Anksioznost i depresija

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Mene su takvi problemi uvijek bili odskočna daska... kad malo razmislim izredalo se psihofičkih problema masu po redu. Koliko će trajat to ti nitko ne zna ali šta je to šta uopće traje. Vratit se natrag ne možeš. Prihvati sad situaciju i živi tako i samo će nestat jednog dana nećeš niti skužit baš zato jer si se opustio. I nemoj govorit da ti nešto imaš. Kad se nešto događa se događa, a kad se ne događa se ne događa. Nemaš ti nešto stalno, ti si promjenjiv samo si sklon određenim procesima. Ti si zamislio da kad budeš normalan da ćeš biti "sretan". To ti nije ono šta će biti. Sad je trenutak kad tribaš pustit sve svojim tokom i ako već te određeni procesi sputavaju u nećemu, uhvatit se stvari koje možeš radit.

Pusti tog velikog vjernika koji zna za najgore grijehe i toga šta ima opsesivno kompulzivini poremečaj. Budi običan i ako se osječaš loše, osječaj se. Ali nemoj znati da je to loše kad ne znaš, ubiti... ti samo osječaš da nije u skladu sa tvojim željama. Sve pusti, a pogotovo velike vjernike, od nošenja tih osoba i dijagnosticiranih poremačaja umori se čovjek.
 
06.01.2016
51
41
18
27
Hvala ti na brzom odgovoru.Jbg sada ja ovako ali ide na bolje imam još par sedmica terapije tabletama pa će me psihijatar prebacit na nešto još slabije.Jedino što mislim da bi me usrećilo je da se pomirim sa bivšom curom al ona ima momka al nikad se ne zna možda nešto i bude,nada poslednja umire.Život je nepredvidiv nikad ne možeš znati šta te čeka i ne trudim se da znam.Neka bude kako bude a i meni će ponovo biti dobro zato što mi je stara pričala da je imala isti slučaj i da je prošlo vremenom.Tako da vrijeme sve rane liječi.Još jednom hvala na odgovoru ;)
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Prijatelju samo ću ti reći da je mene isto prva ljubav jako, jako razočarala. Ali ubiti sve sam ja kriv šta sam se uopće hranio pričama o braku i slično, i stvarao "sigurni" indentitet na iluziji. Ti misliš da bi te to usrečilo, vjerovatno i bi na površini neki period... nisam se smijao dosta dugo nakon toga.

Kad ti nada umre onda ćeš ozdravit zato preporučam da lagano prestaješ hranit. Znam ja dobro kako um razmišlja u tim situacijama. Podsvjesna destrukcija, privlačenje pažnje, i još sto stvari. Ovaj sad trenutak za kompjuterom ti može biti tako dobar da je to nezamislivo. Više se ništa me čeka, nigdi se ne ide. Tu se je gdje se treba biti, kakav treba se biti.

Napatija sam se masu, ali nije mi žao ni sekunde. Sve je to meni pomoglo puno u svim smjerovima...
Vrijeme liječi rane, a ti to možeš ubrzat tako da svoju sreću ne stavljaš u budučnost sa nekom osobom.

Kako kaže stara poslovica:

“There is no path to happiness. Happiness is the path.”

Nada treba umrijeti... šta ne znaći da se nešto neće dogodit. Ljudi koji su osječajni lako upadnu u ralje emocija pa te izvozaju. Ali kad se izvučeš biti ćeš bolji... i ako treba neki lijek popit popi. Nemoj da te maltretiraju vjernici, zdrava prehrana sheme i ono šta imaš šta nemaš. Samo poludi i boli te ku***. :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weed1312bob
06.01.2016
51
41
18
27
Hvala drug na odogovoru.A to za curu polako ali sigurno nestaje mi i nade za to ono u fazonu sam neka bude kako bude.Imao sam i nekih konfliktnih situaicija sa drustvom tj. nekih tuča.To mi je prouzrokovalo veliku depresiju.Sada odmaram um od svega.Ne razmišljam ni o prošlosti, a manje više ni o budućnosti.Živim za trenutak i mislim da će i depresija polako da nestane sa tim, a tablete mi samo pomažu da što prije prođem kroz ovaj period.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Druže da je toj curi stalo do tebe bila bi s tobom, a ne sa tamo nekim drugim likom. Ja sam prošle godine imao situaciju kad me je cura ostavila i mnogo sam propatio. Nada da ćemo se pomiriti trajala je kratko, jedno mjesec dana. Nisam mogao jesti. Kao da gutam knedle. A kad sam se tjerao da pojedem više hvatala me je muka. Smršao malo više od 6 kg. Onda sam poslije mjesec dana shvatio da osoba kojoj nije stalo do mene nije toga vrijedna i ko joj jb mater. Jeste da osjećaje nisam mogao lako potisnuti, zapravo nikako, ali sam pokušavao na tu curu gledati kroz sve njene negativne odlike koje je krase. Tako sam uspio stvoriti određenu vrstu averzije prema njoj iako sam je i dalje volio. I gle čuda povrati mi se apetit i malo pomalo i san. Merižana mi je puno pomogla u tome. Naravno ostale su rane i posljedice koje se osjete i dan danas. Ali kako smo raskinuli ni jednog momenta nisam insistirao da ponovo budemo zajedno. Kako sam skontao ta cura je bila okidač za tu depresiju. Mani se nje i batali to. Ne gubi vrijeme i energiju na takve osobe. Znam da nije lako, ali to je jedini način da se dovedeš u kolosjek. :thumb:
 
