Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ne samy, nije teško držati pravilan položaj tijela cijeli dan. to moraš raditi, bez obzira vježbaš li sa nekim težinama ili ne. ispravno držanje je jako važno i treba ga vježbati cijelo vrijeme kako ne bi bio pogrbljen sa 70 godina (ako doživimo toliko). uz to, žene više vole muškarce koji se pravilno drže... ;)
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
bodybuilding svakako nije zdrav, zbog toga sto takozvani zdravi dodaci prehrani proteini i kreatini uniste bubrege i jetru, podizanje velikih tezina unisti zglobove + kompleksi se stvore zbog slabog napretka pa se cesto poseze za steroidima bez ikakvog znanja o njihovoj upotrebi. Toliki novac sto daju na praske volim dati za vutru koja daje bolji oporavak misicima nego ti preparati.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
boss117 je napisao(la):
bodybuilding svakako nije zdrav, zbog toga sto takozvani zdravi dodaci prehrani proteini i kreatini uniste bubrege i jetru, podizanje velikih tezina unisti zglobove + kompleksi se stvore zbog slabog napretka pa se cesto poseze za steroidima bez ikakvog znanja o njihovoj upotrebi. Toliki novac sto daju na praske volim dati za vutru koja daje bolji oporavak misicima nego ti preparati.

Ovo je isto ko kad neko ko nikad nije pusio travu kaze da je droga i da je stetna.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Dosta ljudi u ovom sportu ima predrasude,kao i za ovu biljcicu..ja sam dugo godina isla u teretanu a i jos uvek i mislim da dugo god i necu prestati ,takmicila se u fitnesu i imala super rezultate ne mogu navesti i koja jer bih mogla odati svoj indetitet..ne mora se uzimati nikakvi steroidi da bih se moralo ici u teretanu,to je isto ko sto narod misli ako dimis travu da ces preci i na druge narkotike i postati narkoman,sto nema apsolutno veze sa zivotom..a rad u sumi i teretana nema bas puno slicnosti,jer bih onda fizikalci (ljudi koji rade najteze poslove) bili bas atlete,jer guraj u kolica i malter po ceo dan. i to svaki dan,sto bas i nije tacno a i daleko su od atleta...ili ja na ulici nisam srela takvog.. :) opet su u boljoj formi nego onaj koji nista neradi... :)
 

boss117

Zen
01.03.2014
96
180
33
Tristan da Chunha
samy novi acc je napisao(la):
metal ima tu istine,opet kazem svako ima svoje,i da zene voli da stoji :),a ti boss nemoj tvrdit nesto o cemu nemas pojma
izvini ali je tako proteini su izvuceni od sirutke i nisu stetni,to je kao da pricas da poderes svaki dan 10 jaja normalno da ce se kolesterol dignut
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/proteini-iz-surutke-sve-sto-treba-da-znate.html
znaci sve u pravoj mjeri je ok.
vjeruj itekako imam pojma sve je to marketing i sranja, ti prasci nisu samo protein izdvojen iz sirutke, npr jel ti mislis da why protein sa okusom cokolade izvadjen direktno iz sirutke (mislim na okus) i uz to je sladak, u toj smjesi svakakvog sranja ima
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
istina, u whey proteinima ima svakakvih sranja, od teških metala (kadmij, olovo, živa, bakar) pa do umjetnih aroma i zaslađivača, a najgori od njih je Aspartam...

vidio sam neke proizvođače da nude whey zaslađen stevijom, iako je i to samo marketinški trik, nitko ne garantira da nema gore navedenih sranja kao što je kadmij (najčešći u whey proteinima, istovremeno i najotrovniji)

ako želite čisti whey protein (iliti protein sirutke), možete ga dobiti jedino u nekoj mliječno-prerađivačkoj tvornici ili ako sami kod kuće filtrirate sirutku...

najbolji proteini su domaća jaja, svježi sir, grah, laneno i konopljino sjeme, zajebite ta sranja kojima nas sistematski truju!
 

