JackHerer x2, WhiteWidowBig Bud, 2 Nasumicne Zenke. 600w HPS/MH By Lego_96

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2015
83
40
18
28
Pa ovako: box je 185 visine I 150x150... Tako da su sad sa saksijama na nekih 70-80cm ima tu jos metar... A meni se Ne zuri, nikako nego nisam radio nikakav trening sem topiranja pa nekako su neobuzdane. Sve u svemu bacam neku fotku nocas, ako Ne sutra pa brate power ti oceni...
 
04.08.2015
83
40
18
28
OK. Sad sam vec nervozan 2 nedelje sam drzo krompire, prsko raznim glupostima, koristio hemiju neku koju sam uzo i danas opet vidim fungus gnata kako leti po boxu. Predpostavljam da mi se zato bilje rastuzilo... Inace razmisljo sam, o nekoj idei pa pre nego sto pocnem sa svojim glupostima reko da je podelim sa vama. Rece mi tetka kad sam joj objasnio problem... Da je ona imala nesto slicno sa paradaizom, paprikom... Zena kaze da koristim celicnu vunu tip 0000 najfinija sto moze da se kupi. Ima da se kupi na parcice kao tepih, stavim na povrsini zemlji i oko biljke. Svako djubre koje proba prici zemlji ili izaci iz nje biva poseceno na 200 razlicitih delova u nezamisljivoj agoniji. To i trazim! Mnogo me nerviraju! Moje pitanje je kada zalivam verovatno ce vremenom vuna zardjati, da li ta rdja smeta biljci, i da li ce smetati ta vuna uopsteno?? Ako ne mislim da mi je to resenje muka.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Ipak sam odlucio staviti je na 12/12 pa nek ide zivot, proracuno sam odprilike koliko mesta imam. Dosao sam do zakljucka da je jedna na 80+cm sa saksijom ne bih da dolazim u situaciju da mi udaraju u lampu. Gledam ovako ako ih bacim na cvetanje da ce pred kraj biti na oko 130-150cm sa saksijom i to mi taman ostavlja da razmah od vrha i lampe bude na tih lepih 30-40, bez guzve da ih ne izgorim. U pocetku sam imao problem sa hladnocom, onda pretero sa izolacijom 5cm stiropor svuda i sad imam problem sa toplotom.:( Zbog toga ne cu vise cekati jer mi je temperatura u hladu 26-28 kako kad pa predpostavljam da je na vrhovima oko 30-32. Narucio jos jedan vent pa videcemo. Hteo sam baciti neke slike davno ali komp mi je u haosu instaliram novi sistem vec evo 3 dana, a na fonu mi katastrofa za kacenje, nece ne znam sto. Inace trebo bi biti gotov sa kompom veceras, danas ne radim tako da bacam neke fotke na ocenjivanje. :confused: Inace primetio sam da im Fungus gant-i ne prave toliki problem sada. Ako ih ostavim i nastavim po starom, krompiri malo deterdzenta i te fore, cisto da ih kontrolisem oce smetati za cvetanje????
 
04.08.2015
83
40
18
28
Pa prijatelji evo par fotki dan pre 12/12 rezima svetla. Meni za dva meseca deluju male ali to krivim na neiskustvo i MRTVE FUNGUS GNATE-E. Jedna je i dalje unistena, probo sam sve sto znam ali joj ne ide dobro. Da imate predstavu: najveca je oko 55cm a najmanja 42/3cmm. Meni sem izuzetka jedne deluju zdravo, sobzirom ko ih gaji i sta su sve prezivele. Voleo bih cuti sta treba dodati, smanjiti, uciniti...
Evo linka galerije pa ocenite.
http://postimg.org/gallery/dj68y1ug/
 
04.08.2015
83
40
18
28
Pokusao direktno, smanjio velicinu, uvek mi kaze da je slika prevelika iako kod mene na kompu velicina fajla primer 1,6mb. Mozda je bilo do kompa sada sam ga sredio i nadam se da ce uspeti. Ako ne zao mi je ali ne mogu jednostavno nece. Ne vidim ni ja probleme, jedino sto mi je cudno to da opet ima gnate ali nemaju nikakav uticaj na biljku... Cudno mi samo zato sto pre su ih bas maltretirali sad ih ima ne puno ali dovoljno da me nervraju, a biljke ih totalno ignorisu...
 
04.08.2015
83
40
18
28
Razmisljo sam, posto mi rece covek power da su prvih par nedelja cvetanja u sustini rast... Da li da u tih prvih nedelja djubrim sa Terra growom I dalje. Ili da odma krenem bloom? Nekako mi deluje logicno ako je u pitanju rast da ih hranim suplementima za rast:bocni::
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Tom logikom sam i sam gnojio s vega gnojem i previše N na početku cvatnje rezultiralo je tamnim lišćem kojem je dugo trebalo da dobije zdravu boju. :bocni::
 
