Auto Parmesan indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
20.03.2017
25
55
13
35
Zdravo vutrasi! Danas mali update. Dan 46 od sjemena, i 23 vegi + 23 cvjetanje. Prednje dvije su topirane bile, a ipak su uspjele obadvije manjevise jedan main bud razviti. Ona zadnja desno je jako u visinu otisla, tako da sam je savio kao neku vrsto kasnog lst-a (bio na putu), pa je pukla, ali to izgleda joj nije neki problem. Zadnja ljevo je jedina koju nisam uopste dirao - interesantno je da ona jedina se ljepi i mirise, preljepo, vocno (ostale imaju lijepo cvjece ali niti mirisu niti su "masne"). Ako bi sad morao predpostaviti rekao bi da ce nedirnuta biti najpotentnija (kvalitet, ne kvantitet). Sta mi nije jasno... Ako proizvodjac kaze 68 dana do zetve, jeli se misli citav period od sjemena ili samo cvjetanje? Osim toga mi je malo cudno da u opisu kazu da je pretezno indica, ali meni listovi (kojih je stvarno malo) su jako tanki i izgledaju vise kao sativa. Vase misljenje? Sve u svemu sad trebaju samo da se udebljaju.

Day_23_veg_23_bloom_all.jpg

Day_23_veg_23_bloom_1Topped.jpg

Day_23_veg_23_bloom_2Topped.jpg

Day_23_veg_23_bloom_3Untouched.jpg

Day_23_veg_23_bloom_4LST.jpg
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Zbog toga se ni ne savjetuje topirati autose jer nema bas nekih pozitivnih rezultata.
Ovakav stil rasta i grananja bi rekao da je tipican za indiku i nema bas pre veliki veze sa debljinom listova.
dobro sve izgleda i ne zamaraj se sa brojkama proizvodjaca. bit ce gotovo kad je gotovo :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: PatrickVerrazzano
20.03.2017
25
55
13
35
Shvatio sam, autos se ne topiraju :) Hazeri, ona treca je po tvom savjetu uradjena. Stipe, u pravu si, grananje izgleda kao indica, a sativa listovi su tanji u svakom slucaju.

https://www.google.com/search?q=sativa+vs+indica+leaf

Prije nego sto se porgresno shvati, sve 4 su odprilike jednake i jako dobre sa njihovu starost. Najvece headove(4 komada) ima ova sto je bila najmanja, i sto je topirana. Jedina sto mirise je ona sto nije uopste dirana (bez LST i bez topiranja).

Sad bez obzira na ovo, moje misljenje je da je tesko napraviti uporedbu kada dvije osobe, uzgoje dva razlicita straina, pod razlicitim uvjetima, na osvnovu razlicitog stupnja znaja... I na osnovu tih svih razlika se onda prave uporede. Jos jednom, nije me briga koliko cu grama imati na kraju, ovo je samo experiment u koji sam voljan uloziti vrijeme, novac, itd. bez obzira na korist. Jedna osoba, isti uvjeti, isti strain itd.

Hvala na savjetima i peace ;)
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.263
35.803
2.698
Weed California USA
Tesko je na taj nacin gledat izgled listova kad imas hibrid sastavljan od 4 sorte(indike i sative). Kod hibrida je tesko po izgledu tocno znati o cemu se radi. Sorta moze biti sativa dominant a izgledat ko indika i obratno :)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: PatrickVerrazzano

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
pa da, jedne zriju dok druge rastu:)
malo ipak veči razmak od billjke, temp nije jedina koja kuri;)
što još piše u vezi svijetla? gledao sam slične panele za fotografe, jebenini,štelanje kelvinaže na gumbič ali preslabi, kaže adri.
 
20.03.2017
25
55
13
35
Ako pogledas slike dok su bile male, imam osjecaj da im je bas dobro bilo, jer puno kratkih, plavih talasa. kad porastu nakon nekih 3 tjedna i pred cvjetanje ubacio bi jos 1-2 COB (50-100W) sa duzim talasnim duzinama, da malo pocrveni. Mali sator, 300W, 24/24, LST, pa vidjeti sta bi ispalo. Ako je rezultat vise od duplo losiji nego pod 600 HPS, onda experiment nije uspio.

O reflektorima ne pise puno: www.google.de/search?q=48W+LED+reflektor

Mislim da je prioritet da se livada vidi kad se upale :D spektrum itd. nije bas vazno za njihovu svrhu.
 
20.03.2017
25
55
13
35
Zdravo vutrasi! Kratak update - dan 53 (23/31). Bagerke ponovo u pogonu. Od 4 iznikle 3 tako da sa dvije i bagerkama u malom satoru experimentisem (24/0), a trecu sam stavio pod 600W HPS u veliki, pa da mogu uporediti. 100W COB je takodjer sklepan, nisam vjerovao da cu ga moci ohladiti, ali sa 3 pasivna i 2 ventilatora je stabilan. Nenormalno je jak i ako bi me neko upitao da uporedim sa 600W HPS rekao bi da je ovaj jaci. Kineski je naravno i kostao je par eura - vidjecemo koliko ce izdrzat. Kad male malo porastu stavicu ga uz bagerke. Sto se starih biljki tice dvije se lagano priblizavaju kraju iako im je tek 7 sedmica!? Budovi se debljaju i sve u svemu sam zadovoljan za ovo kratko vrijeme. Sta je interesantno da mi ona topirana u najboljem stanju izgleda, nijedne zute dlacice ima, a razlog je sigurno sto je direktno kod uvoda friskog zraka. Svjez hladan zrak ima strasno dejstvo kako mi se cini. Inace mi je prvi grow u ovom satoru velikom, tako da je klima daleko od optimale - prevruce i suho je. Moracu to malo poboljsati sljedeci put.