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
gle ovako ljudi ja mislim da nije nista manje stetno od svih sranja koja nam serviraju svakodnevno,
mada ja vjerovatno tako mislim jer ja to konzumiram,mozda ima nekih nedostataka ali zasigurno ima i svojih prednosti,bet toga je jako tesko postic neke rezultate.
Mislim naravno da su najzdraviji proteini iz hrane,to isto tako gledam da sto vise unesem,ali puno je skuplje,da bi svaki obrok bio bogat kvalitetnim proteinima i ugljikohidratima
treba mi plata od soma eura.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
ne mora biti. kila whey proteina obično košta oko 250-300 kn i tu imaš oko 700g čistoga proteina. za te pare kupiš 20-25 kutija domaćih jaja što ispadne između 1.5 i 2 kile čistoga proteina (jaja imaju 130g proteina po kili, jedno jaje u prosjeku ima 60-65g).

matematika ne laže, dobiješ više proteina i uz to jedeš zdravu hranu...
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Prvo mora da se razumemo da su Jay Cutler, Ronnie Coleman, Arnold Schwarzenegger i ostala ekipa "profesionalni bodibilderi". Ljudi ustanu ujutru, jedu, ubrizgaju neki koktel steroida, treniraju, jedu, dremnu, jedu, treniraju, jedu, spavaju.... i tako svaki dan. Zbog ovakve rutine imaju po 150kg misicne mase sa minimalnim procentom masti. Reklamiraju sve sto reklamiraju - zbog para a ne zato sto koriste bas taj protein i zbog toga su toliko misicavi. Mi ostali smo "rekreativci" (ma kolko neki zeleli da misle drugacije). Ishrana koja vazi za njih nije neophodna za jednog rekreativca koji vezba 3-4 puta nedeljno po sat vremena. Hocu da kazem da zdravija ishrana ne mora da bude skupa. Takodje moram da razjasnim jednu stvar: ako pise 2g proteina dnevno po kilogramu misica to znaci po kilogramu misica a ne po kilogramu tezine. Cak i ovih 2g moze da se smanji na 1g bez problema. Ne treba slepo verovati reklamama i preporucenim dozama od strane proizvodjaca. Takodje je bitno da unos hrane bude redovan. I realno prvo se ode u teretanu i pocne redovno da trenira i tek posle 5-6 meseci moze da se razmislja o suplementima i da li su skupi i sta i kako.

Sto se tice zdravije ishrane - smanji unos industriskog secera: pojedi manje cokoladica, stavi manje secera u kafu, pojedi jednu sampitu umesto 2 i td. i vec se mnogo zdravije hranis a cak i stedis pare. Sipaj manje zejtina kad przis nesto i isto se zdravije hranis. Odi negde peske umesto da palis kola ili zoves taksi. Kupi mleko umesto koka kole.... Ima milion nacina da se unapredi kvalitet ishrane a da ne bude skupo vec naprotiv.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
samy novi acc je napisao(la):
ok je to ali tu imas isto toliko masti u zutanjcima.

eto, ovakve nebuloze čitam i po BB forumima.

imate li vi ljudi pojma da je taj "kolesterol" u žumanjcima najvećim dijelom sastavljen od Omega 3 i 6, te vitamina D (žumanjak i riblje ulje su jedine namirnice životinjskog podrijetla koje imaju u sebi vitamin D u nekim zamjetnim količinama). iz istog razloga je bolje jesti SIROVA jaja umjesto tvrdo kuhanih. nije istina da se sirova jaja teško probavljaju, a šansa za pokupiti salmonelu je otprilike 1:65 000.

većina starih priča o jajima su gluposti i dezinformacije, isto kao i priče o vutri...

jaja su jedna od najzdravijih namirnica koje ljudi konzumiraju na dnevnoj bazi.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mazar and Vu ing.

