Budimo iskreni

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
ok...a sto je sa onom iskrenoscu koju presutimo,progutamo,izbjegnemo ...cisto kako nebi nekoga povrijedili ili..kako nebi talasali previse???
neki bi rekli da i neka od pravila forum prijeche iskrenost..
zna se o cemu se nesmije raspravljati ovdje..i zato se te i takve teme ni ne povlace-uglavnom...
a i kada se potkrade kome koja izjava tog tipa...svi spremno okrenemo glavu-kao : nitko nista nije vidio..

neke je teme bolje niti ne otvarati..iskrenost ne mora uijek znaciti nesto pozitivno...
ljudi mogu iskreno biti kreteni,idioti,..mogu iskreno mrziti,iskreno tj. istinski zeljeti zlo nekome i slicno..mozda ovdje ima i onih koji iskreno ne vole ili cak mrze .
e sada bi mogla jos nesto napisati..ali..necu..necu biti do kraja iskrena pa cu presutjeti nesto i..necu talasati..unositi nemir i negativu..to je nas izbor ( u ovom slucaju moj )..nekakva autocenzura kojom se svi mi svakodnevno posluzimo..
znaci li to da nismo iskreni??
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Da, znaci... ali znas onu: Your reap what you sow...

ako stalno razmisljas o mrznji, negativnom, zivis u strahu itd itd... takva ce ti realnost/buducnost biti. End of story


Ne kaze se bezveze, be the change you want to see in others ;)


brzinski edit: da ne ostane nedoreceno... nemoj misliti da ti nabacujem nesto, ali cesto ako ne i uvijek zbog sutnje nastaju problemi veci nego sto bi gola istina bila... osim u slucaju s policijom, nikada ne pricaj s policijom :D
 

jesam

rokenrolerica
Urednik
Moderator
14.01.2012
2.255
10.213
358
Iskrenost je apstraktni pojam, ali mislim da ipak svi dobro razumijemo što se pod tim misli. Nekako po defaultu ispada da je iskrenost poželjna vrlina, što i jest, ali, ovisno o situaciji, to i ne mora biti. Konačno, u nekakvoj zapadnoj svijesti osnovne vrline su mudrost, hrabrost, umjerenost i pravednost. Sve ostale proizlaze iz istih. Eo, meni fali puno mudrosti, a bome i umjerenosti. Ostale mi nisu problem. Dobro, možda i hrabrosti, a ponekad možda i nenamjerne pravednosti.

Meni uopće nije upitno da neko prešućivanje ili izbjegavanje, ako je vođeno dobrim namjerama i nema štete ni za koga, jest neiskrenost. Ne vidim razloga zašto bih, npr. iskreno rekla nekome da je kreten, iako mislim da je. Moje mišljenje nije obvezujuće, pa i ne mora značiti da je baš tako. E sad, kad bih tome nekome kretenu rekla da je super, to bi bilo neiskreno i licemjerno, i to ne volim i ne radim. Jednostavno se ne družim privatno s ljudima koji mi ne odgovaraju i to je to. A poslovno je sasvim druga stvar. Naravno da nitko svom šefu neće reći da je kreten, osim u afektu, jer će tako napraviti štetu samome sebi, što je vrlo glupo.

Evo jednog etičkog pitanja:

Eskimi svoje roditelje kad postanu dovoljno nemoćni vode nekamo i ostavljaju ih na milost i nemilost prirodi jer iz religioznih razloga vjeruju da je to jedini način kako će se spasiti njihove duše i nastaviti egzistirati negdje...blablabla...