COB

COB_1 copy.jpg
COB_2 copy.jpg

Nove (dan 3)
Mala1_.jpg
Mala2_.jpg
Nove_Dan3 copy.jpg

Netaknuta
Netaknuta copy.jpg

Slomljena (propali pokusaj LSTa na glavnoj)
Slomljena copy.jpg

Topirana 1
Topirana_Slomljena copy.jpg
Topirana_1_bud copy.jpg
Topirana_1 copy.jpg

Topirana 2
Topirana_2_1 copy.jpg

Topirana 2 (5 glavnih grana, za mene geometrija snova - samo sam je trebao lolipopat malo)
Topirana_2 copy.jpg

Zajednicka

Sve copy.jpg

Toliko za ovaj put. Pozdrav!
 

Prilozi

  • Topirana_2_1 copy.jpg
    Topirana_2_1 copy.jpg
    231,2 KB · Pregleda: 49
20.03.2017
25
55
13
35
Pozdrav. Zamolio bi za misljenje iskusnijih. Ovo je negdje 10. dan od sjemena. Jedna je pod bagerskim LEDom und druga pod 600HPS. Koja po vama izgleda bolje? Potpuno se razlikuju, ali meni ove pod bagerskim izgledaju dalje rezvijenije. Imam nekih 8 novih beba, pa se dvoumim da li da ih prve dvije sedmice po bagerske stavim? Takodjer mi je temperatura pod LED oko 22 a pod HPS oko 30 :(

LED

LED1.jpg

LED2.jpg

HPS

HPS1.jpg

HPS2.jpg
 
20.03.2017
25
55
13
35
Hvala! Onda mi je strategija ok, pola vamo, pola tamo. Zanima me kako ce se dalje razvijati. I da li je ovo slucajnost da su razlicite ili ce ove 4-4 isto takve biti. Updejtiram.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri
20.03.2017
25
55
13
35
Pozdrav! Dan 62 od sjemena, 39 cvjetanja. Ove odrasle me isto cude malo. Lisce je opalo skoro skroz a cvjece po mom misljenju jos nije gotovo. Cini mi se da se i dalje debljaju. Tesko mi je procjeniti koliko im jos treba, da bi poceo samo cistom vodom zaljevati. Sta mislite kako da ih hranim do kraja, jer tesko ce biti sa fotosintezom bez lisca?

Day62_Zajednicka_2.jpg Day62_Head.jpg Day62_LST1_1.jpg Day62_LST1_2.jpg Day62_LST1_Top1_1.jpg Day62_Top1_1.jpg Day62_Top1_2.jpg Day62_Top2_1.jpg Day62_Top2_2.jpg Day62_Untouched1_1.jpg
 
20.03.2017
25
55
13
35
Na dan 74 poslje sjemena skinu sam sve cetiri. Bile su sve u razlicitom stupnju, znaci neke sam mogao prije skinuti a neke su mogle jos ostati. Nema veze, za prvi put sa autoflowers potpuno ok. Nakon jedne sedmice susenja od prekjuce su na cure. Tezina nakon susenja 130gr. Harvest je bio:

Glavni vrh LST: 39gr - ova biljka je bilo od pocetka najveca
Nedirnuta: 31gr - ova je bila od pocetka druga po velicini
Topirana 1: 31gr - ova je bila od pocetka treca po velicini i mogla je sigurno ostati jos desetak dana
Topirana 2: 29gr - ova je bila od pocetka uvjek najmanja - i ova je sigurno mogla jos desetak dana

Iako je bilo manje cvjetova ovi topirani headovi su tvrdji. Jos moram reci da mi LST nije uspio kako je trebao jer nisam pravovremeno poceo zbog osdustva. Ali sve u svemu 2 1/2 mjeseca od sjemena do 130gr za prvi put sa automatima za mene nije lose. Druga i treca generacija vec sazrivaju, pa cemo vidjeti hoce li se poboljsati iznos.

Pitanje: morao sam malo jace zbiti da stane svaka u jednu litarsku teglu. Ne znam jeli bolje za cure ako nije tako stisnuto i dali da raspodjelim na 8 tegla? Do sada prvu sedmicu otvaram i vadim vutru 15 minuta na vazduh, i vracam. Onda sljedece 3 sedmice samo otvaram jednom dnevno. Nadam se da je to ok?

2_LST_39_gr copy.jpg

1_Untouched_31_gr copy.jpg

3_Top_29_gr copy.jpg



4_Top_31_gr copy.jpg

Zetva copy.jpg

Tegle copy.jpg