2nd Indoor Auto 250w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
23.02.2012
29
0
0
33
9. Dan i nisu bas nesto narasle od 5tog dana. Izisao par listova na svakoj al sve je to malo i nisam bas zadovoljan.
Moze biti da im nesto smeta ili nedostaje? Nisam prije obracao pozornost na to ali da vas pitam, stabljika je do pola crvena a pola bijela, ima kakve veze?
I u vezi zemlje, imam neke male bijele bubice. Dok forum nije funkcionirao pregledao sam strane forume i nasao i nesto o njima. Izgleda da su bezopasne, i pokazatelj su dobre i zdrave zemlje ali stvar je sto su u tom drugom slucaju na koji sam naisao bubice bile nekako vise okrugle, moje su vise duguljaste. Moze li iko potvrditi da su bezobasne i da bezveze brinem? :/
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
za stabljiku je sve ok, a ovo drugo nemam pojma o cemu pricas bez neke fotke, il su toliko male da ih ne mozes fotkati
to sto sporije rastu moze biti do velicine posude, ako su vece treba vremena da koren malo popuni, koja je litraza posuda
 
23.02.2012
29
0
0
33
Nazalost nemogu, premale su i brze.
Moze biti to sta kazes, posude su 11l. A prosli grow sam imao iste pa mi se cini da su nekako brze isle ali dobro valjda zavisi i od vrste i vise tih stvari. Najvise me bubice brinu, mozda su one krive sto sporo rastu.
 
23.02.2012
29
0
0
33
"Not only are springtails harmless to the garden, but their presence
indicates good soil health. Their diet consists of decaying matter,
fungus, & bacteria, & their activity helps keep nitrogen in the soil. A
radical explosion in their population might be an indicator that something
in the organic balance is out of wack, though it probably means only that
there are excesses of mushroom spoors which can increase springtail
populations since springtails go after the mushroom spoors like kids after
halloween candy, & a black springtail called "snowflea" even hops around
after snowfall gathering up fungal spoors from the surface of the snow. If
springtails vanish that means the microflora is probably also missing or
that soil is never sufficiently moist to support either springtails or
microflora. In which case the plants will be at great risk too."

"
from what iv read they dont do damage to the plant unless theres nothing else decaying in the soil. basically they eat rotten stuff and poop it out.
smile.gif

simply let the soil dry out more before waterings. remove some of the top soil thats less compact. replace with sand if you like. i didnt. if anything i did less. i just let them dry out more."

Ovo je sa stranih foruma, ima dosta takvih tema, vidis da neke ipak jesu dobre :)
 
23.02.2012
29
0
0
33
14. Dan
I vidite i sami kakve su, presporo to ide.
Dao im 1/2 doze Root Complex , oni prvi okrugli listovi su pozutili, izgleda da je od toga.
I listovi su malo savinuti prema dolje, sta s time?

Imageshack - 20130211102246.jpg

U meduvremenu sam se uvjerio da bube nisu opasne, pazio sam na njih malo duze vrijeme i kad sam vidio da je jedna skocila to je to :)
Inace one su bijele, vise okrugle i skacu ko buhe.. moje su malo duguljaste ali ako skacu sve ok.
I juce sam ubio neku malu zivotinjicu koja mi je letila i po listovima visila, sve mi se cini da imam zoloski vrt u box-u.
 

M a n d o r

Banned
Banovan
12.01.2013
720
747
113
zaljevaš ti to meni se čini i previše.....

edit : taj vent je odavno trebao mješat zrak unutra moguče da ti bez tog venta i dalje prži na duže....

neznam meni to izgleda zasićeno vodom....pričekaj i ostale komentare....
 
23.02.2012
29
0
0
33
Brijem da sam zaljevao 3 puta otkako su nikle. Neznam mozda to i je previse?
I sutra stavljam jedan onaj stolni vent 30cm unutra da mijesa zrak.

Znam da je trebao ali nisam mogao, ok hvala na odgovoru.
 
23.02.2012
29
0
0
33
Neznam kako se zove ali nije nista posebno, uzeo u trgovackom centru 50l za 40 kn, mozda i je previse zaljevana ali nemoze biti tako losa ako su pojavila ona stvorenjica mala, bar ja tako mislim :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
puno zalivanja (cak i ako ti ne izgleda puno) u neadekvatnoj (citaj losoj) zemlji = to sto ti se desava, nema druge, presadi pod hitno i smanji zalivanje, ili kreni iz pocetka, koliko vidim nisu samo "oni prvi okrugli listovi su pozutili", i ovi polako krecu, zemlja ne valja, mozda i ph vode... lose za biljku
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
Ako su to uistinu ti neki "springtails", sa istoga foruma gdje si uzeo definiciju samo pasus poviše kaže i: "This is caused by over-watering your plants and forcing your growing medium to decompose and encourage the reproduction of springtails". Stvar je jasna, zemlja je ok a ti smiri vodoliju u sebi. Pozdrav. :)

edit: Generalno, mislim da nikakve bube, pa ni one najbezopasnije, u malim zatvorenim prostorima poput većine naših growboxa nisu dobre i lako se otmu kontroli. Do sada se nisam susreo sa tim "springtailsima". Iako vjerujem da nisu štetne i da su pokazatelj "kvalitete" zemlje, ja bi radije da ih nema. Hoćeš li samo promjenom zemlje bez promjene navike prezalijevanja nešto postić? Iskreno - ne vjerujem. Sretno dalje.
 
23.02.2012
29
0
0
33
Hvala na savjetima, Power mislis da nebi mogli vise u ovoj zemlji nastaviti sa manjim zaljevanjem naravno, presadivanje neophodno?
usrname mozda je tako, ali oni su bili u zemlji i prije mog prvog zalijevanja, koje je bilo negdje 5 dan ako se nevaram.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.462
3.198
Bekaa Valley
Supreme je napisao(la):
Neznam kako se zove ali nije nista posebno ...

vidi frend, ako ti kazes za zemlju da nije nista posebno onda bih ti toplo preporucio d potrazis nesto posebno, terrabrill, terramaga,composana... i da svakako ostavis da se supstrat osusi pre narednog zalivanja, da se bas osusi tako da se zemlja na povrsini odvoji od posude... ne bih puno pametovao, evo moja biljka je starija 2 dana od tvoje i zasadjena je u terramagmi, pa proceni razliku



u pitanji je nebula od paradise seeds

edit:

evo moje i tvoje biljke istog dana, 28.01.
10mlun5.jpg


a evo ih danas
2iqelgh.jpg


prebacio sam u dnevnike uzgoja, nadam se da necu morati kasnije u nezavrsene
u svakom slucaju mislim da moras nesto preduzeti, ilustrovao sam ti i mislim da ti je jasno da to prakticno kod tebe ne ide, jos si ti pod 250 a ja pod 150, sretno dalje
 
23.02.2012
29
0
0
33
Sad si me zbedirao totalno, hvala.
:) zjb se naravno, odlucio sam onda ovako, ove cu nastaviti u ovoj zemlji pa cemo vidjet kako ce biti jer nebi bas sad kupovao novu zemlju za ovakve zakrzljale kakve jesu, pa ako nebude nista od njih bacam i uzimam nove sa boljom zemljom.
 
23.02.2012
29
0
0
33
Ma nisam ozbiljno mislio, tako je kako je sad. Sam sam si to napravio, a kao sto sam i rekao jos cu ih ostaviti pa ako nebude islo bacam pa nove, meni je bitno da ja jedan grow odradim do ljeta dok ne pocnu temp.