06.01.2016
51
41
18
27
Drug hvala na odogovoru.Ma ja sam njoj napisao neka mi se javi kad bude slobodna ako joj je stalo.Trenutno hocu samo da izadjem iz ovog stanja depresije.Pa ako nsita narucit cu neke medicinske vrste za depresiju gledao sam ima na seedsmanu uglavnom izborit cu se nekako sa tim jbg jeste tesko ali uspjet cu.A nije cura jedini problem imao sam i vecih problema kao sto je tuca pa sam posle mislio kako ce se sve to zavrsit brinuo sam puno o tome i jbg to mi je sve pridalo ovome stanju depresije ali bice bolje ide na bolje samo polako.Uglavnom hvala ti na odgovoru ;) :D
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
A ona ti nije ni odgovorila, a i da jeste nije joj stalo do tebe. Moj ti je savjet da je prekrižiš. Sigurno joj pošalješ poruku za rođendan, novu godinu, 8 Mart. i takva sramja. Ne vodi to ničemu osim usporenog oporavka i produženja depresije.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weed1312bob
06.01.2016
51
41
18
27
Ma da moj problem i jeste sto sam previse dobar.Kad smo raskinuli svasta sam joj rekao i bio sam sa njeinm "drugaricama" njoj za inat i ona mi je sve oprostila.Onda smo se pomirili prijateljski i skoro se ja njoj javim htejo sa ponovo sa njom jer sam shvatio da sam samo sa njom srecan al jbg ona ima momka.Uglavnom bas me briga nije mi ona jedini razlog sto sam pao u depresiju glavni razlog je sikiracija zbog tuce a i cura je jedan od razloga moje depresije i sad me sve sustiglo.Bitno je da me polagano prolazi imam osjecas da se dosta vise umaram,tj posle nekog fizickog napora sutradan me boli sve sto ranije nije bio slucaj.Onda sledeci simtomi su mi neraspolozenje misli o samoubistvu i takve gluposti i jbg al izborit cu se nekako vec sa tim pa ce mi jednog dana to biti samo proslost.Nisam zaglibio da mi je depresija u ogromnim razmjerama ali mi podosta smeta ne konzumiram ni alkohol ni vutru.Jedino pusim cigare nezz dal to ima velikog utjecaja trebam kod psihijatra na kontrolu za 2-3 sedmice.Covjek je najbolji psihic u gradu u penziji ali radi jos prvatno bas je dobar sto se tice toga tacno mi je otkrio sta mi je.Nisam mu rekao za vutru ali cu mu reci da sam prije duvao.Bas me zanima njegovo misljenje.
 
06.01.2016
51
41
18
27
Ma ljudi nije samoubistvo zbog cure.Nego zbog ovog mog psihickog stanja previse sam se bio opteretio i previse sam razmisljao o mnogim stvarima tj. o tuci koja je bila podavno i sve to me sabilo u depresiju.Ali nece me valjda mozak izdat da se ubijem zbog toga izlicit cu se samo treba vremena.To nije ni bolset to je samo jedna prolazna faza zivota jer i moja star je patila od depresije i proslo je nakon par mjeseci bez lijekova.A ja se jos lijecim i istrajat cu u tome jer imam cvrstu volju da budem onaj stari.
 

