Box u ormaru (51 širok, 106 dugačak )

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

mr.Smooke_Allot

Priča bez ljubavi je kao biftek bez začina
Poznanik Foruma
17.06.2017
1.322
12.272
358
tamo di je Bog reko laku noć
Da se vratimo malo na pitanje novopecene vutrasice.:)
Dakle,
Posto je zima, boksic mozes opremit HPS-om (ja bi stavio od 150, nije neka prevelika investicija) od ventova, stavio bi kupaonski promjera 100mm, za ispuh. 1 dobar vent za njihanje krosnje, Malo bijele boje i eto ti boksic za pocetak. bez puno mudrovanja. Kasnije kad biljke krenu u cvat(Ako dode do pokretanja growa) tad mozes neki dy filter napravit. Isto ti nije neka prevelika investicija
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Ma da se rauzumijemo,moze se i bez ormara uzgajati i nije poanta u tome bem ga ja :)
Puno ljudi tu dodje sa svojom nekom filotofijom i trolaju forum bzv,da bi nakon godinu/dvije prihvatili ili jednostavno nestanu s foruma kad skuze da to nije tako kako su si zamislili. A vjeruj masa ih je prosla i jos prolaze ;)
800kn nije malo novaca
Tvrd sam orah sto se tice nekih stvari ali prihvatim i ja dobro ideju al ponekad :D
Stipe i ja bar 3 godine vodimo borbu oko litraze zemlje u potovima :))
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
Eto prva solucija... ima opcija puno samo eto ako se odlucis za rad na tom ormaru trebala bi dati jos info... cca neke pare moras utuci svakako... e sada razlika je velika u 400 ili 700 kn... eto toliko od mene
Nitko nije ni rekao da je 800 kn malo ali pricamo o nekoristenim stvarima i gnojivom i zemljom... od tih novaca se tek box kupi...
 

bigeskalibur

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
25.01.2015
4.294
8.470
298
Sa ovim se i ja slazem,nek se sklapa box javno tako reci i to ostaje na forumu za pomoc nekim novim clanovima.Jeste da je bolje imati original box lakse je za sklopiti ali se ne slazem sa tim da je bolji od nekog home made boxa.Inace i sami znamo slozice te se na forumu su masu dnevnika radjena u nekim home made boksovima u ormaru,pregradjenim zidovima,friziderima,podrumima ali ono sto je kolega Himalaj hteo reci prepostavljam da je mislio da je za nekog lajka pocetnika bolji original box pogotovo za neku zensku osobu koja nije vicna rada sa alatima i raznim materijalima.Sve u svemu tu smo da pomognemo ni meni nisu jasne dimenzije boxa.:zvezda:::rasta::popcorn::
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Pridruzujem se ekipi sa losim foticem ;)
Salu na stranu.Tko god je vican malo sa alatom i ima volju moze sebi napravit tocno ono sto mu treba.Naravno covijek mora imat neko znanje o uzgoju kako bi uopce znao sta mu treba.Nakraju sve je stvar osobnog ukusa.Netko voli satore jer su jednostavni za postavit i kad zgotovi isto tako se lagano rastavi ispremi.A netko drugi voli sam slozit kako mu prostor dozvoljava i ovisno o potrebama za uzgoj.Samim time ovi drugi,takozvani diy majstori i ovako i onako vole kostantno da prckaju nesto.:D
 

Srale7

Aktivan Član
23.10.2018
236
697
93
38
Vamma je netko s nečim poprskao biljke prije berbe:rofl:

Rasprava je boze me sačuvaj, jel bolje diy home made drveni box od babibog ormara ili gotovi grow box?

Ja sam konkretno dobio diy box ormar, koje sam malo preradio da mi stane u moj prostor, malo ga modificirao i na kraju sam zaključio da bolje da sam odmah kupio gotovu stvar, jer nakon xx vremena, novaca i zivaca, dosao sam skoro na isto.

Gotovi boxevi imaju neke nedostatke u odnosu na drvene, ali imaju tu jednu veeeeliku prednost, a to je da ga smontiras za 15 min i razmontiras za 10 min sto je veeeeliki plus radilo se premjestanju, skrivanu, ili skladistenju, dok bilo koja drvena diy priča o tome moze samo sanjat.
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
@Hermic
Tu kod nas na trznici se zna naletiti na komplet box uz koji se nekad i gnojivo poklanja za nekih 1000kn. Samo treba cekati s novcima da mozes uletiti na vrijeme :)
Meni jedna od prednosti gotovog boxa je ta da je on otporan na vlagu,nije mi se jednom desilo da zalijem box sa par litara vode a svi znamo kako drvo reagira na vlagu pogotovo ako ga radis iverice. A gdje su ovlazivaci i same bijke,a ako ides kantirati onda to postaje par stotina kn skuplje u startu
Opet kazem moguce je i bez boxa uzgajati...
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Gotov box nema nedostatke..osim sto kosta!
Kao i ormar u krajnjem slucaju.Netko je i njega platio.
Ja sam napravio 10ak boxova od kartona,ormara..sivacih masina bla bla
Gotov box je najjeftinija verzija i najbolja,ali nema nista lose u tome da netko proba napraviti box.Probao sam i ja haha

