Big Tower Pc Grow Box 1st Time Assorted Auto Mix

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Hvala na sugestijama, ali tako piše u HESI-jevom kalendaru. Ne radim napamet. A i bilo je nužno nakon što su obe presađene i pokazale da im fali dušika te mi je čak jedna pala. To nije neko snažno gnojivo, baš je za našu vu :).
Prostora me i je malo strah. One rastu sve više i više i razvio se kod mene strah što ako mi nekako prerastu box. Ne bi trebali jer su dwarfovi, ali svejedno postoji doza straha. Za svaki slučaj ću je i LST-at, ali to će mi biti problem jer su mi internode dosta male.
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz
Biljke su ti suvise male za gnojenje. Kada ih presadis (dobra zemlja ) dve do tri nedelje netreba gnoiti ( sama pokaze kada joj fali nesto ).
Kalendar ili tablica gnojenja je tamo da bi ti otprilike znao kako i koliko treba gnoiti. Svaka biljka je drugacija a tek vrsta do vrste se razlikuje. Ne gnois isto nego gledas biljku i njene potrebe i tako gnois a tablica je samo orjentiranje kako i sta.
LST polako svaki dan malo po malo savijati na dole. Nebrini za internode.
Zalivanje sa 2cm je ok. Ja kada moje zalivam dotle zalivam dok neprocuri dole. I kada su male isto tako samo sto onda zalivam nedeljno jednom. Kako biljke rastu tako i cesce zalivam. Koriscenjem ove metode mi se dobrim pokazalo pa nemenjam. Dali je 100% ispravno neznam jedino znam da njima odgovara. https://forums.vutra.org/unutra%9An...erija-%2Asa-komentarima%2A-20.html#post185033
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav članovi! :)
Mislim da je red na novi update, no prije novosti o biljkama.
Biljke su nakon gnojenja sasvim pristojno rasle i nastavile živjeti. Kaya malo više nego Moriah koja se malo nakrivila budući da joj je bilo manje dostupno svjetla od Moriah. Sve u svemu, jučer ujutro sam primjetio jednu novinu kod Kaye - cvijet (zamislite tu sreću :))). Tako da je jučer popodne skinuta CFL-ka i stavljena je HPS 100W :). Koliko sam sretan zbog te vrlo jake lampe (u odnosu na prostor), toliko mi i zadaje probleme. Nakon prvog sata rada s ventovima namještenih na isto volti kao kad je bila CFL-ka, temperatura je došla do alarmantnih 45 - 50 stupnjeva celzijevih!!! Morao sam staviti ispuh na 12V i upuh na 7,5V te biljke staviti na dno boxa da bi mi temp došla do nekih 30 - 35 stupnjeva celzijevih.
Molim iskusnije pomoć koja mi je potrebna. Ima li kakav način da spustim tu temperaturu bez stavljanja stakla? Trenutno mi preostaje samo da je stavim bliže ispuhu da mi više topline izlazi te da ponovno montiram unutrašnji ventilator ispod lampe da tjera vrući zrak prema ispuhu. Bi li to moglo upaliti? Imao sam i fix ideju da nakrcam leda iznad boxa da topli zrak više ide prema gore. Danas preko noći i preko dana sam to pokušao riješiti tako da mi prozor cijelo vrijeme bude otvoren da ulazi hladniji zrak unutra. A sranje je što će mi i razlika u temperaturi "noć" - "dan" biti veća.

Evo i fotki da ne bude sve na slovima. :)

Hpsica :):


Obje:



Kaya:







Moriah:





EDIT: Ponovno sam napravio sranje. Dok sam išao instalirat ventilator, isti mi je pao na Moriah i (ne znam kako) odrezao joj je gornji novi mali list. Je li to veliko sranje i šok za nju ili će već istog dana počet rast?
 

SenzaPieta

Aktivan Član
03.06.2011
281
168
43
Led ti nece puno pomoci ( bar meni nije ),puno cimanja oko nicega,najbolje staklo. Ako sam dobro skuzio u pc kucistu radis,tako da ubaciti staklo nece biti velik posao a resice ti probleme. I ako ubacis staklo i fino sredis ventilaciju neces imati problema oko temperature noc-dan...

Btw koliko je cesto zalivas?

Ova predzadnja slika mi izgleda malo da su spusteni listovi,mozda bas zbog previse vode...


peace
 

makisplit

Aktivan Član
07.03.2012
501
132
0
44
ubacuj novi vent za ispuh ili radi staklo....odmah...temperatura ti je u k.... skroz,biljke ti izgledaju u redu osim što su malo snuždene,reguliraj vodu,zaljevanje i podigni malo vlagu dok je temperatura u crvenom i bit ce ok
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Ići će staklo onda. Ne znam samo mora li ići još jedan vent za ispuh ispod tog stakla jer nema baš gdje jako stajati. :(
Posljednji put sam je zalio pred dosta vremena. Tek u subotu ili ponedjeljak. Nisam je zalijevao jer je zemlja cijelo vrijeme vlažna. Danas sam stavio vodu da stoji i sutra je opet zalijevam jer je zemlja već jako malo vlažna (kad stavim prst).

