Bob 6cfl+70w-HPS - indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
RastaBird je napisao(la):
Joj Bobe sta se to dogodilo...dar-mar, na kolko je dana biljka cvjetanja???
Cini mi se 36-ti dan svetanja
pravi dar-mar, mislim da je od previse gnojenja, i neredovne temperature u kombinaciji sa svetlom, ugasio sam im 2x2700 i 2x6500 lim i ostavio samo na hps-u od 70w
pa plus dnevne temperature, a kod mene u boxu +- 5 C :(
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Strasti su se malo smirile :(, a samim tim i emocije.
Mala biljka se skoro sama sasusila, sem 2 vrhica, te je izbacena iz boxa, i prebacena u mrak, nije bas na promaju, ali ni nema nesto materijala.
Da vidim sta je ostalo.

Da budem iskren, malo me mozda muce ove semenkice, ali sama je u boxu, pa razmisljam da ovako teram do kraja, nemam vremena bas za skidanje.
Malo mi je cudno, juce je bilo beline po vrhovima, a danas je vec nema, kao da se pojajvljuje i nestaje.
Sinoc zaliveno za svim djubrivima, mada malo razredjeno.
Temp je opet pocela sa ovim toplotama da se penje od 32-36 C.
Mnogo mi je da je zalivam i navece i ujutru, a premalo da bude samo uvece, pa na svaki drugi dan.
Do sada sam je zalivao dok voda ne procuri, pa cu mozda pojacati dozu, da vise vode ostane dole.

Komentari i kritike su dobro dosli :)
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Moras smanjiti temp bobe...zalijevanje nece pomoci susenju listova...ovako nece moci jos dugo... :S

Nekako pojacaj ventilaciju...ako imas ventove na upuhu prebaci ih da bacaju zrak van a neka ti ulaz ostane pasivan...ukoliko je box uz vanjski zid, prebaci ga na neki drugi ili bar samo malo odvoji od zida da manje grije...pokusaj sto vise takvih sitnica jer stvarno steta da i druga onako zavrsi... :S

Sretno dalje bobe...obavjestavaj nas o napretku... ;)
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Uz to šta kolega Sekach kaže ja nebi gnojio.
Pošto kažeš da sumljaš na temperaturu i pregnojavanje.Temperatura je definitivno previsoka a ako imaš sumlju na pregnojavanje nemoj da gnojiš.Po mom mišljenju nit nemaš šta da gnojiš po toj velikoj temperaturi jer dolazi do kontra efekta.Gnojivo zna mjenjat vrjednosti sa razlikama temperature.Al to sve ovisi o gnojivu.Ja bi nju samo vodom zaljevao kontroliranog ph.I svako tolko malo hidrogena pa da vidimo kako če se ponašat.U svakom slučaju neče ništa pomoč ako ne spustiš temperaturu ispod 30C.
Sretno ti bilo Bobe!!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala drugari, to mi je bilo potrebno, malo podstreka i nade.
Pravi je problem, sto kako je njima trebalo vise njege i paznje, tako sam ja imao manje vremena za njih, a samim tim i za nadogradnju boxa.
Pre mjesec dana sam imao u planu da CFL-kama skinem 6400 i ostavim samo 2700, ali mrsko mi je bilo.
Takodje mi je mrsko bilo i citati neke dnevnike, da vidim kroz sta su kolege prolazile u slicnim fazama, jer rekao sam sam sebi : ma procitao sam ih ranije i bice to sve 5 ! ALI se posle ne mozes setiti svih :icon_idea:

Box mi je deo suncanog zida, bez izolacije, ni spolja, ni unutri ( a za unutri bum sbudzio neku foliju )
ubacio sam flase od 2 lit u friz, pa od sutra i to ce u box.
Ranije sam ga mogao luftirati, ali kako nisam pored njega dok radi, ni nemogu :(
Ceo box je stelt te nema dodatnih predvidjenih rupa za upuh i ispuh.
Danas zalivene sa peroksidom i ph cca 6 - analogno sr***.
I ukljucen samo HPS od 70 w, temp bi sa njim trebalo da padne na podnosljivih 30, bez otvaranja stranice.
I da mogu je spustiti za 10 cm, pa bi trebalo da bude jos hladnije - valjda, bum probao !

