Auto White Widow, Northern Light, Pure Light CFL 200 W Greenpower

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Ovo mi je prvi grow i bio je planiran za out ali kasno sam krenio pa je doslo do promjene...

odlucio sam se prvo za 2 ww i 2 nl posto sam kratak sa vremenom


zemlja je Potgrond H


na klijanje sam stavio 21.8
-nakon 12h:


-nakon 48h samo mi jedna nl nije proklijala


treci dan sam ih posadio u saksije oko 0,5 - 1 cm dubine, saksije su 25cm promjera

i odmah sljedeci dan su krenule:


Danas im je 14. dan i vec 5 dana je kisa, sunca ni na vidiku pa sam ih sad premjestio unutra, e sad posto nisam planiro tako
u nedostatku sam sa opremom ali sreca pa sam bar pronasao mjesto za box!

Box je 90x60x172 i oblozio sam ga sa kuhinjskom folijom, a svijetlo sam za pocetak uzeo od akvarija poklopac, Sylvania T15


Ovako to izgleda trenutno: ww,nl,ww


Zalijevo sam ih 3 puta do sada otprilike po pola deca vode s tim da sam prije sadenja namocio svu zemlju, a nisam ju bio malo
nabio pa je sad kad se sleglo fali zemlje pa cu je nadodat kad malo porastu.

E sad pitanja:
Svjetlo je trenutno 70cm od saksije pa jel to ok?
Kakvo da si trazim kad budem kupovo?
Jel to dovoljno mjesta za 3 autosa?
I koliko da drzim upaljeno svijetlo s obzirom na sve navedno?
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.812
2.698
Weed California USA
Prije svega sretan grow !

Svijetlo je pre slabo i pre daleko. Za pocetak stavi na cca 5cm od biljaka.
Ak se ne varam na taj prostor bi iso 250W HPS. Neznam kad mislis nabavljat svijetlo, al probaj cim prije, ili stavi barem jos 3-4 cfl zarulje jer ce ti se sve vise izduzivat, sa tom fluo nemres nist.
...malo manje zaljevaj....na slikama mi se cini da je jako mokra zemlja.
 

ule za vunje

Aktivan Član
14.05.2014
118
323
63
Ne znam koliki ti ja budzet, po mom misljenju, ako mozes sebi priustit MH-HPS prigusnicu 200w i za pocetak mh sijalicu (zarulju) najbolja je za vege fazu i tajmer koji postavis na 18-6,18 sati svetla, 6 mraka, mozes i sam svetlo da palis, gasis, ali mislim da je tajmer prakticniji, ovako mozes i da zaboravis da upalis, ugasis, a to moze da bude zahebano za biljozu, jer dozivi stres i moze da pohermi, ne znam koliko si citao forum, ali mozes ovde bukvalno sve da nadjes. Pozz brate i sretan grow
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
bit ce to dosta mjesta za 3 komada..na tvom mjestu bi stavio 24/0 ili 18/6 svjetlo..pod ovom lampom ce ti se izduziti malene i onda ces moc dotrpat zemlje do vrha...o rasvijeti imas i vise nego dovoljno na forumu..citaj..
jel postoji uopce kakva ventilaciju u boxu???
prvo si priredi osnovne uvijete pa onda sretan grow i :signs046:
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
ok svijetlo jos spustam

ventilaciju trenutno nemam jer sam to sad onak usput napravio sta imam jer mislim da im je bolje i ovako nego vani :)
pa cu sad kako budem sta nabavio nadogradivat...
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Ovako stvari stoje: uzeo sam Pure Light CFL 200 W Greenpower (2100k) i vec su 17 dana pod njom, rezim je 18-6 h, mislio sam 20-4 h al nezz zasto nisam :), Uglavnom mislio sam da ce im biti RIP jer su bile klonile skroz uvenule ali su se sve evo trgle i oporavile:





jos mi je ostala ventilacija za napravit i za nju planiram stavit 2 X 2 venta od kompa
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.176
398
42
Tacna
Vegetaciju radiš sa 2100k žaruljom koliko sam skužio? Samo ne kužim zašto, i čemu se čuditi što baš ne napreduju?
 

Kirje

Aktivan Član
15.08.2014
161
254
63
Nemogu skontat od koliko litara su ti tegle, Stipe ti je vec reko da pripazis na zaljevanje. Sretan grow !
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
No Joke je napisao(la):
Vegetaciju radiš sa 2100k žaruljom koliko sam skužio? Samo ne kužim zašto, i čemu se čuditi što baš ne napreduju?

Da, zato sto mi ona nekako po mome najvise odgovara, ako si procito bio je plan za out pa sam onda prebacio u in i bile su pod onom lampicom na prezivljavanju pa su zato klonile, a drugo mislim da bi im hps nastetio s obzirom da jos nemam ventilaciju i pod ovom napreduju ko lude ono na ocigled, vlaga je 60, temp 27 ja zadovoljan! Ako bude prilike za sljedeci grow cu si uzet CFL 200 W Grow (6400k) i CFL 250 W Bloom (2700k) i mislim da ce to biti bas ok za moj box!

ps trenutno se pusi tutankamon prvi puta i bas je onako ugodna, druzeljubljiva i radisna nisam uopce ocekivo ta je takva, najs :smoke18:

@Kirje nemam pojma, 25cm je promjer :)
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.669
11.930
358
Socotra Island
eelslap.com
Majstore , super sve te svoje teorije i ostalo al kao sto je vec rekao No Joke sporo ce ici vege sa tim spektrom svetla .
Ne znam kako ti "po tvome najvise odgovara" to i sto mislis da bi im HPS nastetio ...mislim da gresis tu .
Inace, ja 150wHPS i kultjub 'ladim sa jednim 12cm 12v ventom i niza mi je temperatura nego tebi .
Hteo sam jos da te pitam jel to 200w realne snage ili ekvivalent 200w (u realnosti nekih 40-tak w ) ?
Zelim ti svu srecu , pozdrav !
 

d@ni

Prijatelj Foruma
01.09.2014
883
9.474
233
Ma ono ne kazem ja da nije hps bolji, meni se pruzila prilika za ovu pa sam ju uzeo, sljedeci grow cu od prvog dana s njom pa cu onda znat vise konkretnije bolje... a zasad mi se stvarno svida jer kakve su bile klonile i kad su dobile ovo svjetlo rastu sigurno minimalno 1,5cm dnevno. u ostalom znas i onu prvi mi je grow pa moras donekle i po svom radit dok nevidis da nisi u pravu :)
Pa trebala bi biti 200w realne snage
 

fulldedarak

...zadovoljni korisnik...
04.06.2014
524
650
113
trebao bi se malo vise informirati o sorti koju uzgajas..ako nista bar znat jel fotoperiodna ili ne..ali prije svega naucit sta znaci fotoperiodna...
sve u svemu izgledaju vrhunski...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: d@ni
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.