@makisplit
Vlagu još ne mogu kontrolirati jer mi nisu još došle stvarčice za sastavljanje regulatora vlage.
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
E pozz opet. Došao sam do jedne točke kad ne znam što dalje. Promišljam da napravim LST ili ne. Biljke su možda malo veće nego one na slikama te su dobile još nekoliko novih cvjetova. Da im LST-am? Internode su doista male. Hoće li joj biti stresno da je pola nje odjednom okrenuto od "sunca"? Koliko bi mi ona još mogla narasti? Na kraju krajeva ima li mi uopće smisla LST-at tu biljku, odnosno bih mogao dobiti veću količinu?
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav!
Evo još jednog updatea čisto da vidite napredak. :) Jučer sam je zalio nakon ne znam koliko te sam dodao još malo HESI-jevih produkata. Počeo sam koristiti Bloom Complex, a dodao sam malo i Root-a i Zyme-a. Žao mi je jedino što ne mogu koristiti HESI SuperVit jer ne mogu baš rastaviti kap.

Slike:








 

gbyte

Aktivan Član
08.11.2011
74
17
8
33
Ne brini oko supervita..neće ih spalit..ja isto imam samo 2 cure pa im dam tu jednu kap na malo manje od litru i po vode..
ukoliko te baš brine taj jedna cijela kap, probaj ju usitnit o stijenku flaše..
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav! Imam ponovno jedan mali problemčić i to je vidljivo na listovima. Na sljedećem linku nisam našao odgovor:
Kod:
[URL]https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/9123-raspored-hranjenja-ph-nutrijenti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html[/URL]
te vas zato molim za pomoć/sugestiju što već.
Nisam ništa radio što nije napisano na forumu, osim LST-a koji sam započeo u razmaku od prošloga posta, ali ne vjerujem da je to uzrok.

Evo slika:



 

Domaja the best

BANOVAN
Banovan
22.03.2012
459
14
0
32
Mislim da je s necim pregnojena,jos je rano mozda kalcij ili fosfor ako ti pocrni ta fleka a list ostane mekan onda je brom u pitanju.A vidim kao da imas i viska dusika.
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
@Domaja the best
Mislim da je nisam pregnojavao jer sam uzeo točnu dozu. Možda ima viška dušika jer sam još dodavao Root Complex, ali po zadnji put. No, višak dušika ne može objasniti te fleke na listovima. :(

@Nixa86
Peglam, peglam. :) No svejedno bih volio znati o čemu je riječ jer se vodim starom narodnom "bolje spriječiti, nego liječiti". Još mjesec dana i grow mi je na kraju tako da stvarno sada ne želim nešto zajebati. Vaze ću podignuti, ali mi prije treba nekakvo staklo (kupujem CoolTube) jer mi se temperatura diže na velike temperature.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
To ti je samo deformacija lista. Ja na svojoj imam po nekoliko listova s rupama, pokusao sam shvatiti od cega su, ali odustao! Raste i dalje.... Bit ce mozda jos koji novi list s rupom, ali ne brini.
 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Pozdrav!
Danas je točno mjesec dana od stavljanja na klijanje, točnije 31. dan tako da moram napraviti neki mali update (veliki će biti oko ponedjeljka). :)
Počeo sam neki šatro LST raditi za kojega ne znam je li dobro ili nije te me brine da odrežem nekoliko listova ili ne. Čisto mi treba neko mišljenje da se znam kako ubuduće orijentirati (ne zaboravite da mi je prvi put).

Slike:
Kaya:





Moriah:


 

seeders

Aktivan Član
05.01.2010
91
2
0
33
Hvala PowerSeed. :)
Da obrežem koji list, ili da ga savijem možda da bi mi cvjetovi dobili više svjetla? Ili je u redu kako je?
Jesam li previše stresiro Moriah s LST-em? Malo je veći zavoj morala napraviti sada. :(

Nemojte zamjerit na toliko pitanja, ali neiskustvo čini svoje. :(
To je čar ovog forum da neki super iskustni korisnici (znaju tko su :) ) pomažu ostalima željnim znanja i novog hobija.
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Auuuuu jebote jeste se raspisali, nemojte zamjeriti kaj necu citat nis jer sam mrtav umoran od posla, samo sam vam htio reci da ja 50g popusim u mjesec dana (ako je dobra roba) no to nije bitno, i 2g uzgojeno "domace" JE SUPER i samo naprijed, sve najbolje :)))))))
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
.......nemoj rezat nikakve listove, biljke izgledaju sasvim ok, pusti ih sad 2-3 dana da narastu pa onda ponovo zategni......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.