Ma samo da ovo izdrzi barem dok moze, meni dosta :):banana:
U svakom slucaju, jedno lepo iskustvo, bez Vas ekipo ne bih ni pokusao, koje se mozda i ponovi, a do tada pratimo i :watchplant:

p.s. tek sada vidim da moje mnogo kasne, ali iskustvo je tu :)
 

Dr Grow

Aktivan Član
24.04.2011
65
6
0
39
nEphNiO je napisao(la):
zato što je ta folija loša, može doći do hot spotova i opržit ti biljku, a to baš i nije poželjno,... :)


Nemoj se uvrijediti al to je najveća glupost koju sam ikad ćuo !
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
[B je napisao(la):
SimasZg frende izbaci ovu aluminijsku foliju pod obavezno i kupi ono reflektirajuce za šajbe...to ti je 20 kn (3 E)
Dr Grow; - Možeš malo pojasnit zašto?

Svi su tako stavljali, a na većini stranix boxeva sam takodje vidjao isto tako :)
Stim da sam jucer upgredirao box-icx i ubacio na spoljasnji zid, alu-foliju za termo izolaciju, okrenutu naopako. Uzeo baterisku lampu i igrao se. U pravu su momci kada kazu da ne reflektuje svetlo :)

Jucer je sledio posteni upgrade box-a, pa je temp odmah spala na podnosljivih 27, dok je preko noci biljci 25. * treba redovito odrzavati box :eek:hno:
Do sada zalivano samo sa obicnom vodom, ph kontroliran.
Jedino mi je malo cudno, sto vec 3-4-ti put semenke pucaju i lete po boxu,
vrhovi rastu polako, dok donje lisce svetli od prevelikog gnojenja, gornje lisce osuseno te se nastavlja susiti, NOVI listovi, tamni, pa mi sve deluje da je spremna za novu turu gnojenja. Mada poslednji put kada sam je zalio, u visak vode je bio crn. Vodu trazi maltene na svakih 24, a i manje ( na prst suho.)
Svetlo : hps 70 w + 2x2700 lum

75 ukupno / 35 cvetanje -
Sto se tice one osusene, ako se secate ? prica je :
Jadan dan u boxu sva suva, sem 2 heda ? izbacena, upakovana u pvc kesu u mrak na 24 h, hedovi puniji, ovlazili, poskidani i osuseni - GRESKA ? ( mozda sam je trebao vratiti u box ?)
No nakon primitivnog susenja dobo sam :


Lega kaze : Mladice su lose
Test ( 1-5 )
miris : 1 - travuljina na livadi :(
okus : 3 -
rad : 4 - pozitiva
cena/kolicina : ma za mene DOSTA
trud : 0
strpljenje : 2
nauceno gresaka : xx ( da li cu ih se sjetiti ? )
duzina rada : 1 h

Ha, nekako mi simpa, uzmem hedic, ubacim u lulicu i zapalim.

p.s. foto update, kada dodje :sun2:

E, da , hvala svima za lajkove
http://imageshack.us/photo/my-images/51/dscn7886u.jpg/
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Kao prvo moram da Vam se pohvalim sa ogromnim odusevljenjem i srecom.
Posto sam sa odpadcima od listova tokom ovih grow-a, sem rakije, lagerovao lisce u zamrzivacu u kesi.

Sinoc sam uzeo 3 dc mlijeka, masnijeg, i prokuvao sa 10-tak listova, tokom noci se ohladilo, jutros procedio i popio.
REZULTAT :
Posle 10-tak minuta, najljepsi osjecaj u telu, krenuo od nogu, raspolozenje ceo dan POZITIVA, a ne mogu da prestanem da se smejem :)
"rad" se osetio u fulu, prvih 3-4 sata, dok poslije opusteno i osmjeh, ma super osjecaj.
Toplo Vam savjetujem da probate i eksperimetirate.
Nije kao rakija da boli glava, barem ne jos :)
Okus je, kao neka travuljina, cak i miris(sa livade), boja zelena, dok prilikom kuvanja se osetilo u prostoriji.
Bojim se da ako bih zasladio, da bih ubio efekat.

