CBD MediHaze by truba - 600W HPS - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
hvala vam.
ovo u vezi biobizz leaf coat-a? sta niko to nije isprobavao?
nigdje nije navedeno u specsima kad se smije pocet koristit pa pretpostavljam da moze otkad je biljka mala?
lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pitanje u vezi pripreme vaza (25l) za airpruning. mislim da bih 2, ako ne sve, pripremio za ovaj sistem (citaj izbusio :cool:)

vidio sam da neki samo izbuse rupe svugdje naokolo, ali manji promjer tak da netreba stavljat unutra onaj neki "fabric" materijal.

dali ste probavali i sa velikim rupama i tim materijalom i jel se dobije drugacije rezultate?
svugdje po netu sam vidio da bi trebalo raditi one velike rupe, al ne kuzim koji vrag je ono sto umetnu unutra da sprecava substrat da ispada. jel to kao nekakav tepih?
mislim da je puno jednostavnije (i brze) izrokat te velike rupe neg ic sve naokolo sa malim svrdlom jer cu cjeli dan to radit :rolleyes:.
lp
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
16. dan od sadnje:

P2050027_resize.JPG P2050028_resize.JPG P2050032_resize.JPG

potrebno strucno misljenje.
jedna od biljcica, ona koja je bila najbrza i najaca na pocetku mi je pocela zutjeti na prvim donjim listovima :-(. neznam sta je, dali je previse vode ili premalo, ili joj nesto fali ili je jednostavno vrijeme za vecu vazu. ona je jedina jos u 10cm vazici.

ovu lijevo od nje sam isao presaditi pred 5 dana i to je bila greska jer nije imala korjena skoro uopce osim na dnu vaze onako u krug. svu sam ju jadnu izmucio, ali eto izgleda da je ok jer ne vidim na njoj neke probleme.
jedino sto mi jos pada napamet sta bi moglo biti osim previse zaljevanja jest da im pocinje smetat preniska vlaga, al nikako dignut iznad 25-35%. uz svu tehniku i trud :-(. cak sam i u usisni vent ugasio i ispusni stavio na minimum.

misljenja i savjeti?

hvala.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: ChiliHead

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
ajmo još malo srce dirati...
Kako to da si sativu za ulje odabrao?
Dobro i Stipe je odabrao CBD shark koji je indica, ali baš me zanima isto njegov smoke report, pa da vidim da li će raditi ulje od toga....
Meni je nekad od z7 nesanica, a o sativama u ulju imam svoje mišljenje (za izbjegavati, nema sna), isto tako me zanima i tvoje mišljenje (kad napraviš ulje i probaš):wave:
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Muči se. Presadi ju. Vidis da je skoro 70 % nje ispod razine te case u kojoj je. I ostale su ti spremne za zaljevanje. Najveca od biljaka je takodjer vec skoro spremna za presadjivanje. Koje velicine planiras finalne potove?
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
potonula je dosta nisko ta koja zuti, jer substrat je bio do vrha skoro. strah me da je unutra blato sve. zato sam usporio nekak sa zaljevanjem.

sta je moguce da su ove druge spremne za presadivanje, pa pred samo 4-5 dana sam ovu lijevo od ove sto zuti sam izvadio iz takve 10cm vazice da je stavim u ovu 14cm vazu i nije imala korjena skoro nista osim na dnu. sta je moguce u 4-5 dana da se tako puno razvije korjen?

kad zabijem prst nakon nekih 1.5cm se osjeti vlaga u svim vazama.

finalne vaze ce bit 25l medutim uprav razmisljam i namjeravam ici napravit od njih air potove, al ako kazete da je ovo hitno za presadit onda necu to stic, a nisam ni nabavio geotekstil ako cu ic sa velikim rupama na vazama.

