Bob 6cfl+70w-HPS - indoor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
hvala drugari,

samo da sam ih slikao jutros, nista se nije videlo ni na jednoj,

ostale 3 jos nista,

a ova ce tokom noci u nepovratni izlazak

sto bi rekal euforija : dzungla

i da jutros zalivene sa NPK 556 + slavol, bile zedne
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
kratki update


najlepsi vrh u boxu- biljka br 4

ostale samo 2 :(, s leva je br 2

Naime, za hermija posle detaljnijeg pregleda utvrdjeno da je samo na glavnoj grani moguc dalji razvitak pistila, a do na ostalim xx granama raste gomila semenki - izbaceno

Posto je zemlja jos uvek blago vlazna, planirano zalivanje je za sutra navece, a samim tim i pitanje, posto pokazuju opet nedostatak Mg-a da li :
U balon sa 6 lit vode ( obogacena MG-om) ubaciti med, sva dubriva, slavol, peroksid, pa to bude osnova za dalje i samo stelam da bude ph na 6.5 ili ne, nego uvek pred zalivanje posebno praviti ?
A zalivanje da bude jednom obicnom vodom, a drugom ovim specijama ?
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
51-44 / 13
pocetak / cvetanje

Ziveli, za pocetak sa domacom travaricom :)
Miris iz flase me je skroz odusevio, vise nema Jabuke.
Ukus je onako, i danas se odvaja 1 lit i ide mesanje sa medom, pa u mrak na 2 meseca.



Pa da se vratimo biljkama.
Ostale su samo 2 biljke ( br 2 i 4 )
na slici je br 4, najveci cvet u boxu, velicine oko 1,5 cm.



Voda sa obogacenim Mg-om je zamesana sa 2 kasike meda, pa je odvadjeno za zalivanje.
Danas su zalivene za NPK 556 + peroksid = ph cca 6.5

Zajedno na slici



Komentari su dobrodosli, mada vidim da mi odlicno napreduju, za sada grubo ima oko 25
cvetova tj hedica. Bum videli kako se dalje odvija situacija, dotle :watchplant:
Takodje cu ima davati po manje vode, pa da bude na svaki drugi-treci dan, sa mesanjem svih djubriva, pa i obicnom vodom.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Lijepo! Dobro izgleda ovaj cvijet :thumb:

Mislim da mozes svaki treci-cetvrti davat vodu.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Jedan kratki update
Zalivanje klasika, svaki drugi dan,
mesam razne preparate, obicna voda,....
Temp od vrucina se popnu i do 36, ali evo danas malo hladnije pa 32

Desna : ima neki problem sa listovima, ali nisam jos stigao utvrditi od cega je, inace ova je bila hermi i ma samo nekoliko hedica, ali prijatno mirisu

Levo :
Nema miris ? Hedici se cinimi se malo slabije pune, ali raste
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
bravo Bobe,
sad ih redovno tj jednom tjedno hrani sa necim sto ima visok PK
a zalijevaj ih kad su zedne a ne svaki drugi dan
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ma odlicne su.
Bit ce mirisa i previse. Meni u 1. mjesecu (prosli grow) cvjetanja opce nisu "smrdjele", a onda pa do kraja u pm....
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala drugari :sun2:

tinitus - naravno, kada su zedne, vidi se i po listovima :bis:
born - pocele su danas mirisati :banana:, neces vjerovati :thewave:

I naravno, na hermiju se pojavla nova jajasca, koja su uspesno uklonjena :(
Cini mi se da bi bolje napredovali samo na hps-ici :)

Hvala i idemo dulje
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Hvala zapadna, ali je pitanje da li ce biti nesto od materijala.
Naime, nisam bio doma nekoliko dana, i poslednje sam ih 2 puta gnojio, pa da li su temperature ili gnojivo ?
ionako mi se cini da ce ubrzo kraj ovim tempom
danas cu da uzmem za probu, pa bum video
Ovo je pokusaj spasavanja, u kadi na jednom flusingu, pa se sve razmisljam da ih zalivam sa obicnom vodom, jedno 10-tak dana pa na susenje.
Najgore je sto opet idem od kuce na nekoliko dana, pa sta im bog da


