Bodybuilding

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
Ena&Modelsy je napisao(la):
.obicno najbolje je da se uradi ovako uzmes i razbijes 20-30 jaja i uzmes samo belanca i izmutis u blenderu ili mikseru i tako popiti..nije bas najlepseg ukusa ali nema nist bolje za belancevina nego to,naravno sto se tice prirodnog puta
Vidi ne znam nikog ko jede 20-30 belanca odjednom. To ti je oko 120 - 200g proteina odjednom... sta da ti kazem. A sto se tice ribe i ostalog naravno da je zdravo nego mi smo se ovde trenutno, da izvines, uhvatili za jaja. :D
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Druze ne mora da znaci ako ti licno nepoznajes da to nije tako..ja ti pricam o ovim profi bilderima sa ovih prostora jer ih poznajem dosta..i ja se bavim fitnesom jako dugu i imala sam super rezultate..poznajem bas dosta ljudi iz te sfere pa zato i kazem..kad su takmicenja tih dana samo sto vise belancevina a sto manje vode ,i pije se iskljucivo destilovana i piju tablete za izbavcivanje vode,i sve sto unesu su ta hebena belanca i malo pirinca..sve neslano i iskljucivo kuvano..tako da je cesta pojava da pd dehridiranja padnu u nesvest itd..i imaju kataszrogalne grceve u misicima da od bola neznaju sta ih je snaslo...ma nije to lagan sport i imaju jakp mnogo odricanja,nije to samo uzmu steroide i takosu veliki..mislim da je to preterivanje a nema potrebe za tim..a ono jeste ono glupo bacat ta zumanca sto kazes metal,ali pojesti ih u toj meri nebi bilo zdravo..ma jako treba odricanja u tom sportu...
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Ma upravu si to je specifican sport gde svesno narusavas svoje zdravlje ,pricam o profi bilderima..a i jako je skup sport verovalu vi ili ne bez minimum 5000e nema priprema za jace takmicenje,to je neki prosek..ma ishrana je jako skupa ,pa hormoni pravi jer i tu dileri uvaljuju neka sr.nja ako se ne razumes,a pravi su jako skupi ,pa vise vrsta hemija ,suplementi i na kraju dve do tri vrste proteina..ma pitam i ja njih cemu sve to ,i ako znaju i sami da to sve nije zdravo..ma ima tu jos svega i svasta za reci ali me mrzi pisat...:)
 

Vu ing.

Aktivan Član
09.03.2012
191
229
43
@Ena&Modelsy Prvo te molim da me ne shvatis pogresno i da se nesto naljutis. Drugo ne mislim nista lose. Ali ako si takmicar onda si automatski kompetentna za neku temu i imas obavezu da precizno pises. Sve takmicare postujem jer znam kolko odricanja i truda i, uslovno receno, kroz kakve muke prolaze. Kao takmicar treba da znas da jedno jaje ima 6-10g proteina. Ako jedan takmicar od 100kg unosi oko 4g proteina po kg onda je to 400g dnevno, a ti pola toga natrpa u jedan sejk. I sad neko procita i ode i popije 30 belanca jbg. To je isto ko kad ovi klinci natrpaju po 4 merice proteina u sejker i piju. Nepotrebno. Za ceo dan da ali u jedan obrok je bacanje proteina i para. Jedu teskasi i po 40-50 jaja ali za ceo dan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sharpy and Strijela

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Da,da naravno da to netreba da rade pocetnici ili amateri,i da to vazi bas,bas za profi bildere teskase i to..jer oni dok jure masu to su enermne kolicine hrane koje unose sto prirodnom putem sto vestackim..jer i sam posto isto treniras vuing znas druze da oni za vrlo kratko vreme nabace i do 25 kg telesne mase ,a isto tako brzo skinu od toga recimo 15kg pred takmicenje..pa i unos proteina skoro dupliraju za amatere verovatno znas da ide 3g proteina od kilogram svoje tezine znaci ko ima 100kg uzima i do 300gr ,a oni uzimaju cak 500gr,bas prirodnim putem nije izvodljivo toliko da dobijes masu..dok kod nas u fitnesu je mnogo drugacije,svi smo vitki i zgodni nema jurenje mase i toga..a i ja sam cura to nebi bilo ni lepo...:)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vu ing.

Seth_Rogen

Astronaut
05.06.2014
178
367
63
hahah kao prvo šta je to "profi bilder teškaš" ... ja osobno poznajem dosta bildera i do 90 i u 90+ ,koji su postigli zapažene razultate na balkanu... nažalost ni jednog profija neznam jer je na balkanu trenutno Terzo jedini profi.. i nijedan od njih ne pojede 40-50 jaja dnevno, pa ni kroz cjeli dan :p
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
meni taj sport nema smisla,radiš a za to nisi plaćen,i još daš pare za ishranu proteine itd,i mislim da svi bilderi ili ljudi koji bildaju su iskompleksirani ljudi koji su nezadovoljni svojim tjelom.znam ih hrpu bildera koji u nepravilnom položaju nemogu podić teret teži od 20 kila ,a ruke ko kod tajsona.
 

Ena&Modelsy

Aktivan Član
04.01.2014
499
473
83
Pa nemora se sve gledati kroz novac,i da se radi samo ono zasta si placen..ima nesto i u zadovoljstvu..najbolji primer za to je i ovaj nad hobi,isto u ovome nema para (pricam u svoje ime) a ima dosta rizika,a to se zove zadovoljstvo koje osecas u growanju..tako i u tom sportu,za nekog lep izgled nema cenu..ipak sam vise za fitnes nego za bilding..:)
 
02.06.2014
47
61
18
Kakva iskustva imate s pusenjem prije odlaska u teretanu? Nikad nisam probao zapaliti prije treninga jer me trava uvijek fizicki umrtvi i nisam siguran kako bi to izgledalo. Znam samo da sam drugi dan nakon konzumacije jaci na treningu, vjerujem da je to upravo zbog opustanja misica i samim time lakseg oporavka.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Kakva iskustva imate s pusenjem prije odlaska u teretanu?
Uglavnom dobra iskustva. Tamo 99-te kad sam išao točno sam bio udaljen od teretane da putem spalim joint, usput se zagriješ hodajući.