CBD MediHaze by truba - 600W HPS - 1st grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
he he. nije bilo lako vjeruj mi. bolelo me srce, al evo dnaas vec izgledaju super osim ovog problem gore navedenog kojeg se nadam rjesit uskoro.

btw @all, imam canna trichoderma prah. jel se moze to sta koristit sad u ovom stadiju ili je to samo za pocetak da se doda u zemlju kako spada?
 
04.04.2014
267
230
43
ovaj problem bi mogao biti i do prekiselosti tla ak se ne varam, pa mozda da pocnem sa 6-7l u svaku da sperem dobro? (prvi put kad sam zaljvo ove vaze (25l) trebalo je cca 6l pa pocne kapat dole).

Znas da ti je zemlja prekisela ili samo nagadjas? Sta kaze taj tvoj pH metar koliki je pH zemlje? Malo je rano da bi ti se desio deficit kalcijuma pogotovo sa supstratom koji ti koristis. Sa 6 litara vode tesko ces uticati na pH zemlje. Cak ni obilnije zalivanje (25-30 lit u tvom slucaju) nece promeniti pH zemlje osim sto ces isprati sve sto vredi iz te zemlje. Zalij ti to kako spada, da dobijes jedno 15-20% runoff i onda izmeri pH runoff-a.
Dobro odradjen trening samo je malo riskantan za tebe jer prvi put grow-as koliko sam shvatio. Nemoj vise skidati toliko fan listova, zapravo NEMOJ VISE UOPSTE DA SKIDAS FAN LISTOVE, osim onih koje je neophodno skinuti jer smetaju u treningu.
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
nemam pojma koliki je ph zemlje jer to nisam jos provjeravao.
danas cu.
nadao sam se da nece bit ni potrebe kad se inace tvrdi da kod organic uzgoja cak ni netreba podesavat ph (sto ja radim naravno na 6.5 kod zaljevanja).

zasto mislis da je riskantno kad pratim guideve od nugbucketa i nebule u slovo.
po meni ovo do sad je super i biljka regira odlicno osim ovog problema koji je poceo i prije treninga.

isao sam na ovu vrstu treninga koliko god izgledo grozan na pocetku iz razloga sto imam malo slobodnog vremena i nemam vremena svaki dan LST-at. ovaj manifilding mi se cini jako dobar/jednostavan i daje odlicne rezultate.

pogledaj samo slike, to je nesto predivno:
aaa.jpg pruned-for-16-nugbuckets.jpg

btw dajte ideju gdje potrazit ove nosace okrugle.
trazio sam po pevecu, bauhause i nekim garden centrima i nema toga. pretpostavljam zato jer nije jos sezona pocela, a meni to treba uskoro.
mozda od kakve zive napravit, samo neznam koje, a da bude dovoljno cvrsto.
lp
 
04.04.2014
267
230
43
Znam cije guideve pratis, i ja ih se delom pridrzavam - pronasao sam neki optimum koji meni licno odgovara. Problem je u tome jer oni to rade na strainovima koje poznaju u dusu, a ti na strainu sa kojim se prvi put susreces i ne znas kako ce se ponasati tokom growa. Ako ti biljka zabaguje tokom grow-a u vecini slucajeva su fan listovi ti koji te vade iz bule.

Na istom mestu proveri kako Nugbuckets i Nebule Haze proveravaju pH zemlje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
a sta im uradi to.:fuck:
ako si vec hteo da uradis tako kako stoji na slici sto ih nisi odrezao na 4 ili 5 internodi,dobio bi isti .urac jednim rezanjem,a ovako ces je opet rezat,muciti i usporavat
bez veze...mislim da ti ovo nije bila pametna ideja...
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
ne brine me toliko usporavanje koliko me brine problem sa listovima jer je sve gore i gore, a pocelo je prije topinga tako da nije zbog njega. nesto ne stima i sve mi vise izgleda kao TMV. kako i zasto neznam, jer max sam oprezan bio. cjeli prostor gdje je box je doslovce dezinficiran sa kemijama i UV-C lampom. svaki komad opreme ili bilo cega sta ulazi u sobu je prebrisano alkoholom.

jucer sam zaljevao sa dosta vode i pognojio.
testirao sam vodu dole koja izlazi i bila je 6.6 - 6.7 kako gdje.
probao sam zemlju iz jedne pomjesat sa destiliranom vodom (23C) i nakon pola sata pH mjerac je pokazao 6.6.

dali to znaci sad da mi je zemlja ok pa mogu prestat mislit da je problem u ph zemlje?

neki savjeti?

lp
 
04.04.2014
267
230
43
Zemlja ti je sto se tice pH vrednosti skroz OK, bolje ne moze. To je dobro izbalansirana zemlja gde nece biti pH drop-a osim ako ti nesto ne zeznes, a male fluktuacije pH su dozvoljene (gledaj da ne ide na gore).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
malo sam trazio po netu i koliko vidim root aphids-i naprave da dolazi do slicnih simptona kao kod kalcij manjka (rust). sta mislite o tome? navecer cu stavit novije slike da se vidi progres propadanja :-(.

dali je onaj home-made napitak od chilija, cesnjaka i duhana djelotvoran i kod doticnih, a nece mi ubit mikro populaciju u substratu pa da zalijem stime za svaki slucaj? dali je i za folijarno pospricat ili to nema potrebe?

na raspolaganju jos imam neem od plagrona koji sam mislio pocet spricat po zemlji gore i biobizz leaf-coat koji mislim pocet spricat po biljci samo cekam da se uzdigne malo jer se to mora spricat i od ispod, a sad su dosta nisko pa da ih ne mucim.

lp
 
22.02.2015
112
129
43
OMG skoro sam zaplako gledajuci kako im glavu skidas :sadbanana:

No vidim i da konacni cilj izgleda fakat da poželiš..sretno s ovim growom pratim ovo svakako! :D

OMG jos jednom!! :makaze::makaze:
 

trubabuba

Aktivan Član
20.06.2014
959
775
113
planet earth
pitanje, dali je itko ikada iskoristio "nematodes" za napravit genocid nad gamadi koja nam terorizira biljcicu:

http://www.amazon.com/Pyes-Scanmask-Live-Beneficial-Nematodes/dp/B000MRD5JO

neznam jel ovo ista stvar:

http://www.amazon.co.uk/Nemasys-Sci...TF8&qid=1424717830&sr=1-13&keywords=nematodes

http://www.amazon.co.uk/FUNGUSFLY-K...TF8&qid=1424720955&sr=1-28&keywords=nematodes

jel zna ko jel ima toga za narucit iz EU?

-----

ili nesto ovakvoga:

http://www.ebay.co.uk/itm/General-H...574?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3398aa679e

iako koliko sam skuzio po netu to je u biti neem oil za koji mnogi tvrde da nema utjecaja na gamad dok se drugi kunu u doticni. osobno imam neem i spricao sam zemlju njime dok nisam posadio bilje nekih 15dana svaki dan jer me bilo strah uprav ovoga da sam sa tom ultraskupom vrazjom zemljom donesao gamad u box :-(.


ima nekoliko musica pohvatanih po zutim lepku. e sad dal su to gnati ko sto sam ja mislio cjelo vrijeme il su to ovi root aphids nemam pojma.
jel mi moze neko potvrdit:

111_resize.jpg 222_resize.jpg 333_resize.jpg 444_resize.jpg 555_resize.jpg

lp
 

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.620
258
da,gnat...napravi otopinu od duvana i cilia,funkcionise 100%...
imas na forumu par nacina kako se prave i primenjuju...
sretno u resavanju gamadi...