tu zemlju(paradajz papriku)pomesaj malo fungicida CAPTAN da dezinfikujes zemlju.Za gandzu naravno kupujes novu taze i proverenu.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sonic85

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Sve stoji sto ti kolege savijetuju ali imas sigurno problem sa lampom..meni je to preslabo,bas preslabo.Savijetujem da kupis novu pa vidis razliku:)
 
26.05.2014
79
25
8
Lampa nije problem sigurno, ovako se slabo vidi na slici, u živo to blješti kao ludo (i grije), a i nova je potpuno i lampa i starter.

Zemlja također nova (biobiz light) i pakiranje bilo orginal bez da je igdje bilo probušena vreća, ali moguće da s njom nešto nije u redu.

Ide nova zemlja i novo sjeme ovih dana pa ću vidjeti :(

Najviše me čudi da onda ova jedna uopće ikako raste, a ovih 5 na kraju krepalo, a sve imale iste uvjete... popizditis ću dobiti... propalo 50€ sjemenja i mjesec dana struje :(
 
26.05.2014
79
25
8
Izbacio sam sve vanka osim ove jedne koja je živa i polako napreduje. Ovih dana ću staviti još 2 nove na klijanje i kupiti novu zemlju (vjerovatno teramagmu) pa ćemo vidjeti hoće li biti više sreće.

Ova jedina koja je ostala je automatik cca. 24-5 dana stara. Nije baš velika, ali polako raste pa ću vidjeti...

Mjerio luxe s mobom, kaže između 15 i 20.000 luxa na udaljenosti 20ak cm od lampe.
 

Prilozi

  • xcv.jpg
    xcv.jpg
    114,4 KB · Pregleda: 84
  • xcv2.jpg
    xcv2.jpg
    120,4 KB · Pregleda: 83