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
Pa jel sad sve ok? Nemaš više šta brinuti za tu tuču? Odmazda ili nešto slično? Ja sam nekad davno imao te epizode, ali sve je do tebe. Kad pičiš svoj život i izbjegavaš situacije gdje se fitilj zapali i nečekaš da eksplodira izbjeći ćeš i tuče. Meni više ne smeta da me neko i čkapi nazove ako ću izbjeći tuču. Sada bi se potukao isključivo u samoodbrani ili da odbranim nekog svog. Sve je ustvari u tebi. Ako izbjegavaš tuču izbjegavaće i ona tebe. ako je tražiš i naći ćeš je.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weed1312bob

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Hvala drug imam volju samo hocu da budem onaj stari srecan,zadovoljan i zdrav ne treba mi nsita vise u zivotu.
Kad jednom dotaknes dno onda nema ispod, mozes se poceti samo dizati sa dna prema vrhu. Tako da sam gotovo siguran da ces se osjecati bolje, treba vremena, strpljenja i bit ces opet onaj stari. Ja sam takodjer imao slicnih stanja, ono kad jednom shvatis da treba nesto promjeniti u zivotu da bi pomogao sam sebi tj. da se ne s*ebes do kraja. Nisam posjecivao psihijatre/psihologe, i trenutno se smatram sretnim covjekom. Samo treba rascistiti stvari sam sa sobom, onda je sve puno lakse.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: weed1312bob
06.01.2016
51
41
18
27
Pa jel sad sve ok? Nemaš više šta brinuti za tu tuču? Odmazda ili nešto slično? Ja sam nekad davno imao te epizode, ali sve je do tebe. Kad pičiš svoj život i izbjegavaš situacije gdje se fitilj zapali i nečekaš da eksplodira izbjeći ćeš i tuče. Meni više ne smeta da me neko i čkapi nazove ako ću izbjeći tuču. Sada bi se potukao isključivo u samoodbrani ili da odbranim nekog svog. Sve je ustvari u tebi. Ako izbjegavaš tuču izbjegavaće i ona tebe. ako je tražiš i naći ćeš je.
Ma izbjegavam ja tuce i uopste konfliktne situacije.I psihijatar mi je rekao da treba da izbjegavam konfliktne situacije jer sam dosta osjetljiva osoba.A potukao bi se samo u samoodbrani ili kad me neko bas naljuti ako dira nekog mog clana porodice a ovako da trazim problem ne trazim.Hvala za savjete
Kad jednom dotaknes dno onda nema ispod, mozes se poceti samo dizati sa dna prema vrhu. Tako da sam gotovo siguran da ces se osjecati bolje, treba vremena, strpljenja i bit ces opet onaj stari. Ja sam takodjer imao slicnih stanja, ono kad jednom shvatis da treba nesto promjeniti u zivotu da bi pomogao sam sebi tj. da se ne s*ebes do kraja. Nisam posjecivao psihijatre/psihologe, i trenutno se smatram sretnim covjekom. Samo treba rascistiti stvari sam sa sobom, onda je sve puno lakse.
Drug hvala razumijemo se stvarno hvala ti puno na savjetima.Hvala vam obojici sto mi pomazete.Svaki dan ide na bolje moj oporavak nekad me uhvati neka panika nezz razlog al uglavnom prolazi samo ne moze odjednom da podje al ima vremena prebrodicu ja to sve. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: baobab
19.09.2015
66
158
33
Planeta Zemlja
Zanima me da li je neko od vas sa foruma imao sličnih iskustava...
Sa cca 20 god. pogodila me nesanica zbog rada u čudnim smjenama. Doktor opće prakse mi daje praxitene i od zdravog čovjeka napravi ovisnika. Ovisnik (bolesnik) donosi pogrešne odluke i deveti krug pakla počinje. Krize, depresije, psihoze, neuroze.... Upropaštene su najbolje godine života(20-35), a sve je počelo sa jednom tableticom prije spavanja. Završio sam na 100(sto) mg apaurina dnevno. U međuvremenu, da mi ne bude dosadno, navukao se na dop (zaljubio se u curu koja tek počela i nije se kužilo) pa sam postao "tijelo bez duše"....to ti je ukratko, a od pune verzije dao bi se snimiti horor....ili barem drama.
poanta:
Ako si sposoban ovo pročitati i shvatiti, psihijatar ti ne treba. Kloni ih se jer tvoj um je plodno tlo za doživotnog ovisnika.
Kloni se kemije i sredstava ovisnosti.
Samo prirodno, a i malo tjelovježbe nebi škodilo.
Pomoglo bi da malo manje sliniš za ženskom koja te ne šljivi ni 5% (ako sam dobro shvatio)
Hoćeš li sutra biti sretan ili tužan, tvoj odabir.
Imaš slobodnu volju i radi kako želiš.
...pljuga me šilji :joint2:

