JackHerer x2, WhiteWidowBig Bud, 2 Nasumicne Zenke. 600w HPS/MH By Lego_96

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.08.2015
83
40
18
28
Zemlja: Biobizz Pre-Mix 50l
Seme: 2 x Jack Herer, White Whidow Big Bud, 2 x Poklon semena 100% zenke vrsta nepoznata. Naruceno seedsman.com
Setup: U pitanju je homemade box koji sam napravio od drveta dimenzija: 1,5x,1,5m visine 185cm. Unutrasnjost boxa je mylar folija, a sa spoljne strane je izolovan sa stiroporom 5 cm debljine. Smesten u podrumu.
Osvetljenje: se nalazi na sredini boxa, visina se naravno podesava. U pitanju je 600w Lumalux HPS, za cvetanje 600w Sun Master MH za vegetaciju.
Vazduh: 2 najobicnija ventilatora za wc, jacine 275m/h. Sluze samo za protok vazduha kroz box podesena na odredjeno vreme za odrzavanje temperature.
Usisni vent: Prima Klima ventilator sa 400m/h Carbon Filter Ventilator sa 2 brzine 360-400m/h.
I kao dodatak za regulisanje kolicine vlaznosti u prostoriji Ultrazvucni katjon raprsivac, podesen na timer za regulaciju vlage.
Djubrivo: Terra bloom 1l i Terra grow 200ml.
I sva dodatna oprema koja se toliko i ne spominje ph testeri, timeri...
 
04.08.2015
83
40
18
28
Hvala brate,Sad cu dodam jos sta toga samo da slozim u glavi i par slika. Pozdrav

Evo par slika za izgled boxa... Potrudio sam se nemojte biti brutalni xD
 
Poslednja izmena od urednika:
04.08.2015
83
40
18
28
M ne znam sto prijavljuje da su prevelike a na minimalno su formatu... Ne kapiram sad opet kombinujem mnogo me nervira. A i imam par pitanja oko rasta koje ne mogu da objasnim a fotke bi resile sve...
 
04.08.2015
83
40
18
28
Ok... Snaso se, a sad par komada od mojih lepotica stare su 3 nedelje, i ne izgledaju lose... Mada, pojavilo mi se malo zutih listova na 3 od 5 tacnije prva dva lista koja su imale su skroz pozuteli... Predpostavio sam da su potrosile sve vitamine u zemlji i dodo ima malo djubriva 1/2 od preporucene doze za pocetak. Proslo je 4 dana od toga i dalje se nisu oporavile. Ova sto je bila najnaprednija je cak sada gora ne znam zasto, opusteniji listovi, malo drugacija boja, a i dalje zutilo stoji. Moje pitanje je da li je to normalno i koliko vremena treba biljci da se oporavi ako je da kazem " zagladnela" ???

Ma rade ventovi posao unutra je uvek od 25,5 do 29 stepeni ali uvek. A vlaga 50-70%, mogu je podesim zbog aparata koji sam kupio. Tako da je ok...
 
04.08.2015
83
40
18
28
E to sam hteo da cujem... Znaci previse vode... OK. Hvala sto se cimas inace znam da te smaram ali nov sam... Oprosti. Peace, Respect.
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
Sve dobro izgleda.Box,priprema :thumb:
Nego,de ti to fino presadi u finalne posude.Smanjit ćeš interval zalijevanja,biljka ma će to goditi,krenit će.
Možeš i izvagati ne zalivenu posudu... čisto da znaš koliko je teška žedna biljka ;)
Nemoj ih par dana zalijevati jer u zemlji koju ćeš staviti ima vlage dovoljno za taj start u novim posudama.
Folijarno možeš poprskati biljke vodom ali kad se ugasi svjetlo.Gnojiti nemoj prvih 20-tak dana.
Ispočetka nemoj puno vode sipati u zemlju nego prati temperaturu,vlagu i stanje listova. Svjetlo na 40 tak cm od biljki,senzor temp/vlaga u visini posuda,malo ga prekriješ sa nečim da ga ne tuče direke 600w :)

Smanji slike na fotoaparatu ili s čime već slikaj i upload direke na Vutra.org.
Olakšat ćeš i sebi i nama ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mtran and hazeri
04.08.2015
83
40
18
28
E vidis svetlo ne gasim... Sto se tice presadjivanja to cu uraditi samo sam mislio da im dam malo vremena. Svetla mi rade 0/24 zato sto je to podrum, ako ugasim svetlo temp drzi par sati zbog dobre izolacije ali posle pada cak i na manje od 10. To sam skapiro 3-4 dan da se desava ako ne radi svetlo postoji prevelika razlka temperature. A ovako samo ukljucim ventove i drzim uvek istu temperaturu. Mislio sam grejati podrum necim ali sve je bilo skuplje i komplikovanije od toga da samo iznivelisem lampu sa protokom vazduha. Kasnije cu grejati ceo podrum, jer nebitno kako je napolju dole je uvek 8-12 stepeni... Ali uvek, star podrum xD Sto se tice svetla sad je na 75 cm od biljaka ( nzm da li da ga priblizim) i da zasto prskati biljke kada je iskljuceno svetlo? Jel ima stete ako je ukljuceno??
 
04.08.2015
83
40
18
28
Ok, ne znam vise glava me boli! Ne kapiram sta mi se desava krenuli novi cvetovi da zute od sredine ka kraevima, a stari imaju iskrivljen vrh ka desno. Da stvar bude ludja iz nekog razloga novi mali list koji je na JH ima RUPU na sredini i raste normalno a u boxu ni traga ni glasa od insekata a list ima RUPU! Ne kapiram sta mi se desava!
 
04.08.2015
83
40
18
28
Evo mene opet sa problematikom: Presadio moje dame lepo u vece saksije 5l, isti dan kad rece covek VenloNL, naravno bio u pravu korenje obislo tri kruga oko saksije i place. A sada sam ukapiro koji mi je problem svo vreme. Imam neke male bube jedva da se vide kao mravi sa krilima vido sam njih 5,6 tek kada sam stavio one neke lepljive podloge zute i zelene. Ovi se okomili na zutu ko besni, nego predpostavljam da su to one bube (koliko sam procito) koje lezu jaja na povrsini zemlje u saksiji, odrasli se ne hrane biljkom ali larve korenjem.... Ne znam tacan naziv, video sam da je jedno od resenja pustiti zemlju da se osusi i povecati ventilaciju tako da sada dva mala venta rade 0/24, usisini vent na max brzinu... i jos jedan mali vent da mesa vazduh dodat u box. Moje pitanje je kako da se ja njih trajno resim zna neko tacan naziv sredstva??? I koliku stetu mogu zapravo da mi naprave, moram da pitam jel na nekim listovi i dalje zute u novoj zemlji a na dve imam neke braon tackice, slabije rastu a novi listovi zute od sredine ka krajevima, stablo postaje svaki dan sve vise braon. A nisu zalivane od nedelje, a ove sugave bube nikako da odu vec jednom svaki dan kad otvorim vrata prolete 5,6 pored mene, a da ih ne trazim ne bi ih ni vido. Roman gotov, hitna situacija molim vas neka pomoc, unapred hvala.