Biljke u mraku - crko balast

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
28.01.2014
8
0
0
Sinoc mi je crko balast za MH sijalice i umesto 16 sati bile su 4 sata na svetlu. Danas je subota i ne mogu da nadjem elektricara da mi popravi sve do ponedeljka. Inace su biljke power plant treca nedelja kako su krenule da rastu... da li ce da uvenu ako ih ostavim u mraku toliko dugo? ne znam sta da uradim...
:sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2: :sad2:
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Neka "neonska" bi bila idealna čisto da biljka zna kad je mrak a kad dan.
Zašto kažeš balast MH sijalice, zar ti nije taj balast i za HPS?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: anunnaki_

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Odu u supermarket po neku cfl-ku cisto za prvu pomoc. Treba ti i kabal i grla al to sigurno imas po kuci. I nemoj da gasis. To bi ja uradio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: stara baba

ganja_farmer

grower wannabe
25.05.2009
1.336
4.151
188
73
možeš napraviti ovo što ti dečki vele,napravi neko improvizirano osvjetljenje,čisto da biljka ne prekida ritam svjetla,a ako je to problem,ako nemaš pri ruci viška sijalica,možeš je i u mraku ostaviti,neće biti fatalnih posljedica...meni je s Ganeshom bila takva situacija kad sam imao preko vikenda goste od kojih sam morao sakriti grow,pa dva dana svjetlo nije radilo i to na početku cvjetanja...malo ju je to stresiralo,ali je na kraju dala fine cvjetove... ;) tako da nemoj paničariti,bit će sve ok,samo u ponedjeljak riješi svjetlo i dalje nastavi po starom.
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
staro pravilo kaze u vegetaciji nije problem vise svetla a u cvetanju manje... pa se onda zna i sta jeste problem. mogu par dana bez svetla sigurno, ali izbegavaj ako mozes toliki mrak, ja sam imao grow gde su pet dana bile u mraku, ali su bile u cvetanju, jbg.
 
28.01.2014
8
0
0
nisam odgovorio... ostavio sam ih tako u mraku 3 dana dok nisam popravio balast i sve je bilo u redu nastavio se grow :D
p.s. da balast je i za hps :D