 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Mislim da ces imati premali urod ako ih za 10-ak dana odrezes, neznam, ne vidim koliko su zrele po ovim slikama... Ako nemas izbora, rezi. A, oporavit ce se, znale su one da te nema doma. :) Nista, dobro zalij obicnom vodom kad odlazis, neka procuri u onaj podmetac od tegle... Prezivjet ce!
 

tinitus

Aktivan Član
19.08.2010
202
11
0
43
10 dana je nista,
ako je odrezes za 10 dana nece valjat za pusit nista,
ako ikako mozes strpit se,
i jos je rano za flush ja bi ih jos gnojio da se mene pita:icon_lol:
 

DEDE

Aktivan Član
04.08.2005
444
38
0
51
Pozz bob_sale

Nebih da te kritikujem pa cu ti napisati moja iskustva, a ti mozes uperediti sa tvojim radom.
Na samome ulasku u ovaj hobi nisam a i iskreno nisam smeo traziti informacije od nekoga ili sa neta ( previse straha ). Na vutru tek kod treceg g. dosao i tek onda svatio koliko sam gresaka napravio u prava dva koja su totalno propala.
1. g.
- temperatura po danu se kretala izmedju 32 c. 36 c.
- vlaznost nisam ni merio (niti sam znao da trebam i koliko treba )
- PH sta je to maze se na hleb, nesecam se da su baka i mama nesto pominjale uvezi PH
- susenje listova
- susenje kompletne biljke
Dosta razmisljanja i zakljucak sigurno sam spalio biljku sa hranom sledeci cu put manje hraniti
2. g.
Da se ne ponavljam isto prosao a manje hranio.
I onda skupljam hrabrost i istrazivanje pocinje, tako i pronalazim VUTRA stranicu. I posle par meseci provedenih citajuci ( svaki dan po malo ) dolazim do zakljucka:
- temperatura nesme preci 30c a najbolje im odgovara 25 c. ( 30c i to je previse u slucaju da nekoristis CO2, je ako ga koristis onda je pozeljno izmedju 28 i 30 c )
- vlaznost mora da bude u rastu izmedju 55 i 65 %
- u cvetanju nesto manja 45 i 55 %
- PH ( od kojega pocinju mnogi problemi ako nije ispravan ) u rastu ga korigujem 5,8 do 6,1
a u cvetanju 6,1 do 6,5 na kraju
Tek kada sam ispunio ove uslove krenulo je a sa tim uspehom i moj osmeh ( mnogo sam bio besan na sebe jer nisam ustanju korov da uzgojim uspesno ). I onda pocinje fakticki moj prvi g. sa uzivanjem.
Moje misljenje je ako nisi upotpunosti ispunio ove uslove jako je tesko ustanoviti koji su stvarni problemi jer su te tri tacke najbitnije i usko su povezane. Sada kod mene jos uvek nije savrseno ali sam uspeo te osnove skoro skroz da ispunim i milina ih gledati u ta tri, cetiri meseca.
Nadam se da ce ti moje iskustvo pomoci nesto.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
E Dede, Dede, ostao sam bez komentara, posle citanja tvog posta i u pravu si !
Ja na celu nisam zadovoljio 3 uslova, Strpljenje, Temperatura i vlaznost.
Gledao sam po listovima, na desnoj, je znak trovanja preteranim gnojivom, a na njoj se pocelo beliti oko hedica, takodje sam po danima cvetanja zakljucio da sam na polovini, praticemo kako ce se situacija razvijati.

Ono sto sam probao do sada, je OK, tako da cu je ostaviti jos, pa bum video sta se moze sa ovim box-om izvuci.
Trenutno neke greske :
- vise odsecenog lisca u kompletnom grow-u
- nekontrolisana temperatura, vlaznost i opseg iste ( poslednjih 7 dana samo hps )
- ne ravnomerno zalivanje

Jedino me tesi da je ipak prvi grow i da sam joj nedostajao :)
hvala drugari :b_hop:
Evo slike za uporediti, na zalost zoom mi i nije neki :(, ali desna izgleda losije, a leva se skoro skroz sasusila

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.