04.08.2015
83
40
18
28
Dobro onda I onako vec vuku na tamniju stranu, tako da bi to bilo u sustini za mene mozda I gore. I da hteo sam jos nesto, poceo sam pre 3 nedelje cupati lisce sto je preveliko... Kao rezultat sam manjim granama omogucio vise svetla, sada vise lice na glavni top koji je na vrhu. Koliko vidim odgovara joj do sad... :banana_rasta: Da li ce joj to smetati u ovom period? Stvarno svaka cast forumu, da se nisam obratio expertima ko znam da li bi doso do cvetanja...:thumb:
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Fotke fale, pogledaj temu lolipop, pusti ih dva tjedna i onda akcija temeljita. Ima i filmova.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Izvinjavam se unapred na glupom zahtevu. Pretrazio sam dobar deo foruma i ne mogu da nadjem nigde (ne znam zasto) temu diretkno vezanu za lolipop koju mi je preporucio 1310... Ubi se trazeci ali prosto nisam nabaso na nju. Pokusao sam na drugim forumima ali kad krenem da citam sta ovi amerikanci pricaju smuci mi se zivot, svako ima neko svoje znanje i teoriju... Moze li mala pomoc, neki link uput bilo sta... Siguran sam da bi neko od urednika znao, pa ako nije problem. Unapred hvala.
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Lolipop je odstranjivanje grana i lišća krenuvši od dna biljke prema gore.Tako ocistis jednu trećinu biljke do kojih ne dopire dovoljno svijetlosti,a sve kako bi gornji dio biljke dobijao više hrane i energije.Jer nema potrebe da se hrani taj dio biljke koji neće dati pun potencijal.Radis ga pri kraju vegetacije do drugog,treceg tjedna cvjetanja.Nadam se da sam pomogao.Slike govore tisuću riječi zato se potrudi staviti slike.:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
04.08.2015
83
40
18
28
Aha... Sada kapiram, u sustini mi nije bilo jasno vreme u kojem se primenjuje. Tako da mi to dodje idealno. OK, imam slike koje mogu postaviti, ali Ne vidi se dobro zbog HPS-a. Tako da cu sada kad budem dosao sa posla, pre da krenem u drugu smenu okaciti neke bolje fotke uradjene van boxa.
 
04.08.2015
83
40
18
28
Evo fotografija i to dosta sa vise strana... Cisto da se zna ove van boxa pocinju tako da je prva WW, druga random, a poslednje dve biljke su JH, svaka je uslikana po 3,4 puta a pre toga ima 1,2 slike kad su u boxu cisto da imate uvid svega... Pokusao sam direct na forum, sliko sa aparatom, posle nekim sugavim telefono i na kraju mojim telefono...vidi se razlika kvaliteta slika, osvetljenje je losije, sta cu podrum:( sa 3 razlicita uredjaja slikano i mala velicina fotki i nece direkt da postavi na forum i gotovo. Kompjuter mi je tesko sra*e i jednostavno nece. Izvinjavam se sto cu vas saltati sa sajta na sajt ali stvarno je los pc uploda fotke evo od 15:20 i sad je gotov, kasnim na poso zbog njega:mad:. Inace malo plavetnilo i tamnina listova je do osvetljenja, ovo im je 4 dan od 12/12 lampa je na 35cm i manje, ubacio sam dodatni vent kod topa pa toplota nije problem. Zalivam svaka 4-6 dana kako kad. I za par dana dobijaju prvu dozu terra grow, posladnja doza im je bila 1,2ml u 1lvode, tako da sam sada razmiljo oko 2ml?? Moze?? Ph zemlje je na 6.6 kako kaze ph metar a zalivam cesmovacom. Temp danju ne predje 28 vlaga 54% dan i noc, a temp nocu dodje do 18-20. Evo link za galeriju: http://postimg.org/gallery/2qpjs6as8/
Tako da ljudi recite sta mislite da se doda, oduzme, kritike, saveti (moze i koja pohvala ako sam zasluzio:p) Nema sta dalje, potrudicu se da bude vise fotki u buduce, a za sad ne moze direkt na forum dok se ne snadjem za neki bolji pc. Peace
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310
04.08.2015
83
40
18
28
E pa onda kul. Bas mi drago kad cujem da su zdrave.:banana_rasta: Sada sam shvatio da sam trebo neki trening ali sta je tu je... Sledeci grow cu se potruditi mnogo vise oko trening I napredovanja tehnike. Samo sto se tice klime pokusavam da spustim vlagu ispod 50 ali Ne ide, podrum je to. Zato ubacujem za par Dana jos jedan mini vent da regulise bolje. Inace evo I ja da dam neki savet ljudima: ova biljka sto se isusila I izduzila tako.... Jedino se razlikuje po zemlji, nije bilo light mixa, pa sam uzeo normalno mix za nju. Doso sam do zakljucka da je textura mnogo losa I da zadrzava mnogo code, a slaba drenaza... Davi koren biljke, to sam zapazio po intervalu susenja, treba joj duplo vise I mnogo ima potencijala za budj, previse tresetnice. Pa eto da znate I od mene nes. Ako koristite plagron zemlju zeleno pakovanje... Obavezno u to perilit ostalo je u redu samo taj mix je previse gust za koren, okreno sam saksiju, malo kopo I video da truli.... :bocni::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310