Pitanje je je li to moralno ili ne?
 

zlavjestica

Superstrpljiva neurotichna konsultantica
Poznanik Foruma
12.05.2012
1.026
1.566
188
crunkisi je napisao(la):
Da, znaci... ali znas onu: Your reap what you sow...

ako stalno razmisljas o mrznji, negativnom, zivis u strahu itd itd... takva ce ti realnost/buducnost biti. End of story


Ne kaze se bezveze, be the change you want to see in others ;)


brzinski edit: da ne ostane nedoreceno... nemoj misliti da ti nabacujem nesto, ali cesto ako ne i uvijek zbog sutnje nastaju problemi veci nego sto bi gola istina bila... osim u slucaju s policijom, nikada ne pricaj s policijom :D
oo ne ne..da se razumijemo..ja inace ne presucujem ...ovdje sam samo navela primjer jer se odnosi na jedno od pravila foruma...inace to pravilo 100% podrzavam i slazem se sa tim...ali eto ..ono me i ponukalo da to napisem..

btw. na primjer..osobno nisam od onih koji su negativni...dapace..prijatelji me i podhebavaju sto uvijek u svakoj situaciji i u najgoroj osobi ja nadjem nesto dobro ili nadjem barem opravdanje...jedino tako mogu funkcionirati...izludila bi da samo lose u svemu i svakome vidim..
ima par stvari koje ne mogu cak ni ja opravdati tj.naci opravdanje za takvo ponasanje..npr. nasilje nad zivotinjama i bilo koji vid nasilja nad slabijim -generalno.. za to imam fakat nultu tocku tolerancije..a velim.inace .izuzev toga..fakat mogu sve i svasta i svakome tolerirati..

edit : eskimi
u njihovoj kulturi je to obicaj..dakle..normalno i moralno..i to je to..oni se radjaju sa tim znanjem..ocekuju to..i tii roditelji se vjerojatno ne osjecaju onako kako mi percipiramo da bi se trebali osjecati..napusteno,odbaceno itd..njima je to normalno...
btw. mislim da se sa tom praxom prestalo.ali..vjerojatnoo samo zato sto im je nametnuta nekakva nasa zapadnjacka etika/moralnost..a to koliko smomi moralni...hahhahaha to je drugi par postoli
 

crunkisi

Aktivan Član
29.11.2012
307
914
143
63
Ma ja ne sutim nikome, ako netko radi nesto s cime se ne slazem na to mu i ukazem. Mislim da je jedan od problema sto nitko ne zeli izaci iz svoje "komforne zone". Ako ta osoba ne prestaje ili ne mijenja ponasanje ja odlazim... adio :D

Svi bi neke tablete, instant rijesenja i vakcine za probleme a nitko se ne pita zasto je doslo do toga. (funny fact, preko 9mil amerikanaca svaku noc legne u krevet i popije tabletu za spavanje)

Bas zato sto dobri ljudi zmire i presute, glasni idioti budu jedina jeka koju cujes


Uf hahaha


BigTimeEdit:

Od rodjenja nas pumpaju egoisticnim isprdavanjima, ukazuju na razlike, mane i stvaraju ogromnu iluziju koja se kasnije ispoljava kao nasa realnost. Trebamo prestati gledati na razlike jer u sustini smo svi jednaki. Ne kazu bezveze "Divide and conquer"

Trebati ce proci neko vrijeme dok se iskorijeni takvo razmisljanje, ali mi svi moramo raditi na tome... dok budemo sutili i izbjegavali konflikte, pokoreno hodali i prihvacali nepravdu, nista se nece promijeniti :)


