Caramelicious pod 150-ticom

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
VenloNL je napisao(la):
Evo da ti nije jako žao jedan:respect:,hehe
Dobro da si ih presadio.Sad će se to napunit fino do kraja godine pa ćeš praznike dočekati u sreći i veselju:)
Samo šibaj...
hvala Ven, o ima veselja i sreće svaki dan kad ih gledam i mirišem :))
Sekach je napisao(la):
Super to napreduje...samo tako nastavi i dalje... =)

A ovi lajkovi iskvarili ljude...svima mrsko tipkati...
Evo tebi jedan lajk pa si ti misli :))
Nixa86 je napisao(la):
svaka cast druze ovo je cisto ludilo :) biche fina robica webmley je udarachina i tlakovinja u glavu cisto da znash :)) ima dobar udio thca 15+ :) Sretno!
Wembley otišao u dim pred koji tjedan, laki mu zrak :)
Vanzemaljac je napisao(la):
Prije 3 dana presađene u 11 litarske posude iz prošlog growa
odigrao si dobitnu kombinaciju,sad samo smireno do kraja i bice 100+:bis:
100+ teško no nije ni bitno, dobro si primjetio - presađivanje im je jako godilo
BigL je napisao(la):
bolesno... svaka čast

nemogu ni zamislit kako miriši
Jako ugodan i blag miris no opet pun i jak, sladak naravno :))
MarcoPolo je napisao(la):
nix ono nije wembley ;-)
sve super...bujno i nezaboravno...naprijed nasi ;-)
Hvala Marko, šteta za tvoje biljke, onako baciti - hebiga, što se mora ... Glavu gore, bit će growova :))


Modifikacija boxa je započela kao što najavih, odrađen je dobar dio posla no još je također puno posla preda mnom, pomalo. Uglavnom ja sam zadovoljan, pregradio sam ga na dva dijela, donji dio visine 60-cm sam opremio s 10 grla i u mogućnosti je davati oko 14000-15000 lumena CFL-a određenog spektra. Svjetlo je fiksno tako da će biljke ići gore dolje, predviđeno je za vegetaciju - no može poslužiti i za nešto drugo, kasnije naravnoGornji dio je ostavljen za HPS, sveukupno visine oko metar, efektivne visine 60-tak cm za bilje - meni čisto dovoljno. Evo slika prije i poslje te pod "punim opterećenjem"


Ono što nisam uspio napraviti je pojačati ventilaciju, ostavio sam si to za idući tjedan, no gornji dio gdje su mi Caramele nije pretrpio neke važnije izmjene, tek ulaz zraka je sada pasivan, prisilno rješenje no ne mjenja puno na stvari. Donji dio nema nikakvu ventilaciju trenutno ( osim otvorenih vrata), no to je ionako testna faza, već je jedna "domaćica uletila" da testira. Široko lišće, jaka stabljika, izgleda dobro - mislim da će biti mužjak, možda dobro i dođe u ovoj fazi... U planu je još dodatna izlacija ta dva box-a, te svjetlosno da budu neovisni - tek toliko da imam o čemu misliti naradnih tjedana :))

No ono što je naručito dobro je to da sad imam dovoljno plavog spektra koji moj fotić naprosto obožava. Uvjerite se i sami, neobrađene slike bez blica, sve u macro modu. Evo kako izgledaju Caramelicious vrhovi nakon 36 dana 12/12 režima :))




Do sljedećeg apdejta, nek se zeleni prijatelji moji, samo nek se zeleni :leafblunt:
 

MarcoPolo

People Can Fly
Poznanik Foruma
09.02.2010
617
1.294
163
prva liga stari moj...odlično si to složio...hoce svaki dio imati svoja vrata? bilo bi poželjno, da ne remetiš mrak
10 cfl? prilično je to...jesi mjerio temperaturu u vege dijelu?
a headovi? čini mi se da će za mjesec dana biti...oh my god, they killed kenny ;-)
bolesno masno...samo teraj
 

SimasZg

Aktivan Član
27.10.2008
500
58
0
38
Savršeno stari...sad imaš perpetum box! :clap:


you must spread some reputation around before giving it to KennyDaglish again
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.160
298
54
odlična kvaliteta slika, baš se lijepo vidi! vrhovi su stvarno strašni, svaka čast na trudu! jedva čekam smoke report iako je to još 2 mjeseca ispred nas...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
You must spread some Reputation around before giving it to Kenny Dalglish again.


nisam ovakav box dugo vidio, majke mi.....
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
Kenny man, stvarno impresivno, ništa ti nemože ove dane pokvarit...
Jel tajna koliko ti srće struje sve ovo, sigurno okvirno znaš po povećanju raćuna...
 

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
brate, nije bilo manjih slika?


laptop mi je zaledio na 3 minute jer sam sve linkove odmah pootvaro hahahhahahh
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
MarcoPolo je napisao(la):
prva liga stari moj...odlično si to složio...hoce svaki dio imati svoja vrata? bilo bi poželjno, da ne remetiš mrak
10 cfl? prilično je to...jesi mjerio temperaturu u vege dijelu?
a headovi? čini mi se da će za mjesec dana biti...oh my god, they killed kenny ;-)
bolesno masno...samo teraj

Prioritet je ventilaciju srediti, kasnije ću se zabavljati s pregrađivanjem da svaki box ima neovisan fotoperiod, zasad je sve na 12/12. Imam nešto domaćice, pa želim to izgurati što se da, da nisam bezveze čuvao godinama sjemenke. A 10 cfl, stavih 10 grla kad sam već radio, ali planiram najviše raditi sa 6 do maksimalno 8 štednih, nema potrebe za više lumena u vegetaciji u ovom prostoru.
SimasZg je napisao(la):
Savršeno stari...sad imaš perpetum box! :clap:


you must spread some reputation around before giving it to KennyDaglish again

Hvala stari, kad vidim svježe hedove svakih 2, 2 i po mjeseca onda će to biti perpetum box. Zasad je to samo mali amaterski projekt :))
metalmaniac je napisao(la):
odlična kvaliteta slika, baš se lijepo vidi! vrhovi su stvarno strašni, svaka čast na trudu! jedva čekam smoke report iako je to još 2 mjeseca ispred nas...

Zaveo sam vas slikama :), i sam se iznenadio koliko su dobre ispale, pa rekoh što ne podijeliti s vama ...
Sekach je napisao(la):
Rep+ za box i biljke...samo peglaj... :thumb:

Hvala Sekach, draga na svu sreću je zadužena za peglanje :))
BigL je napisao(la):
You must spread some Reputation around before giving it to Kenny Dalglish again.


nisam ovakav box dugo vidio, majke mi.....

Hvala stari, ma nije ništa posebno box - amaterski rad jednog amatera, trudit ću se napraviti ga još boljim tj funkcionalnijim, samo da se biljke unutra osjećaju ugodno - to je jedino bitno :))
huana.meri je napisao(la):
Kenny man, stvarno impresivno, ništa ti nemože ove dane pokvarit...
Jel tajna koliko ti srće struje sve ovo, sigurno okvirno znaš po povećanju raćuna...

Naravno da nije tajna struja, pa to možeš i sam izračunati. 150 W X 12 sati daje 1,8 KW/h na dan, pa puta 30 dana ... Sad će još 6 CFl-a podebljati tu potrošnju na oko 3,5 KW/h po danu, inače i za račune je zadužena draga :))
BigL je napisao(la):
brate, nije bilo manjih slika?


laptop mi je zaledio na 3 minute jer sam sve linkove odmah pootvaro hahahhahahh

Hebiga stari, zato i stavljam thumbnails da se nebi to dogođalo
born_to_be_green je napisao(la):
PEGLAAAAAJ! Ovo je predobar setup. :thumb:

Hvala stari, nije još dobar setup, nadajmo se da će biti, ima još dosta posla ...
Dževad je napisao(la):
Repčuga ko kuća stari, odlično..jebe keve! ! !

Hvala stari, tvoje su još uvijek pola koplja iznad mojih, svaka čast ..
herb-o-logist je napisao(la):
Svaka čast. :respect: Ovo već nadilazi granice. Kakva će to tek bit hedovina kad sazrije. :thumb:
Nema granica u ovom hobiju, igre bez granica :)) hvala herb
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93


predobra mi ova slika, od ničega pa do ovoga - sve u samo 8 mjeseci uz Vutra.org :))

Šalu na stranu, ali uistinu sam ponosan. Nisam neki majstor, ali box djeluje dovoljno čvrsto i što je najvažnije dovoljno sigurno. U principu sam napravio samo ono što sam zamislio, ventilacija je sređena pred koji dan i sve šljaka. Sretne karamele gore što cvjetaju, sretna dolje domaja što se tek razvija, a najsretniji ja. I mnogo nestrpljiv , mislio drugi grow pa će biti lakše, zaheb :))
Još moram izolirati ta dva box-a, prvenstveno mislim tu na svjetlosnu izolaciju no otom potom, plan je šibati uglavnom domaju na 12/12. živo me interesira što sam to čuvao zadnjih 5+ godina, ako šta isklija uopće. No eto jedna je i izgleda odlično, možda dobije uskoro i društvo :))



Caramelicious 43 dan 12/12 :icon_biggrin:

 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
"You must spread some Reputation around before giving it to Kenny Dalglish again."


​:clap:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
48 dana 12/12

Skinuo za probu par donjih vrhova, i našao 4 sjemenke, i neznam dal da sam sretan ili tužan? :))

Caramela #1


Caramela #2



K
ako god da bilo ja zadovoljan, nek se zeleni :))
 

GreenRyder

.....always green.....
Poznanik Foruma
17.12.2010
1.067
1.322
188
......svaka rijec je suvisna sto se biljoza tice, samo ne kuzim kak sjemenke kad nikad nisi imao mudonju nit njegov polem.....al nema veze to su samo 4 sjemenke....:)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.596
2.598
:thumb:još da domaćica pokaže spol,tj. da bude cura......vidim da si ju smjestio pod hps
 

$DoLaR$

Aktivan Član
16.06.2011
489
37
0
40
@Ivach sjemenka može doć i od stresa a netreba bit hermi, a i ženke pred kraj svog životnog ciklusa kad vidi da ju nisi oplodio sama počme izbacivat sjemenke :) a i kaj znaš ako ima ventilaciju od vani polen leti tristo kilometara :)

@Kenny VRH 8)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.