@mazar. isao sam na ovu sortu zbog toga sto osoba koja ce ovo uzimati mora moci normalno funkcionirati cjelo vrijeme.
zato smo ovo izabrali za pocetak.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI and mazar

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
update.
19. dan od sadnje.

presadene u 25l vaze.
osim one koja ima zute listove dolje jer tamo jos ne vidim korjen dole pa me strah bilo presadivati. kroz koji dan cu i nju.

nego treba mi savjet oko zalivanja.
u prvu lijevo sam nalio 2.2l vode i nije dole pocelo ici. straznju lijevu i desnu sam zalio sa 1.5l.

treba mi savjet koliko to natopit sad? lijevat dok god ne pocne ici van na tanjuric? jel problem da pricekam do sutra jer nemam vise vode iz boce, a sa slavine treba prvo da odstoji zbog klora?

slike prije presadivanja:
P2080003_resize.JPG P2080007_resize.JPG

slike nakon presadivanja:
P2080023_resize.JPG P2080027_resize.JPG P2080028_resize.JPG P2080029_resize.JPG P2080030_resize.JPG

drzao bi ih jos par dana pod CFL-kama (24 sata) jer imam jos za zavrsit jednu sitnicu oko CT-a.
jel to problem?

lp
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Uzmes iz slavine. Pocekas 20-30 minuta i zalijes.
25 l posudu trebaš zalit barem sa 5 l vode.
Uzmi mlačnu vodu, ne hladnu. Oko 20-22 stepeni.
 

irieman

Voodoo Chile
Prijatelj Foruma
28.03.2013
2.668
11.925
358
Socotra Island
eelslap.com
Zalij ih odmah ili sačekaj do sledećeg zalivanja pa zalij lepo sa količinom vode dok ne procuri iz tegle .
Nemoj sutra . Najgora varijanta je da dolivaš svaki dan po malo . Komplikuješ bez potrebe .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: CilI

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
vlagu dizi mokrom carapom. jednostavno i ucinkovito. vise komada i reguliras. sve bu dobro,ozdravit ce!
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
jedno brzinsko.
dali bi trebao dati malo biobizz root-juice-a ili je vec prekasno za to? sad vidim u schedule-u da je to trebalo davat po njima prva 2 tjedna :-(.
danas je 28. dan od sadnje.
nekak imam osjecaj da su malo usporilo u rastu iako mi izgleda sve ok za sad.
proslo je 5 dana od zaljevanja zadnje i imam osjecaj da jos netreba jer nema promjena na njima, a i kad zabijem prst osjeti se vlazno nakon 1.5cm.
lp
 

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.997
34.379
2.598
Prstom se vlaga mjeri samo u jednom slucaju ali necemo o tome ;)
Vjerovatno nemas na prstu nekakav displey na kojem ti ispise 44,7 % vlage
Ajd fino probaj sa rukom podici pot pa ce ti biti jasnije 100 puta dali trebas zaliti.Kada je suh pot je lagan i nemozes pogrijesiti ovo sa prstom je totalno losa metoda i sigurno nitko na taj nacin nemoze utvrditi dali joj treba vode ili ne .

Kolicina vode se neodredjuje po velicini pota vec po velicini biljke ;)
Cini mi se da na forumu treba jedan dobar tutorial o zaljevanju.Fokusirani smo na zemlju,prehranjivanje a zaljevanje olako shvacamo.
Root -juice ti sada netreba...zakasnio si ;)
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
he he.
fala opa.

krivo mi jer nisam stavio root-juice. sta bi tocno dobio? brzi rast korjena pa onda biljke ili?

sto se tice zaljevanja, tu mi je uvjek problem jer imam izvucen po netu 1001 nacin, a opet eto ti kazes nemoj prstom LOL.
imam i stapic od raznjica uboden pa opet kad god ga izvucem cjeli izgleda mokar.

