Big Tower 120W & Big Bang

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
23.02.2008
1.048
1.455
188
mislis da vrh heda ne prelazi zicu, da bi mogli da se izduze?
po tvojoj proceni jos kolko dana ce da rastu, da znam na koliko dana da skidam slojeve stiropora? :D
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
nemoraju ici ispod zice jer je to sada i nemoguce ali mozes ih vezati za zicu na nacin da su ti vrhovi paralelno sa zicom odnosno...vodoravno.U tom slucaju vrh dobiva svjetlo cijelom duzinom i jednostavno se svi oni mali koji cine jedan veliki vrh usprave i love lumene punom snagom a to i je smisao SCROG-a.......rast ce jos....hoce,ne previse recimo svaki vrh jos par cm....i jos jednom,samo ih savi neka te nebrine sto ce lose izgledati ,sutra su one opet vesele
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
videcu ako uspem da ih tako vezem al vodoravno je bas tesko, pokusacu...
dole imam jos 8-9cm stiropora a posto ce rasti jos par cm da bi bilo pametno da maknem
stiropor da budu dalje od svetla da se izduze posto ocu vece hedove nego nemoj da pocne ko ludo rasti :)
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
weed4life je napisao(la):
75 dan, 32 na 12/12, 19 dana cvetanja
Slažem se sa ostalima. Ne znam što piše za konkretnu genetiku, ali ako je napola cvjetanja, neće ti više rast u visinu od 5 cm max. Pogotovo ako joj više ne daješ dušika. Mislim da nećeš imat problema sa visinom ako imaš 10cm ispod tegle lufta. Oprezno sa zatezanjem, bližiš se sredini cvjetanja - pretpostavljam da je stabljika poćela drvenit, pukne tad ko čačkalica jako lako. Ja bi ostavio kako je jer stvarno lijepo izgleda, sad će sve više u širinu ić a manje u visinu. Mislim da ne bi trebao udaljavat biljku od svjetla. Pozdrav
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
OpaCUpa pokusao sam ovo sa vezivanjem hedova i vezao 3 i odustao posto ne mogu fizicki da doprem do sve
hedove a i zaebano je vezivati hed(kad vidim one pistile postajem nezan kad da zenu imam u rukama:D) a
i to kaze UserName plasim se da ne ostetim.Spustio sam za jedan sloj stiropora sad su na 5 cm a bile su i na
2cm i ne smeta im uopste blizina. Scorg je veoma laka(preporucujem pocetnika kao sto sam ja) a pritom
veoma isplativa, ja sam dobio oko 17-18 vrha jednake velicine + 2-3 manja.
UserName dusik dobijaju jedino iz djubriva CVET tako da i ja mislim da vise od 5 cm nece rasti.
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Ove sto si ih vezao .......ako nisi odvezao i nemoj,pa ces vidjeti razliku na kraju.jos jedan mali eksperiment.Inace od samog pocetka je jako bitno da ide sve pod zicu tako da se nedovedes u situaciju u kojoj one slobodno rastu jer ces izgubiti kontrolu i SCROG gubi smisao.Uglavnom ovo kod tebe je odlicno i samo opusteno...poz.
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Trtario sam i ja na pocetku dok sam je vezao. A kad sam vidio da je kuja i da se voli vezati onda nisam imao milosti. I evo me sretnog sada :) Samo peglaj dalje sve je za peticu. Slike neke ne bi bile lose sada u ovom periodu ali detaljne. List slikaj, slikaj koliko mozes jedan hed i biljku odozgo. Iako evo sada citam opet kazes da ne mozes s njom van. Steta. Pozdrav!
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
80 dan ukupno, 24 dan cvetanja.

skinuo dosad sigurno jedno 70 i vise lista, znam da nisam trebao al zaklanjaju dosta mesta, pitam se kakv bi suma bila da nisam skidao :)

klonovi-- ovaj sto je u zemlji je bio na samrti al se malo ispravi a ovaj u vodi malo zuti i ne pusta korenje,
napusta me strpljenje za 2-3 dana ide u zemlju i ako posle nedelju dnaa ne vidim rast ide nova semenka...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: usrname

