AK48, 400W HPS - prvi grow @yusername

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Pozdrav ljudi!
Prije svega upućujem zahvalu ekipi koja vodi i aktivno sudjeluje na ovome forumu i nesebično dijeli stečeno znanje sa nama učenicima. Hvala od srca.
U ovo sam se upustio prvenstveno iz medicinskih razloga jer sam depresivan i patim od tzv socijalne fobije (mogao bi o tome do sutra.....) 1g razdijeljen u tri frulice dnevno mi riješava gore spomenute probleme, a apaurine (normabele) više odbijam trošiti.

Od opreme imamo:

Sjeme: AK48 fem od Nirvane (klijavost 3 od 5 - plan je bio 4 u box)
Lampa: 400W HPS Sunmaster - dual spectrum.
Box: 1x1x2, iverica, obložena armiranom alu folijom (parna brana za krovišta, zidove....)
Posude: kante od boje 3x35 lit.
Zemlja: substral terra magma i substral univerzal. Plan je bio koristiti isključivo terra magmu ali sam se preračunao sa litražom posuda pa sam morao kupovati još zemlje, a novca mi je ostalo samo za Univerzal. Jedna biljoza je posađena u čistu terra magmu, druga u 3:1 mix u korist terra magme, a treća u 3:1 mix u korist Univerzala. Otprilike. I u sve to cca 12-15lit pertlita + glinene kuglice.
Ventilacija: dva kupaonska venta od 130 m3/h. Jedan je spojen na tajmer sa lampom, a drugi posebno na koji sam montirao prekidač pa ga palim-gasim po potrebi. U boxu je običan stolni oscilirajući vent koji ću kasnije zamijeniti manjim (ako budem imao novca, a ako ne objesiti ću ga gore pa neka puše prema dolje. Upuh pasivan prekriven mrežicom za komarce.
Prihrana: plantella list i cvet.
Termometar-vlagomjer
pH testeri,
one trakice sa tri kockice pH, KH, GH. Trenutno nemam sredstava za digitalac. Otopio sam 100g limunske kiseline u 2dcl vode i stavljam 15 kapi na 1,5 lit vode odstajale 48+ sati i pH padne sa oko 8 na 6,4-6,8. Potrošio sam dvije kutije (50kom.) pH testera dok nisam našao pravu mjeru.

6.10. sam stavio klijati četiri sjemenke u vlažnu maramicu od kojih su dvije pustile klice dva dana kasnije pa sam ih piknuo u čašicu sa zemljom. Druge dvije sam ostavio još dva-tri dana ali nisu proklijale pa sam stavio na klijanje preostalu petu sjemenku i ona je proklijala u roku deset sati.
Sve tri biljoze sam rotirao (mučio) pod 3x23W 6500 philips CFL cca 6 - 8 dana dok mi nije stigao HPS pa sam ih presadio u kante.

Režim svjetla je 18/6. Lampa i ventovi se gase u ponoć jer mi je žena u strahu da se stan ne zapali :)

Dnevna temperatura u box-u je od 25 do 29C, a vlaga od 40 do 50%. Noću je 19-20C i vlaga 55-60% sa svim ventovima ugašenima i malo otvorenim box-om.

Visina lampe od najvišeg vrha biljke je 45 cm.

Prije tri dana svaku biljku sam zalio sa 1,5 lit vode.

Slike su u privitku sa biljkama pod brojevima i označenim mogućim problemima.
Biljka br1 nema nikakvih meni vidljivih problema.
Biljka br2 izgleda dobro ali ima nekoliko žutih mrljica i rupica od 2-3mm. Iako oprezan da to ne učinim, prilikom nadopune posuda Univerzalom, posipao sam malo zemlje po vrhovima dva lista. Lagano sam otresao zemlju ali su drugi dan listovi na tom mjestu požutjeli. Kako sada stvari stoje čini se da to neće biti problem.
Biljka br3 je najmanja jer je zadnja proklijala i ima svjetlih mrljica po listovima i nekoliko vrhova listova je svjetlije boje u dužini od par mm.
U boxu i na biljkama nema meni vidljivih nametnika, štetočina, mušica...
Moram napomenuti da sam prilikom borbe sa preniskom vlagom (30-35%) između ostalog, prskao zidove boxa vodom pa mi je malo pobjeglo po listovima.

Biljku 1 i 2 sam topirao prije cca 7 dana i novi vrhovi su već prilično dugački.
Na biljci br3 ću probati FIM i sve skupa rastegnuti u LST.

Savjeti i prijedlozi su uvijek dobrodošli.
 

Prilozi

  • 1.JPG
    1.JPG
    758,6 KB · Pregleda: 162
  • 2.JPG
    2.JPG
    738,6 KB · Pregleda: 161
  • 3.JPG
    3.JPG
    740 KB · Pregleda: 157
  • 4.JPG
    4.JPG
    764,6 KB · Pregleda: 155
  • 5.JPG
    5.JPG
    709,3 KB · Pregleda: 155
  • 6.JPG
    6.JPG
    722,2 KB · Pregleda: 153
  • 7.JPG
    7.JPG
    240,1 KB · Pregleda: 157
  • 8.JPG
    8.JPG
    556,6 KB · Pregleda: 156
  • box.JPG
    box.JPG
    826,5 KB · Pregleda: 164
  • druga šteta 1.jpg
    druga šteta 1.jpg
    242,3 KB · Pregleda: 157
  • druga šteta 2.jpg
    druga šteta 2.jpg
    194,1 KB · Pregleda: 153
  • druga šteta 3.jpg
    druga šteta 3.jpg
    292,3 KB · Pregleda: 154
  • treća šteta 1.jpg
    treća šteta 1.jpg
    474,8 KB · Pregleda: 151
  • treća šteta 2.jpg
    treća šteta 2.jpg
    290,9 KB · Pregleda: 153
Poslednja izmena od urednika: