Box 2x2x2

Dobrodošli na Vutra Forum
Želite da se pridružite ostatku društva? Slobodno se registrujte ovdje.
Registracija
  • Vutra Radio is back. Možete ga slušati preko forum plejera ili preko web plejera. Slušamo se!
15.11.2016
2
0
1
22
Pozdrav ljudovi!Krenuo sam u izgradnju nekog boxa promjera odprilike 2m x 2m i jos ne određene visine, ali priblizno isto 2m. U planu mi je stavit dvije hps zarulje po 400W, dva manja venta za ispuh gore i jedan veci za upuh dolje. Izolacija bi bila od staklene vune prevucene folijom. Jedan od problema mi je taj sto ce se box nalaziti u prostoriji koja ne moze bit zagrijana i dosta je hladno, pa me zanima kako bi mogao odrzavat temp. u boxu i kako zapravo dobit određenju temp. jer ce vent vuci dosta hladan zrak. I naravno zanima me vase misljenje od dimenzijama boxa i ostalom ili neki savjet vezano za ostale stvari. Unapred hvala:)

Space_Lulu

Aktivan Član
17.09.2015
316
716
93
Ako ti je ovo prvi grow mislim da je 2x2x2m dosta veliko. I ne samo što je veliko, nego može da te izađe dosta skupo i komplikovano.

Naravno, sve zavisi od tvoje organizacije i plana, ali ja to gledam ovako: 2x400w je velika potrošnja i električne energije a i opreme (cooltube, sijalice, aluflex, držači, ventilatori, itd). A kada sve to staviš onda je neproduktivno da tu staviš 4 biljke, već može da stane minimum 8 pa i više od toga. To je onda dosta više zemlje, zalivanja, nutrijenata, posla itd.

Ja bih preporučila da razmisliš o nekom fleksibilnijem rešenju. Možda da napraviš manji box i kreneš sa 1x400W, sa manje biljaka, da ti bude lakše i da ih održavaš, i da učiš, a i jeftinije. Pa onda posle prvog ili drugog growa možeš da pređeš u nešto komotnije.

Kada je svetlo uključeno verovatno nećeš imati problem sa temperaturom, kada ti je ugašeno mislim da će ti biti potrebna neka manja grejalica (eventualno u grow fazi možeš držati svetlo uključeno 24h). Mislim da je dosta pisano o forumu sa ličnim iskustvima čime su ljudi sve grejali.

Sviđa im se: VenloNL and L&T

VenloNL

☆☆☆☆☆☆☆☆☆
07.06.2010
5.768
16.881
358
Ima da ti se zacrni pred očima kad dođe prva prava rata od struje sa 2 lampe i dodacima + grijalica :D
Za indoor ipak treba imati uvjete.

Sviđa im se: roki123 and L&T

Mad Rabbit

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.11.2014
1.115
3.233
188
Cemu pretjerivanje ljudi.. Nikad to ne mogu razumjet.. :cool:!!
Krecem sa prvim growom i odma 2x2x2 m box i 1kw rasvjete.. De malo stani na loptu.. Napravis si box 1x1x2m i unutra 400hps i igras se ko covjek.. :fuck::fuck:!! :grrr:

Sviđa im se: Himalaya Gold