Astma???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

natura

Aktivan Član
29.05.2009
228
146
0
46
ne idem doktoru bas od te situacije dalje, jer su me tu napusili da nisam ni na sta alergicna i da pijem mleko kao sva normalna deca, preporucili su nonsalantno i firmu koja proizvodi samo homegenizirano uht mleko, uzas. sa prvim detetom sam si pomogla sa ruskim masinama, bioresonancna diagnostika se zove kod nas, hvata vibracije organa i ispisuje prisutne kemikalije, viruse, bakterije i ostale barabe te navodi neodgovarajucu hranu. otkad sam mu priredila prihranu po njihovim savetima, nije bio bolestan uopste. moracu vodim i najmanjeg, jer sama ne uspevam da rezimiram nista izgleda, opet je bolestan.
 

K11

06.09.2014
1
0
0
Još nisam punoljetna a astmu imam od svoje treće godine i u mom društvu svi puse osim mene i nikad nisam probala zbog toga sto me strah da ne završim u bolnici ali sad čitajući vaša iskustva sam mislila probati travu ako već može pomoći, ali još me zanima jel čista trava može nastetiti kao i duhan ili ne?
 
07.05.2015
52
77
18
34
Da se ne zbunis, ja imam blazi oblik astme, i ako nemam lek mogu da izdrzim danima guseci se (smanjen kapacitet pluca) a i nisam neki panicar, tako da se uopste ne cimam oko toga.
Cisto da podelim svoje iskustvo, imam opstruktivni bronhitis koji vucem bukvalo od rodjenja, 2 puta sam kao bebac primao adrenalin u venu, jer sam po kevinoj prici ceo poplaveo od gusenja, poceo sam da pusim(cigarete a odma zatim i wu) sredinom prve godine srednje skole, i nisam primetio nikakve varijacije u snazi gusenja i ucestalosti istog, jedina promena je da sam poceo da primecujem suvo i vlazno gusenje, kod vlaznog mogu da izbacim znatne kolicine (pretpostavljam) mrtvih bronhija, kada iskasljavam ujutru, primecujem braon boju(katran) u pljuvachci, takodje to vlazno gusenje moze da prestane, a moze i da predje u suvo, kod suvog nema prestajanja(bar ne za prihvatljivo vreme) tako da onda koristim pumpicu... jedna zanimljivost koju sam primetio tokom godina, ako me ujutru probudi gusenje, skuvam kafu, zapalim cigaretu, otrpim neki neopisiv ogavan osecaj u plucima, kao da se dim na silu probija kroz rasirene bronhije (nije bol al je neugodan osecaj) ispljunem pakleni talog crne i braon boje, i cool sam ceo dan... ako hoces da se bijes sa astmom preporucujem ti naporan kardio trening-trcanje sklekove cucnjeve itd. prirodne vezbe ne manje od sat vremena,i ne zabusavaj, oznoj se, kad god sam trenirao nisam imao ni nagovestaj da cu se gusiti... sto se tice vutre, oprez, nikad ne znas kako ce da te odradi, lekove pri sebi i pamet u glavu
i ne uzimaj ovaj tekst kao 100% tacan, astma je opaka, i drugacija kod svakog,u srednjos sam imao drugaricu koja se za malo nije ugusila na casu, valjda je uhvatila panika pocela da se trese i davi na suvo.... dobro razmisli sta radis pre nego sto uradis. pozz. sve najbolje