3x White Widow Auto (ghs) Mh 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
24.11.2014
61
58
18
Semena 3x White Widow Auto (ghs)
Box napravljen od kutije,1M x 1M ,alu folija i otvor za ventilaciju
Zemlja Florabella i domaci humus
Sijalica Mh 400w Philips
Reflektor neki nemacki
Ventilator kucni podesen na najslabije
Vlagu stvara mokar sundjer i posudica sa vodom
Ventilaciju sam improvizovao od kesa tako da sa tavana duva u box
Saksije precnika 19 cm,s'tim sto cu ih presaditi u velike cim malo ojacaju.

Dve biljkice fino napreduju dok je jedna imala problema ali verujem da ce se pokrenuti,napravio sam dosta gresaka prvih nekoliko dana,nisu imale vlagu dovoljnu,ventilator sam tek sinoc prikljucio i odma se vidi da im prija.18H su pod svetlom 6 mrak,temperatura 24 a u mraku oko 17,zalivam obicnom vodom sa cesme svaki drugi dan sto je mozda mnogo ocekujem vasu sugestiju,voda je sa cesme koja je odtojala par dana,kako da prilagodim vodu da bude pravi ph ? Znacio bi svaki savet

5 dan
Fotografija0808.jpg
 

Prilozi

  • Fotografija0803.jpg
    Fotografija0803.jpg
    260,5 KB · Pregleda: 140
  • Fotografija0819.jpg
    Fotografija0819.jpg
    428,4 KB · Pregleda: 137
  • Fotografija0809.jpg
    Fotografija0809.jpg
    329,2 KB · Pregleda: 141
  • Fotografija0815.jpg
    Fotografija0815.jpg
    387 KB · Pregleda: 146
  • Fotografija0816.jpg
    Fotografija0816.jpg
    429,1 KB · Pregleda: 139
  • Fotografija0807.jpg
    Fotografija0807.jpg
    323,6 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena od urednika:
24.11.2014
61
58
18
Molim pomoc ,izgleda da mi biljkice slabo napreduju,takodje ovi okrugli listici se pod reflektorom savijaju da li je to normalno?biljke toliko ujutru izgube onu zelenu boju da moram da ih zalijem, video sam da neki od vas stavljaju limuntus u vodu da spusti ph, zanima me da li je jedna kesica previce na litar ipo vode? juce mi je rikno ventilator jos nisam nasao zamenu,u problemu sam,molim za savet kod ovih pitanja,pozz. danas im je 9 dan
 

Prilozi

  • Fotografija0821.jpg
    Fotografija0821.jpg
    426,7 KB · Pregleda: 142
  • Fotografija0825.jpg
    Fotografija0825.jpg
    314,9 KB · Pregleda: 137
  • Fotografija0828.jpg
    Fotografija0828.jpg
    377,7 KB · Pregleda: 133
24.11.2014
61
58
18
hahahha jok :)

udaljenost od biljki 60 cm,e da takodje ti mali listici pod reflektorom kao da na samim krajevima sagorevaju i ujutru ostanu oziljci ili opekotine,obelezio sam na ovoj slici crvenom bojom
 

Prilozi

  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    609,1 KB · Pregleda: 98
Poslednja izmena od urednika:

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Zdravo druze,evo i ja pratim pa ako mogu biti od pomoci samo reci.Ono sto sam ja primetio prvo je da ih cesto zalivas,nisi napisao koje su ti zapremine saksije ja bih rekao da su od 5l,mada uzmes metar i izmeris duzina x visina x sirina i eto ti zapremina.Ono sto ti je tarzan rekao priblizi reflektor,i pokri snecim taj krov da ti cuva toplotu dok ti biozice spavaju jer razlika izmedju dana i noci nesme da ti bude vise od 10 stepeni cak je u to puno ali eto kazem ti to zato sto vidim da nemas bas idealne uslove.Vodu koju koristis ne treba ti ostajati par dana,dovoljno je dan pre da je spremis i moji ti je savet obavezno da je prokuvas i da regulises pod hitno PH vrednost vode makar sa onim papiricima koji ti nisu skupi gledaj da ti je za pocetak PH izmedju 6-7 i bice sve ok,imas cak i sredstvo za skidanje ph vrednosti koje ti takodje nije skupo pa ti moze pomoci.Mada ide i sa limunovom kiselinom i sodom bikarbonom,obavezno vodu promuckaj pre zalivanja da malo oslobodis kiseonik prija korenu.Eto nesto grubo sam ti napisao a imas kod mene u dnevniku detalje pa prelistaj malo,sve u svemu pozdrav i sretno.:rasta:
E da ako mislis da priblizis svetlo obavezno pojacaj ventilaciju u boxu pogotovo odvod toplog vazduha to ce ti pomoci da priblizis svetlo,inace ja licno nevolim i nepreferiram te reflektore koje imaju ujedno i prigusnicu u refletoru jer dodatno greju box sto onemogucava kontrolu temp i vlage koju isto moras dovesti u neku razmnu granicu makar da ti je vlaga oko 5o u vegetaciji, generalno svi mi koji nemamo ovlazivac vazduha kuburimo sa vlagam ali eto trudimo se da damo neke optimalne uslove uzgoja.
 
Poslednja izmena:
24.11.2014
61
58
18
Evo izracunao sam,dve saksije od 7 L i jedna od 12 L, Da reflektor dosta zagreva box ,da li je previse vlage to sto stavljam vlazan sundjer i posudicu sa vodom ? temp u boxu je 24, sta mislis o ovom rezimu Svetlo od 20h do 10h am, onda ih stavim na prozor 2-3 sata i posle idu u mrak do 20h,najvise me brine sto ujutru izgube boju,kao da oslabe,takodje ovi mali okrugli listici se savijaju i na samim krajevima gore i cepaju se,da li znas zbog cega?
Hvala na ovom opsirnom odgovoru,pogledacu tvoj dnevnik pa cu primeniti kod mene