samy novi acc

Aktivan Član
20.03.2014
85
95
43
39
ja kazem to jer sam to procito na sto mjesta i svi kazu isto da kolesterol nije zdrav i ako puno konzumiras jaja da nije zdravo,ne kazem da su jaja nezdrava i ja skoro svako jutro jedem jaja,ja volim jest jaja ali tako kazu :)
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Sto se tice prirodne ishrane pa ni mleko nije zdravo piti u vecim kolicinama kako dosta ljudi misli da je dobro...zdravo jeste ali ne. preterivati,dok jogurt mozes koluko god hoces,kao i razni sirevi to moze..hleb izbegavati sto se vise moze,jedino ko juri neku masu alu dobice totalno nekvalitetnu...mahunasto povrce je zdravo i potrebno za vece napore na treninzima,a pirinac posebno u svim oblicima ga treba jesti...
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
kao što rekoh, jaja su puna "dobrog" kolesterola, tj. omega 3 i 6.

većinu kolesterola u krvi naše tijelo samo stvori, prehrana skoro da ne utječe na to...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Postoji "los" holesterol - LDL, i postoji "dobar" holesterol - HDL (postoje i vldl, idl, trigliceridi...sve to spada u holesterol). Bitno je da se zna da same celije u organizmu mogu da stvaraju holesterol, takodje je on bitan za, kako da kazem, funkcionisanje organizma. Deo je strukture celijskih membrana, od njega se sintetise u organizmu zucna kiseline, sluzi kao transportni sistem vitamina i od holesterola se u nadbubreznim i polnim zlezdama sintetisu steroidni hormoni medju kojima i testosteron.

Sto se tice jaja i njihove hranjiljivosti misljenje o tome se menjalo godinama. Prvo pamtim da su jaja bila nesto najzdravije sto mozes da pojedes i da treba da se jedu sto vise, posle par godina smo presli na misljenje da treba da se jedu umereno, pa da ne sme da se jede vise od 2 zumanca dnevno, pa opet na umereno i sad su opet mnogo zdrava. Na to valjda uticu neka nepotpuna polovicna istrazivanja pa kako ko nesto "otkrije" u laboratoriji on odvali neki zakljucak. Ili je u pitanju marketing pa kako raste proizvodnja ona postaju zdravija i obrnuto. Sigurno je, po meni, da jaja koja jedem ja nisu ista kao jaja koja je jeo moj pradeda jer sad kokoske hranimo raznim koncentratima i sl. Ja nedeljno pojedem sigurno 20ak jaja godinama unazad i holesterol mi je uvek u normalnim granicama (proveravam jednom u 2-3 meseca). Sad ako bi pojeo danas 30 jaja ne verujem da bi to bilo zdravo i da bih se bas dobro osecao mada to nikad nisam uradio pa ne mogu datvrdim. Umereno u svemu i rizik je najmanji.
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
metalmaniac je napisao(la):
kao što rekoh, jaja su puna "dobrog" kolesterola, tj. omega 3 i 6.

većinu kolesterola u krvi naše tijelo samo stvori, prehrana skoro da ne utječe na to...
Utice ipak prehrana ako se zdere i totalno nezdravo hrani a inace se slazem.
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
utječe prehrana, ali ne u tolikoj mjeri da bi se moglo reći kako jaja nisu zdrava. kao što si rekao, kolesterol je jako bitan za pravilno funkcioniranje organizma jer se vitamini otapaju u masnoći i tako se prenose po tijelu.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Slazem se sa metalom da su jaja jako zdravi jesti,ali ne celo jaje vec samo belance dok zumance i ne bas da bi se jelo u vecin kolicinama..obicno najbolje je da se uradi ovako uzmes i razbijes 20-30 jaja i uzmes samo belanca i izmutis u blenderu ili mikseru i tako popiti..nije bas najlepseg ukusa ali nema nist bolje za belancevina nego to,naravno sto se tice prirodnog puta..zumanca bas i nisu zdrava jesti u vecin kolicinama..koliko vidim niko ne spominje da je ribu jako zdravo jesti,riba i piletina ,i pirinac je osnova ishrane bodibildera itd..recimo skusa ima dosta joda i jako je zdravo jesti...