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
weed4life je napisao(la):
skinuo dosad sigurno jedno 70 i vise lista, znam da nisam trebao al zaklanjaju dosta mesta, pitam se kakv bi suma bila da nisam skidao
Pored genetike same biljke, bojim se da je to i jedna potencijalna mana Plantele Cvet i micro uzgoja, previše dušika (6:8:8) za cvjetajuću nam biljku i onda lišča više nego stane u box, pa reži višak pa stres. Drugi grow probaj nać samo PK gnojivo ako mozes, mislim da će ti više odgovarat u malom prostoru.
Imaj strpljenja s klonovima, ne zaboravi da si ih cvaknio u cvjetanju, zbunjena je žešće ali mislim da ako ti se dosad nisu osušili da su ok, samo vodi računa da ti zemlja ima zraka - izgledaju svježe neka ih još svakako...klonovi trebaju vlagu - voda nije isto što i vlaga ;)
Prekrasna biljka, lijepo si pozicionirao vrhove. rep+
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
88 dan ukupno, 45 na 12/12, 33 dan cvetanja.


klonovi su se osusili tako da sam ubacio novu semenkicu u moj vege boks, midi tower malo veci 48cm, 2 CFL 30w i 1 24 w,
oko 5000 lumena, za vege fazu dosta.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
94 dan ukupno, 51 na 12/12, 39 dan cvetanja

Pre par dana su dobile punu doze Plantele Cvet i nisu se bunile, nema znakova pregnojavanja,
planiram da ih pognojim jos jedanput i posle samo voda posto bi ih drzao jos 30 dana,
znaci 70 cvetanja, pise na deklaraciji 8 nedelja komercijalno a 9 optimalno ja bi ih pustio jos nedelju dana
ali kad se docepam mikroskopa to cu videti.
Sta mislite kolko ce jos da se pumpaju hedovi, jos 2-3 puta nekako mi
izgledaju malo, sta mislite?




Evo slika male bebice u vege boksu koja je stara 6 dana :
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
kolko god da dobijem ja cu biti zadovoljan, evo izbrojao sam 21 vrh, neki veci neki manji al
ispod 30 grama ne bi trebalo da ima...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
izmedu 75 i 8o dana cvjetanja je najbolje skidati BB vidjet ces i sam ali nikako ispod 75 dana. Jos ce se ono udebljati,samo polako i strpljivo.poz
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Danas im je ravno 40 dan cvetanja, ako ih ostavim jos 35-40 dana mogu da ih pognojim jos
2 put ali da razmak bude malo manji od 14 dana na kolko sam ih dosad gnojio.
Jel zna neko kako da ih isperem a da ih ne vadim iz boksa? I ako ne mogu daih isperem
kolko da ih ne gnojim do kraja da bi se dobro isprale, znam da je 15 dana al to kad se prethodno isperu?
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Pa kolko ja znam, ljudi rade kompletan flush/ispiranje tjedan dana prije branja tj. prije stavljanja 2 dana u mrak.
A flushat biljke mozes ako stavis posudu ispod njih. Ja za 10l posudu koristim samo lavor posto ne zalijevam nikada sa preko 2l a posude od 25l... to uzmem onu posudu tj metalni lonac za pranje kuhinjskih krpa, znas onu veliku sigurno imas doma, di se krpe prokuhavaju. Taman mi stane ta posuda od 25l ko naruceno i onda flusham. I fino cujem kako voda pada i udara u metal, kad zvuk prestane tada podignem posudu i vratim ju na mjesto.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
Mislio sam zadnjih 15 dana se voda samo koristi a ja bi rado upotrebio i lonac i lavor al nemam prostora
gde to da uguram, mislio sam staviti ispod kesu pa kad se kesa napuni onda je probusiti na jedno mesto da voda istece
al nzm deluje mi nekako blesavo sve to ;) VIdecu ako ne mogu daisperem onda zadnja 15 dana samo voda i to je to ...

edit. nemoguce je izvaditi saksije sa sve zicom, mogu da izvucem samo saksiju ali posle
je nemoguca misija vratiti sve pod zicu, grane bi pukle sigurno, a valjda ce se one isprati
bez flusha, zadnja 15 dan cu samo vodu...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Aha, ti imas PC grow s zicom, nisam ni gledao. Pa bilo bi dobro da ju isperes, kaj ne mozes izvaditi biljke s posudama skupa s zicom van? Kazu da ima odvratan okus trava ako nije flushana prije branja.
 

Creative

Grow support
Poznanik Foruma
04.02.2012
1.504
2.273
188
45
Tomorrowland
dobro si mislio ...uzmi komad najlona i podvuci ispod kalja savi ga i podboci sa necime da ti voda moze curiti samo u jednom smjeru a ispod kraja najlona stavi kantu i udri ....inace ako je zadnje ispiranje slobodno izvadi van flushaj i nemoras vise vracati ispod mreze ....ako ti je sad 40 dana mozes probati gnojiti u razmaku od 9,10 dana... taman jos 2 gnojenja pa ispiranje....u konacnici ako neflushas dim ce ti biti malo ostriji ali ne toliko da ga nemozes popusiti ;)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.