Blue Dream, LSD, Jack Herrer, Liberty Haze i Northern Lights pod 400/440w MH/HPS. Odabrao Larry

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
ako se ne osusi kako treba da ih ne teglira vec da ostavi u onim kartonskim vrecicama
Ufffff....slazem se frend...ali nece ga biti mjesec i po...bit ce to sjeno:(
Jedino je sigurno da cu poslusat barbu i otkinut jednu vrhcinu i spalit ju kasnije
Ok.Ako ne puca sta ces popraviti u 10 dana uzgoja,susenja,curinga???Dali si svijestan da ti cijeli urod moze propasti vec danas ako nisi skinuo.Ako nemas nikoga da bude pokraj biljki,cvijetove(a napisao si da nemas)onda ne kuzim sta kalkuliras...imas jos 9 dana...;)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.661
13.861
358
Bolje mozda sjeno nego pljesan da navuce, kad se vrati pospremi u teglice ubaci sniticu jabuke unutra da povuce malo vlage i bu ok! Nek proba sa djelom tak pa ce vidjet, men znalo spasiti stvar!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Evo i fotke od jucer sa sredine biljoza. Ne znam. Ambera bas i nema. Sad koliko je ovo milky, tesko mi je reci jer mikroskop ne moze bas fokusirat onako kako bi ja htio. Mislim da je to vecim djelom milky, zar ne?

@h0nda da nisam bas mjerilo :D jucer skinuo vrh od svake i stavili to u rol na 50 stupnjeva sa ventilatorom nekih 15 min. Prvo probali blue, ali nije bio dovoljno suh pa nis. Onda ostavili ove samo sa ventilatorom u tako toplom rolu nekih sat vremena i osusilo se to onak lila. Stavili sve u jednu trubu ali nis skoro. Malo me opustilo ali ne da mogu rec nesto. E sad dali je to zbog tog susenja u rolu ili mozda premala kolicina (tog je bilo koliko bi recimo suhog stavio u jednu onak srednju frulu, ali ovo je ipak frisko i nije se stisnulo pa je mozda trebalo puno vise stavit).

@hazeri trenutno mi je prva briga dal je to uopce dovoljno zrelo za skidat, kuzis. imam jos 9 dana, mozda presudnih 9 dana da bi to sazrilo. sto se susenja tice, brine me to ostavljat u teglicama. imam osjecaj da bi se bas tu zeznuo. dovoljno da je jedan vrhic krene trunut i pojavit ce se plijesan i zahvatit sve. Ovak ako ostavim da se susi bit ce suho ali moze se opet ozivit. Mislim mozda zalit ih posteno prije rezanja tako da upije sto vise vode pa ce duze trebat da se osusi.. nebi trebalo bit tak strasno. vec sam imao skroz suhu travu i bez problema se oporavila sa korom narande. Nadam se da ce tako bit.

Aj bacite oko na fotke pa mi recite jel to milky uopce? :D meni je to onak i jedno i drugo. tesko mi je neki omjer utvrdit tu...

Blue
bd.jpg bd2.jpg bd5.jpg bd6.jpg bd8.jpg

LSD
lsd.jpg lsd3.jpg lsd4.jpg lsd5.jpg

Jack
jh.jpg jh3.jpg jh5.jpg

Liberty
lh.jpg lh3.jpg lh4.jpg
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
Uff pa to skoro sve prozirno..zato i nije radilo.. Ja bi to pustil još malo...al bojim se da nebuš stigo nikako. Barem 5 dana pa sušenje
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
5 dana? imam jos 9 dana. e sad do kud to moze dogurat kroz tih 9 dana? dali moze doci do recimo 10-20% amber ili bar skoro skroz milky?

e da, podigao sam malo reflektor, ugasio superlumens i smanjio na 11 sati dana. Dali mi to pomaze u ovoj situaciji? ili bolje da vratim na 12 sati i spustim reflektor i upalim sl?
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
Sorry skužil sm da imaš ukupno 9 dana. Na mobu sam pa mi je zdepasto. A gle i sm vidiš slike...ovo nije još za rezat.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
da 9 dana i onda rezem i stavljam na susenje dok se ne vratim, nekih mjesec i eventualno koji tjedan, ali mislis da bi kroz 5 dana situacija mogla bit kakva? moglo bi se promijenit na vecinom milky ili? ako je tako onda sam na konju :)
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
A gle ,ja vjerujem u čuda. Vidi nakon 5 dana,sigurno neće odmoći. Al trebaju one više od 9 dana. Ja bi ih rezao 9.dan ostavio velke listove iostavio u boxu u mraku sa laganim ventom da cirkulira.ka d se vratiš manikiraš i središ u teglama. To mi se čini naj bolje. A možda da cjele biljke sušiš produžiš sušenje max. Taman kad se vratiš fino suho.
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
komplikacija totalna. ja se nadao da ce prije, ali eto sta je tu je. steta bi bila prevelika da ne sazrije ajde i kroz ovih 9 ako ne more prije. necu moci ostavit u boxu. zakacio bi ih na ono za susenje vesa i ostavio u stanu. stan je suh i ima prirodnu ventilaciju pa ce se to pomalo susit. mislim da bi sa ventom ionako ubrzao susenje sto mi ne ide na korist s obzirom da ce se dugo susit...

