2x600w hps

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
05.11.2015
34
6
8
34
Bok ekipa,

Oprema:
Nanoflux 600W 2x
600w hps agro 2x
prima klima
2 reflektora
filter zraka.

Unutra je 8 sjemenki posadeno.

evo kako to sad izgleda
yKCc6Wp.jpg


Grijalica
zrKVtbQ.jpg


Evo i vlage preko "dana",uskoro cu morat uzet i neki ovlazivac..
DuIm72w.png


jos me samo muci ovaj timer, ako neko zna da mi objasni kako ga postaviti?
ANUNnbe.jpg


kolika je najniza temp koja smije ic biljkama preko noci a koja najvisa preko dana?

ph se provjerava. i stavljam na 6.5

ovako to izgleda u boxu;
NeYoUOy.png


Jos samo folija dolje i par sitnica..
PlSzof8.jpg
 
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Prijatelju ta vata na kojoj su ti sjemenke MORA biti preklopljena i vlažna. Sjemenke moraju biti u mraku. Pročitaj ovo...
Digni te sjemenke sa poda i stavi ih na neki tanjur ili tacnu-pladanj, preklopi, namoči pa visoko na nekakvu policu jer je gore zrak topliji, a dolje hladniji.

Evo i vlage preko "dana",uskoro cu morat uzet i neki ovlazivac.
Za sada se ne zamaraj sa vlagom.

jos me samo muci ovaj timer, ako neko zna da mi objasni kako ga postaviti?
Neki dan sam ti dao link na bezbroj youtube videa gdje je u detalje objašnjeno kako se to radi. Pogledaj to i shvatit ćeš, a ako ne shvatiš, kupi obični.

Ugasi lampe jer one služe za uzgoj biljaka, a ti nemaš niti B od biljaka. Bezveze trošiš struju. Kada ti biljke niknu iz zemlje pališ lampu.
Reci koliko biljaka si imao u planu?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Za pocetak
https://www.vutra.org/threads/važno-kako-otvoriti-i-voditi-dnevnik-uzgoja.12626/

Pa onda
https://www.vutra.org/threads/vodiČ-kroz-unutraŠnji-uzgoj-prerađeno-2014.7897/


Nije mi jasno kako mozes krenut u toliki grow nepripremljen i nezainteresiran. Upalis 1200w i onda pitas kako se namjesti timer i kolika mora biti temperatura??? wtf.
Priprema i urednost/cistoca mjesta gdje se growa je vise od pola posla. Klijanje na podu gdje je hladno nije bas najbolja opcija.
Provjeravas ph za sto? Nema jos ni zemlje a ni biljaka. Das 250€ za prigusnice a ne znas ni koje si kupio(nanofLux ??)
....nebi htio prejudicirat ali ovo lici samo na.....sto prije sto jace sto vise trave.... ;)
Ako growas preko one stvari, bez volje i zelje.....radije nemoj ni pocinjat.
 

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.387
27.863
1.098
Trøndelag
zato fino treba napraviti jedan baner kao sto su ovi za sponzore i na njemu napisati dobro da se vidi, max 2x400w (ili kako se moderatori odluce) za osobnu upotrebu pa ce biti manje ovakvih situacija.

ja mislim da je 2x400w i vise nego dovoljno za bilokakav oblik uzgoja rekreativnog ili medicinskog.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bulletin and hazeri

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
vec je bilo to.
zato se je i reguliralo pravilnikom da se ne prikazuje vise od 10 komada odraslih zenki ili sto vec pise.
mozda nekome nejde pa mu treba 2x600 da bi izvuko 100g :D
tesko je watima regulirat vrstu growa....barem moje misljenje. 2x400w pa 36kom perpetual sog ili 2x600 sa 10 regularki ....pa ti sad vidi koji je rekreativan :) hhehe
 