Sto se tice biljke koja je ostala, sjemenke i dalje rastu, pucaju, a donja polovina hedova se udebljala, pa je cak i pod prstima debela. Zalivano sa manjom dozom gnojiva+Slavol.
Temp. ispod stakla je ipak 32, ali sam udaljio biljku od stakla.
Pratimo dalje.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Zanimljiva teorija s mlijekom...
Hmmm, interesira me da li bi takva mjesavina pomogla s problematicnom kozom!? Jer znam da lisce prokuhano u vodi i ne daje bas neke rezultate...(isprobano)
 

Mox

Aktivan Član
27.08.2010
81
20
8
36
Dr Grow je napisao(la):
Nemoj se uvrijediti al to je najveća glupost koju sam ikad ćuo !


kad uhvatiš vremena, probaj napravit ovaj test:

uzmi alu foliju, i foliju za šajbe i stavi ih sat vremena pod lampu... kasnije probaj vidit koja je toplija i jasnije će biti zašto jedna od tih folija nije baš za PC box...
(onaj tvoj sistem sa zidovima od folije je druga priča... ali i kod tebe bi rezultati bili bolji da nije alu nego mylar folija, jer je refleksija svijetla bolja, a što je hed pod više svijetla i on je veći)
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Nije me dugo bilo, a i problemi....
Naime, kako su temperature krenule da pale, tako je i kod mene u boxu od 35-37 * samo HPS, trenutno radi !
Biljka, poslednjih 10-tak dana ne pokazuje neki napredak, poslednji put gnojeno pre 2 dana, a jucer, samo voda.
Slike sutra budu lepse, ako uhvatim dan da slikam :)
Semenke se i dalje pojavljuju, i pucaju, tako da to leti po celom boxu.
Hedici su tvrdi i masni pod prstima, pelud leti na sve strane.
Mikroskop, nemam i necu ga nabavljati, ali se lijepo vide beli kristali.




Moja ideja je :
Da polako privodim ovo kraju, da dajem samo vodu ( mozda sa peroskidom po koji put ) narednih 10-tak dana, pa u mrak na 48 h, pa harvest (mada postoji dobra sansa da se u boxu ona sama osusi u mraku ).
Sta Vi mislite ?
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Jbg, ta temp ti moze unistiti sve za sto si do sada radio... :S

Ne treba ti peroksid u ovoj fazi...samo cistu vodu peglaj ako mislis kositi...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
je svakako pozeljno da bude pre harvesta. Valjalo bi i da dehidrira,ali je komplikovano radi zalivanja,ispiranja. Tuzna slika...poseca me na prvi in. Osnovni uslovi morju da se postuju i bez forsiranja,..U suprotnom, uvek je teze ,(
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Jao, pa sta reci, sem lepih zavrsnih reci :happy031:
Na prvom mestu, Hvala :maryjane: sto postoji, jer bez nje ne bi bilo ni ovoga da se :leafblunt:.

Neki rezultat je sledeci :
* Vreme na projektu - 5 meseci
* Finansisjki - licno isplativo,
* kolicinski - za svoje potrebe odlicno, a i znam sta pusim :icon_lol: - 2 grane sa slike treba poduplati
* Nauceno, je nesto, ali ima jos da se uci.
* Struja, skroz je dzabe :)
* Hrana i pice isprobano od listova :
******- Rakija - boli glava - lose
******- Mlijeko - Fantastivno

*Sto se tice same biljke, ona je susena 2 dana u boxu, temp je bila cca 35, bilo je toplo.
Puna je raznoraznih semenki, polena, pistila.
Masna je pod prstima, lepi se.Nije trimovana ni pritiskana, nego samo ubaceno u teglu i imala je miris kao obicna trava, ali vremenom joj se menja na nasu :maryjane:
*Sto se tice efekta, ja napunim lulicu, malo duvana, 4 dima, drzi me HIGH 2-3 sata, posle se oseti oko jos 4 sata, dok je
raspolozenje i osmeh konstatno prisutno uz srecnu misao, sto mi je drago, preko dana.
Navecer je ipak potrebno vise, po 2 dima na svakih 2 sata, mada zavisi odakle se kida, glavni vrh ili donji hedici.
Ponekada me na poslu pitaju : Da li si ti napusen ? Ja zar je tako ocigledno, ali pozitivna energija je prisutna,
mozak bolje radi, koncentrisaniji sam, bolje i brze obavljam neke zadatke, sem kada se zapucam !
*Sex je lud i bolji.

Mane growa:
los box, nije stelth
temperatura
prerano odseceno lisce
pregnojeno
nije merena vlaznost
losa iskoriscenost prostora


Ovu sliku treba poduplati.

Hvala Svima koji su komentirali, lajkirali, pratili...
Nadam se da ce novi groweri nauciti barem nesto, Hvala Vutri jos jednom i bum se tipkali opet.....
Ovim postom mogu da zavrsim ovaj dnevnik.

Keep it green and smoke.
Have a nice day :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SimasZg

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Drago mi je da ti je uspio grow....super dnevnik....rep+ imaš od mene...

P.S. kad je iduci grow?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.