nis, hvala na dobrim vijestima :D
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
vec sam imao skroz suhu travu i bez problema se oporavila sa korom narande.
Nebi se slozio sa tobom....ali otom potom,budes shvatio sa vremenom.Nemoj ovo shvatiti kao neko pametovanje.Jednostavno...vrijeme mjenja misljenja,iskustva...Budes i ti ovaj savjet jednom nekom davao:):thumb:
Zapamti...susenje,curing je(po meni)najvazniji dio growa.
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
ne shvacam stari. zahvalan sam svima na savjetima, i cijenim to. znam dosta vec o susenju i curanju. sve novije teme sam procitao vec odavno a i drugdje sam trazio i citao, gledao. kuzim ja sve to. ne podcjenjujem ni mrvu vaznost susenja i curanja. problem je sto ipak izgleda ovo nije ni za berbu sad. pitanje je dali ce uopce bit za 9 dana. sad da idem to sjec, sta sam dobio? cak i da osusim i stavim u staklenke i da mi se ne uplijesni.. kuzis, dobit cu vutru koja nije zrela. ako se strpim tih 9 dana, mozda sazrije bar koliko toliko. mozda za 9 dana taman budu max cloudy i nesto ambera. to mi je prioritet sad. kad stavim susit ostaje samo nada da se nece upljesnivit, sto vjerujem da nece, nego veca briga je kakva ce bit kad se presusi, sto vjerojatno hoce. ne znam, ali opet bolja nego da nezrelu travu sa prozirnim trihomima dimim. evo jucer probali i to mix lsd, jack i liberty. bilo je za ok pljugu. ja se odvalim od par dimova dobre trave. skoro nis. malo onak me umirila i lijepo sam zaspao kasnije. ovih sad 9 dana je krucijalno...

Edit: evo bas sad gledam. kad uzmemo u obzir da je od flipa trebalo oko 10 dana recimo da pocnu cvjetati, njima je sad negdje 58 dan cvjetanja. za 9 dana to ce bit 67 dana. mozda bas taman bude...
 

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
Rekoh ti, ostavi još 9 dana i onda cjele ne trimane sušit i kad se vratiš još će biti ok. ako ih sad skineš, opet ih nebuš pošteno osušio pa postoji opasnost od pljesni.. kako god okreneš nisi u zavidnoj situaciji. ja sam prije 3 godine sušio u kući mj dana dok me nije bilo temp je bila iznad 15 i bilo je ok. lišće šuškavo a veći hedovi skroz ok ne pre suhi tj u sredini ok, u teglama se za 2 dana opustili i još stavio listić zelja al nije trebalo. dakle bitna ti je temp i vlaga prostorije di bi sušio. sve se može... bolje i suhi vrh nego pljesnjiv
 
Poslednja izmena:

Budfield

Prijatelj Foruma
18.05.2016
1.678
6.058
258
dirty ol' town
Ja bi dao sad boosta full dozu pa zadnji dan pred berbu obilan flush, pustio neko vrijeme da povuku što više vode i cap dole što bliže korijenu, cijelu biljku naopačke na sušilo (tu i tamo pokoji list možda skinut ne puno) 1-2 pc venta u stjenke boxa, blagi ispuh, pazit da zrak na pasivnom ulazu nije prehladan i trebalo bi bit ok mjesec dana, možda će bit potreban rehidro neki blagi, list kupusa ima savršenu vlagu i koriste ga čak i pro, tipa kofi frula šopovi i tak ti lerdiji haha
E i očisti sve mrežice i ulaze zrakova...i box dezinf. prije ostavljanja budovine da visi...
Haha dobar neki šit from da street očito :D:joint2::thumb::crazyd:
 

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
@poduzetnik ak je tebi temp bila iznad 15 i nije se presusilo, meni se onda sigurno nece presusit, jer temp ce bit uvijek ispod 15. pitanje je samo bura koja bi mogla to ubrzat, ali ipak za ocekivat je puno vlage i tako pa si mislim da bi moglo cak ok bit. to ce se prakticki jako sporo susit, osim kazem bure koja bi mogla shebat stvar ali pitanje je dali ce uopce bit jaca i dali ce potrajat... uglavnom biram tu opciju jer mi djeluje najsigurnija
 
  • Sviđa mi se
Reactions: poduzetnik

poduzetnik

think outside the box
Banovan
09.04.2012
285
927
93
a gle, nemaš baš previše izbora... gledaj to s pozitivne strane barem buš pošteno napravio sušenje;) to je ono što dosta nas nema strpljenja za napravit:rolleyes: a bolje da još sazrije pa da bude bolje:razvaljen:: . Sretno
Ps
to je samo moje osobno mišljenje, sve može proći super a i nemora(mada teško)....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Long balls Larry

Long balls Larry

Aktivan Član
20.02.2017
635
756
113
40
Imamo dvije frakcije. Jedna savjetuje susenje i tegliranje a druga susi odmab i tegliraj :D uvazavajuci sve ipak idem na ovu opciju. izbjec plijesan pod svaku cijenu a i treba sazrit.

Spaljen jos jedan lsd. Osusio ga ispred grijalice. Nije lose ali jos nije to to...