05.11.2015
34
6
8
34
Ovako ekipa prva stvar razocarali ste me uzasno, imam bolesnog brata kojem treba hitno pomoc i odlucio sam pljunut za pravu stvar jer uisitinu mislimo na to kako se moze izljecit sa upravo ovim, neugodno vrlo najradije mi se ni ne nastavlja dnevnik, covjek uzme napusi se zaboravi u koji je kalic stavljena sjemenka i dobro mora ih stavit pod lampu zbog klice, pljunuo sam dosta novca pa nisam ni kvalitetnih 10 sjemenki uspio kupit a da ne govorim o jos par stvari poput ovlazivaca , 2 nova timera jer trenutno ne mogu razumiti ova smeca sa ebaya itd.. ako mi ne zelite pomoc u pocetku koji zelim da sto prije krene ujedno je to i razlog "nereda" ali jednostavno se sve ne stigne , a ja sam u nekih 2 sata citanja foruma naucio vecinu, npr danas se uredno spojilo potenciometar itd itd.. sve dolazi na svoje, kako je neko ovdje vec ranije rekao, box je gradiliste :)

ekipa ako ne mislite pomagat nemojte ni odmagat, stipa je izuzetak jer taj frajer konstatno odskace od drugih..
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Jos jedan razlog vise da ti grow izgleda ko operacijska sala ;)
Bolje izgubit 10 dana na pripremu i osiguravanje uvjeta za grow nego sve nabrzaka pa propadne i grow i sjeme i sve....a samim time ce bit posljedice po brata jer ce cekat ;)
Prvo se rijesi oprema i provjere temeperutre i ostali uvjeti....posude, zemlja itd....pa tek onda ide klijanje. Barem kod pocetnika.
2 sata citanja ti nece biti dovoljno da to odradis kako treba. Prolistaj 5-6-7 dnevnika unutrasnjeg uzgoja pa ce ti biti puno toga jasnije.
Evo ti moj dnevnik pa pogledaj prve 2-3 stranice i opremu i pripremu.
https://www.vutra.org/threads/blue-thai-og-kush-600w-stipe.14855/
 

Maksimilijan2

Aktivan Član
10.02.2015
253
412
63
ja sam čitao forum ko lud i opet kad god šta treba da napravim ja ne znam, pa piči na forum šta ovo, kako ovo...da nije ljudi koji imaju volje i strpljenja za objasnit ne bi ništ ubrao, a i ovako sam loše prošao zbog hebene pljesni
 

Secerko

Banned
Banovan
14.12.2014
46
44
18
35
Ja 10 godina ucim o travi i jo ne znam sve a gdje 2 sata da sam enst cito,al da ne spamam.Cuj sta ti decki kazu,listaj sve te dnevnike unutrasnje,gledaj setup kako ide,gnojenja,vaznosti i faktori growa.
Npr.vaznost tocnog ph vode
tocan raspred gnojenja
razmak izmedu bilja i lampi
ventiliranje ti je takoder kljucno ako hoces dobar i kvalitetan urod
mogucnosti tvoje genetike
i gomile gomile gomile.....
Moras naucit,nece ti niko growat kroz internet da ti pise doziranja i slicno,jer dolsovno to nema smisla,ako ne naucis sam neces nikad ni naucit,a tek kad naucis i napravih cvjet visokog kvaliteta za ulje,onda mastaj o proizvodnji ulja.
Sad se uhvati kako razvit korijenski sistem u ranoj fazi,koristi enzime i bakterije ne samo nutrijente,kad ti prode ta faza mozes krenit sa treninzima,i kad navuces odredenu velicinu biljka i kolicinu grana prebacujes fotoperiod na 12 12 i teras ih na cvijetanje.
nisam nigdje vidio kakva gnojiva planiras koristit,po meni najbokje za tebe je Hessi starter kit jednostavno imas i bazu za vegu i bazu za cvijetanje,imas root complex,enzime,boost,i p+.
550kn u smart shopu a mos i narucit ak znas pa izade mal jeftinije.
ako te sta zanima i trebas daljnje upute ukoliko je to grow za medicinsku uporabu mozes me kontaktirat porukom ako te sta zanima.Jer dugo vec se bavim ovim i ljecio sam neke ljdue sa uljem i sam sebe sam izljecio tako da to nisu neke prazne price.
I da sta ti je bratu od cega ga ljecis?sa odredenom diagnozom mozes i pronac bolje genetiku za njegovu bolest.
AKo ima neki kancer jel iso na kemo?koliki su mu markeri?Kakva mu je prehrana?Jer se ljeci sa bilo kakvom kemijom ili nekom drugom alternativom?
ima diagnozu cega?
Ovdje ce ti svi prika pomoc ako ti to treba,dobit ces ljek i krenit ces sa tretmanima.
I da ukoliko si negjde(ako jesi)ilegalno kupovao ulje da ljecis brata etc..
Svat ta ulja se prodaju na trzistu kao visokokvalitetna a pola tih ljudi ni ne zna to kuvat pravilno.Ili ti doslovno ubace neko smece od travze,il im izgori ulje il ostane otapala,pa se ljudi pitaj na sta sam ja dao 500e za 10ml jer tolko je cjena trenutno tu u mom gradu.
Nit ljeci nit ist,znaci ako si uzimao ulje imas jednostavan test kako da skuzis kolike je kvlitete.
DOslovno uzmes papir i namazes ulje tankim sloje,ukoliko je zltne boje onako sjajne sa suncu ima odsjaj onda je vjerovatno cisti,ali ako ima smede crne zlenkaste crvenkaste vec je onecisceno sa necim.
 