u jednoj vazi imam i onaj jeftilen 3u1 ph meter zeleni sa 2 sonde (pm, vlaga, lumen) koji mi pokazuje danas evo kraj crvenog sto znaci da opada.
e sad koliko je on tocan kod toga? jer ako je bar malo onda bi uzeo jos 3 komada da ih ubodem da stoje stalno u substratu da ne ostecujem korjenje kod zabadanja.

imam i izvagane biljoze tak da znam koliko je kad su prazne, a koliko napunjene litrama vode.

budem probao navecer, al obzirom da je proslo vec 5 ili 6 dana mislim da bi trebale vec bit za zalit.

i neznam kad krenut sa biobizz grow-om. po scheduli bi vec odavno trebao ici sa svim ako se ne varam?

od kojeg trenutka se smatra tocno da je poceo "grow" schedule?

lp
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
Na tome uredjaju samo to za vlagu zemlje i radi kako treba.Sto se tice root-juice mislim da nebi pogrijesio da dodas u sljedecem zalijevanju propisanu dozu.Ja od bio canne koristim pola growa rhizotonic iako canna preporuca skoro kroz citav grow da se koristi.
Sto se tice plana trebalo bi sve na njemu pisati,jer evo gledam slike na netu i sve ti fino pise kad sta i koliko
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
e sad, neznam dal da roknem malo root-a il ne.

sto se tice schedule, sve to stoji sto kazes, medutim ja imam allmix zemlju od biobizz-a u 25l potovima i koliko sam vidio svugdje se spominje da se i po prvih 4-5 tjedana ne gnoji nicim jer nema potrebe. zato pitam. ne zelim si stvorit probleme jer evo do sad sve savrseno ide. to zaljevanje i gnojenje mi je najveci problem.

jedno pitanje u vezi suhih zutih listova na dnu. to mogu poskidat jel tak, al dal kidam samo do kuda je suh ili ga skidam komplet sa stabljikom do glavne?

lp
 

Himalaya

.!. .!.
Urednik
Moderator
10.08.2012
6.675
35.016
2.598
11
Himalaya
www.vutra.org
I ja isto koristim all mix i picim sa gnojivom od 10 tog dana i nije im nista,samo se drzi tablice i nista se nemoj bojati.Ja jedino krenem sa pola preporucene doze pa onda lagano dizem.
Listove skidaj tek kad se skroz osuse.

EDIT
Da samo dodam napomenu,ja tako radim i nemam problema.Ti mozes a ne moras da nebi kasnije bilo e himalayan sjebo si mi biljke :D
 
Poslednja izmena:

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
updejt:

slicice prije pocetka manifoldinga (osim gornje lijeve koja je bila topana jos pred par dana):
P2210039_resize.JPG P2210050_resize.JPG

slicice nakon pocetka sado-mazo :). to je bilo sinoc. jutros sve stabljike gledaju prema gore vec:
P2210055_resize.JPG P2210060_resize.JPG P2210064_resize.JPG

ceko sam predugo. bezveze potroseno vrijeme za vege, al sta je tu je. samo nek budu zdrave i sve 5.

nego jucer sam primjetio da mi se pojavljuje ovaj problem i neznam sta je. meni se cini kao manjak kalcija.
nisam jos poceo gnojit bilje osim one gore-lijevo koja je bila topana pred par dana i kojoj sam dao trecinu doze biogrow-a.
danas bi poceo sa gnojenjem.

da pocnem sa trecinom doze ili da idem odma na pola (biobizz linija)?

ovaj problem bi mogao biti i do prekiselosti tla ak se ne varam, pa mozda da pocnem sa 6-7l u svaku da sperem dobro? (prvi put kad sam zaljvo ove vaze (25l) trebalo je cca 6l pa pocne kapat dole).

nadam se samo da nije kakva bolest il TMV jer i na to mi lici malo po slikama :-(.

P2220003_resize.JPG P2220006_resize.JPG P2220007_resize.JPG P2220009_resize.JPG P2220018_resize.JPG

mikroskopom:
mic1.jpg mic2.jpg

lp