tu smo ..idemo ga sklepati.Fali samo
marlbora
 

jopezg

Aktivan Član
06.05.2017
852
5.556
233
I mene je zbunilo duzina =visina, nije los ormar al ima tu posla ,treba nesto i alata imat,znanja itd..Kad kupis sator shvatis da je sve puno lakse i ne puno skuplje ,sve imas samo spajas i kad si gotov slozis ga da stane na policu. Kad vidim kartonska kutija grow nije mi dobro,najcrnije misli. 800 kn za diy box tih dimenzija je po meni puno previse novaca,ja sam kupio novi sator 40x40x120 plus biobizz grow,bloom,topmax i zemlju 20 l za te pare.
 

Hermic

DODOH - VIDJEH - ODOH
30.07.2017
275
3.044
143
@Himalaya Gold ma je ja se slazem... nisam ni rekao koji je bolji... ovisi sve o situaciji i namjeni... svako svoje najbolje zna... ma jooooj gdje sam sve uzgajao... od ostava(stanovi) do kanala za aute(zima)... sve ima svoje pluseve i minuse..tj. ovisi o tvojim potrebama i mogucnostima...
@opa cupa evo samo jedan primjer gdje ti neodgovara... recimo supe, garaze i mjesta gdje se negrije...
Edit: nek smo mi ispunili 2 str bez gospode...dosla skurila i osla... a zena
.. hehheheh
 
29.11.2018
2
7
3
23
Samo da kazem da sam ko idiot svima lajkala komentare iako su razlicitih razmisljanja
To je samo zato sta mi je drago da ste uskocili i to jos nikom nisam digla nervu da kaze " joj kaj ne citas po postovima vrag te jebi"
Razumijem da postupak ko postupak ima neku osnovnu granu i nacin uzgoja, dakle zemlja, menka, tegla, box, volja i vrijeme
Ali isto tako svaki covjek ima svoj nacin uzgoja i sa svima vama se po malo slazem i svi ste me nesto novo naucili tako da stvarno svaka cast.
I vidim da imate razlicite stavove za vrste boxeva, kartonski, sator, ormar...
Svaki je nacin dobar i ja mislim da ako si sposoban da mozes jednako dobro ugojit biljku u kartonskom ormaru i u satoru, stvarno sve ovisi do svake sitnice koju radimo tokom cjelog procesa i tu nema pravilnog nacina.

A stvar je u tome da sam ja tek pocela ljudi i moram se ucit i dobit taj filing za sve to, razumijem da sve kosta i da svaki box moras platit, za neki ulozis 500 kuna za neki 4500,
ja nemogu skrtarit na boxu pogotovo za prvi put ali nemislim se ni razbacivat bas zato jer postoji rizik.

Ali rizika uvjek ima tako da treba nac neku granicu po kojoj da se vodis

Samo meni treba mala pomoc oko tog vodenja pa ako Bog da kasnije cu ja vas ucit nekim novim stvarima
Valjda budete ostali frendovi i pomogli mi dalje kroz moj grow

E Radioaktivni clan bas si se potrudio objasnit cak sam i saznala dimenzije svog ormara od tebe haha

Vidjela sam da je netko rekao da ne razumije dimenzije mog ormara
Inace s metrom sam izmjerila koliko je dugacak ormar ( 106 cm) , sirok (51)
Ja pojma nisam imala dok nije Radioaktivni rekao 100*50*60 , ako je to tocno ..

Jos pomoci ce mi sigurno trebati pa ekipa cujemo se
Unaprjed ne zamjerite na duplim pitanjima izmjenjenog konteksta jer se trudim da naucim pa molim strpljenja i razuma :))
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.459
3.198
Bekaa Valley
16.10.2018
139
88
28
"Za pocetak" HPS. Zasto sam ja onda stekao dojam da je MH bolja sijalica u fazi vegetacije, jer u pravilu daje vise kelvina, dok je HPS dobar za fazu cvjetanja, kad u iigru preuzimaju lumeni?

Prema informacijama koje sam procitao, HPS koji daje 2000-2500k ce odraditi posao, slabije, ali moze, dok ce MH odraditi dosta bolje jer ide od 4000k pa do nekih 6000k koji je optimum za njen prostor? Jedino ako tvoj komentar ne ide na to da radi financijskog dijela koristi samo jednu sijalicu :)

Hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: marlbora