Brkato Prase

Mali covek sa velikim stomakom!
08.09.2015
262
519
93
Darkwood
Zdravo!

Druze nemoj odmah da se ljutis na ekipu jer svakodnevno se registruje puno ljudi koji hoce nabrzaka, naj bolje i naj naj a ne zeli se potruditi i skapirati cak osnove, a malo od njih slusa "ekipu" sta ima da kaze pa moderatori moraju da jurcaju i brisu, opominju, odgovaraju, baniraju, i slicno umesto da se fokusiraju na ono sto je sustina foruma, growanje i podela iskustva te sticanje novog znanja.

A nije to tako tesko kao sto izgleda ako postujes neke zadane smernice.
Moj savet(ako mi ne verujes pogledaj moj prvi indoor koji je u toku i uveri se u moje metode)

Uzmi olovku i papir i otvori sledeci link a to je vodic kroz unutrasnji uzgoj:

https://www.vutra.org/threads/vodiČ-kroz-unutraŠnji-uzgoj-prerađeno-2014.7897/

Skini prvih 6-7 vodica u PDF gde je sve podeljeno u sekcije.
Zapisi osnovne stvari kao sto idu redosledom.
Sve sto ti nije potpuno jasno potcrtaj te ili uposli Google pa pronadji informaciju za par sekundi ili trazi po forumu gde se takodje za par sekundi moze naci bilo koja vezana za growanje.

Odprilike ovako neki mali dnevnik..

1.Nabavka semena: koji strainovi daju najvise CBD I CBN(ako ne znas procitaj obavezno sta je Cannabidiol i Cannabinoid)
2.Faze i ciklus growa.
3.Klijanje i germinacija menki traje od 2 dana pa do 7.
4.Seedling faza ili ti tek izasla biljkica i rana vege faza(ne zalivati previse i obavezno visi % vlaznost vazduha) i traje 6-15 dana.Obavezno podesiti PH vode jer je biljcica veoma veoma osetljiva na svakakve sokove pa cak i malo jaci PC vent moze spaliti listove ako je preblizu.
6.Vegetacija, trening, topiranje, vezivanje..sto duze u vegetaciji to bolji i visi kvalitet i kvantitet.
Neki minimum je 40 centimetra i najmanje 6 para velikih listova.
7.
8.
itd.
Nadji nekog starijeg clana koji ima veoma uspesne dnevnike(mogu da budu neki od mentora mada nije nuzno) i procitaj sve njegove dnevnike.
Imas na netu pregrst knjiga u pdf formatu, jako kvalitetnih.

Evo mali doprinos od mene da ne kazes kako te ekipa razocarala :)
p.s
Cudno mi kako nisi uspeo da skupis 30 eura za paket regulara ili fem a kupio si takvu skupu opremu.
Uostalom takve stvari navode i mene da pomislim da je ovo cist komercijalan grow, a ne medicinski ili za licnu upotrebu.
A tek kakav ti je sajt..
Nadam se da ce ti sledece fotke biti sajt sredjen :)

Uzdravlje!