Blueberry haze x2 + domaja x1 :D 400w HPS

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
16.01.2015
10
4
3
28
e ovako drugari...pratim forum vec duze vrijeme i odlucio sam napraviti box i poceti nesto...
Napravio sam box od komode,dimenzije 95x75x45 (sirina,visina,dubina)
dobio sam sjemenke blueberry haze i uzeo jednu domaje cisto da popuni prostor...
interesuje me dosta stvari jer sam totalni pocetnik u ovome i znam samo sto sam mogao procitati i pohvatati odprilike sa foeuma...
postavio sam 400w hps sijalicu i tri venta,sve kako sam vidio da vecina radi...
sad me interesuje dalje...da li da priblizim posude sijalici ili da napravim neko rastojanje?
Bio bih zahvalan da me jos neko posavjetuje za sve,da ovo ide sve kako treba...unaprijed hvala...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Smells
20.06.2014
1.394
3.958
188
Otok Jabuka
www.zdravakrava.hr
Dobrodošao i sretno!
Ako može samo, još malo info: zemlja, gnojiva, posude itd. I neke fotke
Približi sijalicu koliko god možeš a da ne prelazi 27 stupnjeva u visini biljke ili ako nemas termometar stavi ruku pa ako ne peče tebe neće ni biljke. :) Razmišljaš o kakvom treningu?
Tu smo da pomognemo :)
 
16.01.2015
10
4
3
28
Samo ova lampa mi je bila dostupna...moze li se to kako korigovati u ivom prostoru posto ne mogu okretati komodu :D
A zemlja je ona za cvijece,obicna...ali nije iz dvorista,ako bi mi objasnio malo oko gnojiva i tog "treninga" bio bih vam svima zahvalan,da me malo jos uputite...hvala
 

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.265
35.810
2.698
Weed California USA
Ako nisi jos posadio, niti nemoj saditu u "neku zemlju za cvijece"
Kupi zemlju koja je provjerena. PotgrondH, Terra Magma, Compo Sana, Florabella......
A mogo bi nekako ugurat tu lampu ako uspijes ohladit box. Trebat ce ti neki opasan vent/turbina da to ohladi.
Za trening i gnojiva imas dovoljno vremena procesljat forum....dok kupis zemlju.

upali lampu i te ventove tvoje i za 15minuta izmejri temp ;) pa ce ti sve bit jasno
 

Smells

KOSC
Poznanik Foruma
12.10.2014
1.641
4.128
188
Špičkovina
Samo ova lampa mi je bila dostupna...moze li se to kako korigovati u ivom prostoru posto ne mogu okretati komodu :D
A zemlja je ona za cvijece,obicna...ali nije iz dvorista,ako bi mi objasnio malo oko gnojiva i tog "treninga" bio bih vam svima zahvalan,da me malo jos uputite...hvala
Imaš volju,želju,otvorio si dnevnik...sad poradi malo na znanju,jer bez toga neće ići.Forum je pun znanja,sumnjam da će ti itko odgovarati na pitanja koja su odgovorena puno puta,a dio su osnova.

Dakle prva stvar zemlja,druga stvar o kojoj trebas razmisljat je ventilacija i povoljni uvjeti za uzgoj,kad to budes imao onda idi dalje,na PH,gnojiva,trening itd...

Sretno u svakom slučaju i ne zanemaruj važnost svega što ti se kaže,jer neće biti dobre berbe :)

EDIT: Naravno da bi dodavanje ventilatora popravilo temperaturu,to je neupitno,upitno je dal bi to bilo dovoljno...upali svjetlo,upali ventilaciju...mjeri temperaturu,pa ćeš znat na čemu si.
 
16.01.2015
10
4
3
28
Odprilike,temperatura u sredini boxa je oko 33 stepena...mozda bi jos jedan par bio dovoljan,ili da uzmem jos vece?
Citam sve vec dugo,samo je malo drugacije kad mi neko licno napise savjet...
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.460
3.198
Bekaa Valley
savet je da spustis temperaturu za 5 stepeni, pa sad to uradi kako ti najlakse. racunaj da ti je visina 75 i da je gore jos toplije, a biljke ce ti popuniti taj prostor, pitanje je i kako ces ishendlati 3 komada
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ZdravaTrava

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
I još je i haze u pitanju koj dosta raste!! Jel imaš kakvu komodu da je 1x1x2 metra?;)
Sretno!
 

BoRaiCho

Aktivan Član
05.12.2009
514
184
63
33
Temples of Boom
ili zver od ventilatora ili brutalan lst pa pokusaj da ih sto nize drzis ali mislim da bi ti pametnije bilo da puknes jednu sjemenku eventualno dve jer si pocetnik

u svakom slucaju ventilaciju moras odraditi....kupi jedan turbinski vent i budi miran a i neko staklo za sijalicu ne bi lose bilo
 
16.01.2015
10
4
3
28
Pozdrav,evo promijenio sam neke stvari,dodao ventove,i uspio sam srediti temperaturu na 27-28C...
Citam po forumu,trazim sve bitne informacije,trudim se da odradim i sve ostalo bitno za biljku,ph vrijednost,gnojiva,trening i ostalo...
Kod prvog pomaka iz zemlje postavljam slike.
I hvala na korisnim savjetima do sad a i ubuduce.