peace
 
22.12.2010
15
1
3
37
Pozdrav ekipi,

Godinama sam svakodnevno pušio bila su to super vremena moram priznat :) a sad već 5 godina ništa!Razlog je sljedeći-jednom smo pušili frend i ja te kad ono totalno sam se izgubio nisam znao gdje sam i uhvatila me totalna panika,nakon toga nisam pušio nekih tjedan dana pa opet i sve je bilo u redu sve dok se nisam prisjetio tog napada i odma sam pao u isto sranje i od tada vise nisam isti čovjek.Stalno neki nemir,napadaji panike,depresija i kad nisam pušio ,bio sam na nekim blagim antidepresivima nekih godinu i pol,jest da mi se stanje popravilo al još nisam 100% onaj stari.Vjerujem da je jedan od razloga bio gubitak meni bliske osobe i da mi je to na taj način isplivalo van,gotovo svakodnevno sam bio živčan i ljut te da je kombinacija svega toga dovela do stanja u kojem sad jesam.Dugo vremena sam se klonio vutre pošto mi je stalno poticala to negativno stanje,sad sam nabasao na CBD i malo se educirao oko svega tog.Navodno da CBD totalno smanjuje psihoaktivno djelovanje THC-a i pomaze kod anksioznosti i depresije,da se osjećamo opušteno i sretno,smanjuje bol itd uglavnom tonu dobrih stvari :) Sad sam se odlučio da isprobam nekoliko tih strainova pa da vidim šta bude.Vidio sam da Stipe ima neka iskustva sa tim CBD sortama,pa bi mi bilo drago ako bi mi on dao neki savjet.
Odlučio sam uzet
Barneys Farm-CBD Blue Shark
Dinafem-Auto Industrial CBD
Sensible seeds-Lemon Aid

Lijep pozdrav :gled:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Evo ja zbog sličnih razloga isto pokušavam da probam Shark shock CBD....

Nego sam htio podijelit jednu observaciju koja mi se pokazala u puno navrata....

Pokazalo mi se kad sam jako jako umoran mogu popušiti puno više, a da me ne okrene na tjeskobu i paranoju. Ovih dana sam bio lagano prehlađen, ista stvar. Doslovno sam se osječao skoro kao prije kada sam pušio do "kraja". I naprimjer kad se napijem navečer i onda sutradan onako cijeli dan mamuran ista stvar. Podnosim je puno bolje ,ali nekako kao da me me manje napuši...

Sigurno postoji neka poveznica sa neurotransmiterima i receptorima, a vjerovatno ima i ostala cirkulacija veze... ali ovo je u mom slučaju sigurno, jer se radi o puno godina obzervacije...najviše se napušim kad se probudim odmoran. Znaći ako sam večer prije spavao amo reći 3 sata, i cijeli dan nisam se odmarao već imao dosta posla više psihičkog sa dozom fizičkog (fina motorika) onda me manje okreće na paniku, ali promjena stanje je puno manja.

Generalni zaključak se svodi na to da ako si umoran tj, nemaš raspoložive energije, high je puno slabiji. Po prirodi sam hiperaktivan i još se bavim vježbama za podizanje moždane energije, vizualizacije, introspektivnosti... možda i to ima utjecaj na tako jako nisku toleranciju koja se razvila kroz godine pušenja, od jako tolerantnog čovjeka do stvarno niskih doza, doslovno jagodicom jednog prsta sve stavim u male rizlice koje još i skratim i popusim u 4 serije .

I napušim se kao prase, znam po 15 min buljiti u forum onako pogubljeno u transu laganom između unutarnjeg i vanjskog, baš stoned :razvaljen::
 
28.07.2015
88
73
18
41
Evo stvarno dobar video vezan za depresiju i anksioznost. Malo ljudi razumije razliku izmedju ove dvije rijeci a jos manje problem i kroz sta prolaze ti ljudi. Ali trebate bit svjesni da nemozete ni razumjeti jer niste prosli i osjetili tu "prazninu".
Razne terapije su ucinkovite i uspjesne al samo dok se rade, kad sve to stane i ugase se svjetla opet "praznina".
 
  • Sviđa mi se
Reactions: wuvuzela

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Bugari je Rumijevac :rasta:

Uźivo je jos bolji

A da barem moze da niko i ne mora znati i razumjeti sta znaci ni jedna rijec

Tesko se vratiti kada se predje linija

Ali na kraju sve je u glavi
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: FujznemDzigili