Auto Pink Grapefruit- Defolijacija, Lst, lollipopping on my way

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
I još jedan skeptik,al me baš zanima kak će ispast!Da ti bar uspije kak spada i da te nagradi što si krenuo experimentirat ovaj trening! Bit ćeš stalno ko ovaj :makaze:! Nek je sa srećom!:thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
Skroz sam se pogubio u tvojim dnevnicima eyessss:

i cimerka i mala bombone dve :joint:
kako to da si ju vec tako rano bacio na crveni spektar? ili koristis onu tipa 2050K?
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
S Hps možeš od početka do kraja, najopuštenije. Ja koristim od skoro SunMaster 400w Dual spectrum grow+ photonic. Svakako, svi se slažu da biljkama u vegetaciji više odgovara MH ili cfl 6500K. Ali meni je do sada Hps završavao super posao od početka do kraja. ;) S tim da imam i cfl 250w koju sam u proslom growu koristio tri nedelje i dobio sam za nijansu zbijenije biljke i, čini mi se, više lisne mase i preflower je krenuo nekako sporo...dok nisam metnuo pod Hps.
I samo da napravim jednu digresiju kad sam več kod toga. Pod Hps mi se biljke lepše nameste za Lst, malo se više izvuku i onda su pogodnije za savijanje. A ta razlika je prilično primetna ako autose držiš na 24H svetla od početka do kraja, jer onih 4 ili 6 sati mraka u principu služe da se biljka malo istegne, ali pod Hps svakako dobiješ taj efekat i na 24H svetla, dok Cfl 24h dobiješ prilično zbijene biljčice sa kojima kasnije teže radiš lst. Naravno, mnogo toga zavisi i od sorte koju uzgajaš.
 
Poslednja izmena:

GrobnaJama

Aktivan Član
09.09.2015
195
517
93
41
moguce da je taj HPS efekt zbog vece udaljenosti od biljoza? barem sto se tice izduzivanja?
Do topiranja prvog odgovara mi zbijena biljka, nakon toga mislio sam malo odaljit lampu cisto da je lakse napravit prvi LST, kasnije kada uđe mreza u pricu bice sto nize moguce :)
i da te pitam koliko prije zavrsis na rezimu 24/0 od npr 18/6?
Mislim vidim veliku razliku u tome kako tvoje i moje biljoze izgledaju nakon 2 tjedna
 
23.03.2014
99
147
43
hahaha slazem se sa utopiom,ja stavio domaje da proklijaju,evo vec 5 dana stoje na sobnoj temperaturi i ne planiraju da proklijaju... a ne daju mi se pare za seme zato sto mi je prvi indoor i znam da cu sve da zajebem... prelepo izgledaju kapetane,srecno do kraja... :thumb::thumb::thumb:
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
tamo na 13om danu, kako je tako buckasta, a na 18. jos i vise, sto se kaze lakse preskociti nego obici?
:D
 

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.641
1.058
Jugoistočno odavde
22. DAN
biljka je pokazala preflower i odmah na startu je odrađen prvi deo, to jest, početak defolijacije, vrlo umereno skidanje. A sledeći koraci po tom pitanju biće u skladu sa ponašanjem biljke u narednom periodu. Još uvek nije korišćno djubrivo, osim Tarantule i Root complexa koje sam dodavao prve dve nedelje. Biljku konstantno treniram i dok god bude moglo držaću grane što niže.

PRE SKIDANJA LISTOVA
PC120048_Fotor.jpg PC120049_Fotor.jpg

NAKON SKIDANJA LISTOVA
PC120052_Fotor.jpg PC120053_Fotor.jpg PC120054_Fotor.jpg
 

nikopanija1

Aktivan Član
28.03.2014
104
315
63
Pozdrav Barba, vec neko vreme tiho pratim tvoje dnevnike i ucim, mogu ti reci da si postao doktor za autose, svaka cast. Podrzavam ovo sto radis i generalno podrzavam eksperimentisanje, pogotovo ako si obezbedjen hedovinom pa ti se moze:). Salim se malo ali sam vrlo ozbiljan u vezi eksperimenata jer bez njih nema napretka. Sta bi se desilo da svi radimo samo ono sto znamo, sto je sigurno i proverno, pa nikada ne bismo naucili nesto novo. Da su tako razmisljali Arhimed, Kopernik, Tesla, Ajnstajn i ostali veliki umovi i drzali se samo onoga sto znaju ko pijan plota, mi bi smo verovatno jos uvek bili u tehnoloskom a i onom pravom mraku! Samo napred, guraj ideju koju imas u glavi a mi navijamo za tebe i tvoje devojcice i jedva cekamo da ih vidimo bez gaca :):thumb:
Igrom slucaja i ja sam dobio neke autose i posto mislim da trenutno ovde nema boljeg strucnjaka od tebe, zanima me tvoje misljenje i imao bih par pitanja ali necu ovde da ti spamam dnevnik pa mi reci gde mogu da ti se obratim i da li mogu uopste?
Veliki pozdrav i samno napred!:bocni::