Puce inspiracija, blue mamoth je jako jako fina sorta hihi, hvala Venlo :D
 

sharp

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
27.08.2011
1.253
2.610
188
Haj Nehaj
1970-???? ovo ce pisati na mojem Tombstone-u kad se pretvorim u prah.
ova mala crta u sredini, e to sam ja i mislim da sam prokleto iskren.
dali vas volim?-pa...dajte mi jedan valjani razlog.
simpatiziram?-niste svjesni koliko.
postujem? -izuzetno.
mrzim? - ni u ludilu.
zalim?- samo ako gledate TVsapunice .nije bitno jel su turske.meksicke,brazilske,indijske itd....
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Aj da se i ja malo otvorim :samoja
Imam 23 godine,živim u Beogradu,godinama unazad growam čili svih mogućih vrsta i mogu vam reći da mi poprilično dobro ide.
Voljan sam da podelim svoje znanje sa svima na forumu,a i čitam ga oko godinu ipo dana,nema teme ni dnevnika koji nisam pročitao.
Veliki sam fan CFL sijalica iako znam da je HPS mnogo bolji.
Polako skupljam mu*a za outdoor sledeće godine i tražim pogodan sajt,sadiću domaje i polako ići ka tome da napravim landrace kroz par godina :)
Ne pušim toliko često zbog prirode posla kojim se bavim a i često nas u firmi teraju na test urina pa se i zbog toga kontrolišem koliko mogu.
Imam devojku koja mi pije krv na slamčicu i to ću uskoro da batalim ako se ne unormali.
Sem toga se ne žalim na svoj život,vrhunski ortaci,solidna plata za mene samog,stalan posao,volim da popijem i da izlazim,volim house muziku,wannabe DJ.
Svi me znaju kao super dečka i znaju da growam čilije ali sam siguran da niko nikad nebi pomislio da ću growati i vutru niti da povremeno volim da zapalim, tako da sve dok držim jezik za zubima bezbedan sam.

Družićemo se mi ovde dosta jer ste jedini sa kojima mogu da podelim ovo,učiću uz vas :)
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Trenutno imam 6 seedlinga,od toga 3 "Trinidad Moruga Scorpion" i 3 "Gambia red Habanero",i jedan ovogodišnji hibrid Bhut Jolokia/Trinidad Scorpion od metar ipo koju sam iskopao iz bašte,presadio, trimovao i uneo unutra da prezimi :)

Uh a ovo za curu se ne bih složio :D

Sry na offu
 

ChiliHead

HOT GROWER
Prijatelj Foruma
20.09.2013
2.265
11.155
358
Tomorrowland
Odličan hobi za preko zime.
Aj da pitam tebe kao admina,šta misliš o ideji po uzoru na neke strane forume,da se na vutra.org otvori novi podforum tipa "Growing other" gde bismo postavljali dnevnike svega što growamo pored marijane? :)

Opet off,ubiće me moderi,evo ćutim,neću više :D
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Klaustrofobičan sam. Ne mogu da zaspem ako je prozor zatvoren. Mrzim liftove. Uvek nadjem neki budjav razlog zbog kojeg idem stepenicama. I vi ste prvi kojima ovo priznajem. Ne mogu da podnesem zatvoren prostor.

Eto...

:joint:
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ako zatvorite vrata svim manama, i istina će ostati napolju. (Tagore)

Pokušavam danima da napišem šta sam hteo sa temom i onda se poslužih citatom. Deluje tako jednostavno a tako je teško sročiti ovako nešto.

E to sam hteo.
 

Hooker

music support
09.01.2012
929
2.318
163
55
Ljudi nemate pojma kako je mene onda bila sramota....Ne znam kad sam se u zivotu više postideo.

Volim da spavam samo u gaćama, belim, donjim. I probudim se jedno jutro, starija ćerka onda imala 3-4 godine otprilike, sad ima 19.Ja ustao u donjim gaćama, žena već budna, kuva kafu, starija ćerkica budna, trčkara okolo, ja šetam kroz kuću u gaćama, jutarnja nesvesna erekcija, digla se alatka, ćerkica trči prema meni, staje, gleda me zbunjeno, trči prema ženi i viče :

- MAMA, MAMA,TATA SE UKAKIO !

U zemlju da propadnem, bruka. Od tad pidžama. Mada mi dodje ponekad da prošetam kroz kuću u donjim gaćama sa dignutom alatkom, ali jbg, nema više...

Možda sam ovo već pisao, možda je bolje da je ovo u naduvanim postovima....

Možda sam iskren. A naduvan sam sto posto....
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ImbraGrabarić