3x White Widow Auto (ghs) Mh 400w

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Vidis kaze ti kolega Tarzan dobro,pusti to cimanje biljke tamo vamo brate,nemas neki ucinak tu a bezveze je stresiras pusti je da miruje.Ako mislis zbog racuna za struju da ces tako nesto dobiti to su sitnice koji kilovat gore dole ne pije vodu.Ili ih ostavi na rezim 12/12 ili im daj minimum vege 16/8 ako vec hoces nesto rentabilnije da prodjes,automatici vole svetlo mislim generalno biljkama treba vise svetla u vege ali eto hajde da se pozabavimo problemom i nadjemo neko resenje.S obzirom da ti je rasveta 400w ja bih stavijo na min 16/8 kad spazis da lagano prelaze u cvetanje ti prebaci na 12/12 recimo od 21h do 09h,uhvatices tako jeftinu struju i mirno more svima.Sto se tice vlage kazes sundjer i posudicu,brate ja stavljam veliki peskir u posudu od 3 litre i sve to nekako nabijem na ventilator da duva po njima i opet kuburim sa vlagom,tako da sam zakljuci.Cak znam da ubacim i limenku od nesa od 250g vrelu vode da bi isparenja digle vlagu,mada na tu tvoju temperaturu od 24 stepenu trebalo bi teoretski da si u nekoj granici od 40% i to je malo mada i sve ti to opet zavisi od temperature u prostoriji u kojoj je boks i kad sagledas stvari opet se vratis na pocetakKao sto ces i sam zakljuciti mnogo faktora uticu jedno na drugo i sve je to tako povezano da je to bruka. :puuuh:::spliff:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Martic92
24.11.2014
61
58
18
:sun2: Oki ,drzacu ih od 20h do 12,necu ih pomerati,sto se tice vlage razumeo sam da je ovo malo i da moram povecati,a ja se istripovo da im je previse,procitao sam da automaticima u fazi cvetanja ne mora da se smanjuje osvetljenje? takodje sta mislis kada je najbolje poceti sa hemijom s'obzirom da mi biljkice slabo napreduju :watch:
 

Tarzan

Aktivan Član
31.05.2013
3.999
6.426
298
109
The Mighty Jungle
pa kad je tako, procitaj malo i poslusaj koji savjet i bit ce kako treba..

btw nema "drug i ja"

"Nemojte pisati u množini, forum je mesto za pojedince koji uzgajaju samostalno i za svoje potrebe."

a i nije ti pametno s nekim dijeliti ovaj hobi ;)
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sto se tice djubriva to je vec neka druga prica,opet ti kazem mnogo faktora utice i na samo djubrenje i perijod istog,jer u odredjenjom perijodu biljkama razlicito pase NPK ,znam ja da je smor citati sve to ali jbg moras sesti kad nadjes vremena i lagano prelistat forum.Ovde imas sve bukvalno.Zato ajde polako i temeljno kreni redom to je za tvoje dobro i tvoje cure,sto im bolje pruzis to ce ti vise vratiti.Tamo gde zapnes pitaj,nije neka matematika i ne igra se sah ovde pa da neces ukapirati,samo polako...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Martic92

klarica

Hydrobitch
Poznanik Foruma
02.10.2014
186
987
93
Green Heaven
Nisam ekspert ali svejedno da prokomentiram :)

Ne budi škrt, biljčice će te nagraditi dobrim dimom ako odlučiš malo uložiti u opremu. :) Za početak si sa e-baya nabavi PH metar, zbog tih 7€ nećeš propasti, drugo, ostavi biljke na miru, gledaj ih i divi im se, pričaj sa njima, pjevaj im, voli ih... i vratit će ti tu ljubav višestruko.

Ne gledaj toliko vlagu, za sad dok su biljke male ne moraš razmišljati o tome, kad procvjetaju tada ćeš imati dovoljno brige oko vlage pa nemoj trošiti energiju na to :)

Dakle, vodu pusti da odstoji 2-3h (sav klor ispari do tada) reguliraj ju sa limunskom kiselinom, octom, solnom kiselinom, PH- čime god... Pogledaj si link koji ti je @Bizzzo linkao ( https://www.vutra.org/threads/ph-metar-bez-ph-metra.13410 ) i ne zabrinjavaj se oko baby listića... ionako nemaju svrhu nakon što biljka izbaci pravo lišće.

Take it easy i uživaj... i još nešto - rješi se "druga" iz ove priče... growaj sam za sebe... Jedan uzgajatelj osoba, dva su po zakonu kriminalna organizacija što znači i puno veću kaznu.

Growaj i uživaj! :) K.

EDIT: Pratim! :watch:
 
Poslednja izmena:
24.11.2014
61
58
18
Najteze mi je da ih ostavim na miru,stalno mislim na njih,ponekad se probudim nocu samo da bi video da li su dobro ususkane :gled: necu ih smarati vise, u petak cu pogledati da nadjem ph merac,ovog ortaka ne mogu da se resim cimeri smo,razumem tvoj savet,i dvoje je previse ali izguracemo,ovih dana cu izbaciti slike pa ocekujem komentar,hvala ti na podrsci ;)
 
24.11.2014
61
58
18
Pooz ljudii,evo da se javim , desile su se neke ne predvidjene okolnosti da ne objasnjavam u svakom slucaju reflektor ne mogu vise koristiti u stanu,bas sam se izbedacio,e sad zelim vas da pitam da li mogu biljoze izgurati do kraja uz malo hemije? evo slike od pre par dana
 

Prilozi

  • Fotografija0892.jpg
    Fotografija0892.jpg
    353,2 KB · Pregleda: 99
  • Fotografija0893.jpg
    Fotografija0893.jpg
    333 KB · Pregleda: 87
  • Fotografija0895.jpg
    Fotografija0895.jpg
    349,8 KB · Pregleda: 88
24.11.2014
61
58
18
pa da, ici ce sporije ali nista je ne sprecava da poraste,e sad sta ja gubim ovako bez reflektora osim vremena ? stavljene su na osuncano mesto i temp. je u normali 24c-17c
 

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Reflektor je jedna od najbitnijih stavki, ne bi ljudi vjerovali koliko je reflektor zapravo bitan. Nego, što bi pa ne možeš reflektor više koristit? (možda si već napisao al ja ne vidim)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Himalaya